Лерой Сане наруши мълчанието си, след като беше блъснат два пъти в ЛИЦЕТО от шефа на Унион Берлин Ненад Биелица - предизвика масов скандал в Бундеслигата
Daily Mail | 2024-01-25 | 12:10:50

Бившето крило на Ман Сити Сане беше махнал ръката си към топката, което доведе до двойката, за да се изправят един срещу друг.

След това, в момент на лудост, старши треньорът на Унион Берлин необяснимо бутна Сане два пъти в лицето, предизвиквайки сбиване край терена между двете скамейки, като наетият от Тотнъм Ерик Дайър, който направи своя дебют от пейката, беше видян да се опитва да запази мира, докато и двете групи играчи се опитваха да разбият Сане и Белица.

Лерой Сане говори за първи път, откакто беше нападнат от шефа на Унион Берлин Ненад Белица на тъчлинията по време на победата на Байерн Мюнхен с 1-0 в Бундеслигата в сряда

Сейн и Белица се изправиха, след като крилото на Байерн се опита да върне топката за хвърляне

Белица след това продължи да блъска номер 10 на Байерн в лицето два пъти в момент на лудост

Звездата на Байерн Сане призна, че нещата са "станали малко диви" в сблъсъка му с хърватския треньор

Вашият браузър не поддържа iframes.

И, говорейки пред BILD след мача, Сане разсъждава върху неприятния инцидент.

'Аз всъщност просто искам да върна топката бързо, за да започна следващата атака“, каза той. „И тогава стана малко диво и той ме сграбчи в лицето.“

Получилото се меле не даде на рефера Франк Виленборг друга възможност освен да изпрати хърватина мениджър за насилствено поведение, докато Сане получи жълт картон за ролята си в инцидента. се изкачи до трибуните и изглежда нападна няколко привърженици на Байерн, преди да бъде успокоен.

Говорейки след мача, Биелица  - който също е ръководил отбори като Лех Познан, Динамо Загреб и Трабзонспор - каза, че разбира защо е бил изгонен и неговия поведението „не може да бъде толерирано“, но отказа да се извини на Сане.

„Аз съм в моята зона и искам да му дам топката. Той ме бутна. Тогава, разбира се, реагирах“, каза той.

Попитан дали ще се извини, той добави: „Само на моя екип. Не го толерира. Не със Сане. Идва към мен, за да ме провокира. Разбира се, че не реагирам така, както трябва като треньор. Няма какво да се добави.“

Босът на Байерн Томас Тухел предложи дипломатически отговор след инцидента.

„Не е добре“, каза той. „Трудно е да го защитавам. Но не искам да казвам нищо по въпроса. Няма нужда да наливам масло в огъня.“

Байерн успя да види победата, спечелвайки срещата в Бундеслигата с 1-0 благодарение на Рафаел Герейро попадение през второто полувреме.

Това видя отбора на Томас Тухел да се възстанови от домакинското поражение от Вердер Бремен миналата седмица и намали разликата до върха до четири точки.

Оригиналната игра беше отложена през декември поради обилен снеговалеж в Мюнхен по това време.

Байерн нямаха търпение да се реваншира за загубата с 1-0 в неделя и гостите трябваше да поемат интензивен ранен натиск.

Реферът Франк Виленборг показа на хърватския мениджър червения картон за насилие поведение

Сейн също беше наказан за ролята си в инцидента, който помрачи напрегнатия сблъсък в Бундеслигата

Ударът на Рафаел Герейро през второто полувреме беше единственият гол в мача с победа на Байерн с 1-0

Вратарят на Юнион Фредерик Роноу успя да спре удара с глава на Матайс де Лигт и ретур на Дайот Упамекано в седмата минута, преди да отбие в аут Ниско изстрелване на Кингсли Коман малко по-късно.

Коман отново се доближи до извеждането на Байерн напред в 23-та, но опитът му мина малко встрани от гредата, а Байерн успя близо до 80 процента притежание през първото полувреме.

Guerreiro след това наруши безизходицата секунди след подновяването на играта, пробивайки рикошета, след като ударът на Хари Кейн отскочи от гредата и в пътя на португалеца, като капитанът на Англия по-късно отмени гол за засада.

Байерн се издига до 44 точки на второ място, с Леверкузен на Шаби Алонсо, който води битката за титлата с 48.