Лестър Сити е ШАМПИОН! Фокс си осигуриха шампионската титла, след като победиха Престън с 3-0 в Дийпдейл, като ударът на Джейми Варди и ударът на Кейси МакАтиър си осигуриха челно място с резервна игра
Daily Mail | 2024-04-30 | 02:41:36

Със сигурност беше странно да се мисли, че това може да са последните му голове за лисиците след невероятните 12 години.

Лестър все още може да получи наказания и точки удръжки за финансовите им загуби през следващия сезон, но всичко това може да почака - това беше вечер само за празнуване.

Лестър спечели шампионската титла, след като победи Престън Норт Енд с 3-0 в понеделник вечер

Имаше ликуващи сцени за лисиците, докато празнуваха спечелването на титлата в Deepdale

Лестър ще се завърне във Висшата лига, след като се върна от изпадане

Джейми Варди вкара два пъти, докато легендата на лисиците отбеляза още по-важни голове за своя отбор

37-годишният футболист разби задънена улица с много спокоен завършек в последните етапи на първото полувреме

Играй нататък Ябълка Spotify

Победете Блекбърн в събота и отборът на Енцо Мареска също ще натрупа цял век точки и този крайъгълен камък изглежда подходящ за високите им стандарти този сезон, дори ако няколко колебания заплашват да дерайлират неща.

След като водеше надпреварата за промоция през по-голямата част от сезона, празненствата на Лестър започнаха официално в петък вечер, след като Лийдс беше победен от Куинс Парк Рейнджърс.

Мареска празнуваше с треньорския си щаб, когато откри, че домът му е нападнат от няколко играчи, но за Варди - синоним на купона в Лестър през последните години - този път беше ранна нощ.

Феновете на Лестър, които препълниха единия край на Deepdale, бяха повече от щастливи да продължат празненствата още една вечер.

Имаше дори спиране в първите минути, за да се пукат всички сини и бели балони, които пуснаха, и реферът Сам Алисън подаде издута плажна топка на четвъртия съдия.

За играчите на Лестър мъртвата гума беше последното нещо, за което си мислеха, докато бавно набираха крачка, подпомагани от непостоянния Престън, който наистина нямаше за какво да играе.

Варди се стрелна зад техния ариергард с извито бягане, за да стигне до пас на Юнус Акгун, но Фреди Удман беше равностоен на неговия удар.

Кейси МакАтиър дриблира по границата на наказателното поле на Престън, преди да види спасен опитомен удар, но трябваше да преодолее мъртвата позиция в половин час.

Абдул Фатаву центрира за първи път отдясно и вратата зейна за МакАтиър, но той някак си изпрати удара си с глава от задната греда встрани.

Варди е безотказно надежден обаче и той разпали още повече атмосферата в края на гостите с гола си в 37-ата минута.

Варди беше на точното място в точното време, за да удвои преднината на Лестър малко след полувремето

Лисиците направиха лека работа на Престън, за да подпечатат титлата със стил в Дийпдейл в понеделник

Кейси МакАтиър постави всяка надежди за връщане в леглото, когато се отправи към дома от близко разстояние

Това далеч не беше най-чистата връзка на ветерана - по-скоро удар, отколкото нещо друго - но това беше трика да победи Уудман, след като Акгун отряза топката.

Варди направи обичайния си трик да празнува директно пред опозиционните фенове и защо да платиш време за игра, ако все още изпитвате такава тръпка?

Стана още по-добре за него седем минути след подновяването с потенциално най-лесния гол за него Някога ще отбележа.

Wout Faes го направи, нахлувайки напред в наказателното поле на Престън, прескачайки три борба, преди да стреля в основата на гредата.

Топката рикошира зад Удман и Варди беше напълно сам, за да се разбие в празна врата от упор за своя 18-ти гол за сезона в Чемпиъншип.

Този път той беше щастлив да напълни ноздрите си с кордита от сините димни ракети, изстреляни зад вратата. „Запишете го“, скандираха те.

Варди можеше да направи своя хеттрик, когато беше игран чист, но Уудман му отказа в един-на-един.

Но третият гол пристигна надлежно благодарение на свободен удар с глава на МакАтиър от центриране на Фатаву от дясната страна.

пътуващите привърженици бяха с хубав глас през цялото време, докато празнуваха успеха си

Играчите на Лестър повдигнаха председателя Айават Шривадханапрабха след победата си

Варди беше отстранен с оставащи 15 минути, малко след като Fatawu разтърси публикация, спечелвайки си още овации и много песни.

Оттам, просто беше въпрос колко още може да отбележи Лестър. Хари Уинкс се опита да вземе долния ъгъл, но Удман успя да го спаси.