Лионел Меси показва Кристиано Роналдо, след като достигна огромна голмайсторска цел
Снимка: mirror.co.uk
The Mirror | 2024-03-03 | 09:13:33

Лионел Меси надхвърли 500 гола в кариерата си в лигата, след като вкара два пъти за Интер Маями при тяхното разрушаване с 5-0 на Орландо Сити в Мейджър Лийг Сокър.

Меси вкара два пъти за пет минути през второто полувреме, за да надхвърли границата от 500 гола само в своя 587-и мач в лигата. Аржентинецът достига крайъгълния камък малко повече от година след като Кристиано Роналдо отпразнува постижението.

Но Меси може да се похвали с правата на хвалба пред своя дългогодишен съперник. Докато той достигна границата от 500 гола в лигата 13 месеца по-късно от своя португалски противник, на Роналдо му бяха нужни 654 мача, за да достигне цифрата - 67 мача повече от Меси.

Меси е вкарал 474 от кариерата си в лигата в Ла Лига, вкарвайки още 22 в Лига 1 за Пари Сен Жермен и сега увеличава броя си на Мейджър Лийг Сокър до четири с последната си двойка за Интер Маями. Той отбеляза много повече голове, откакто се премести в Америка, но мнозинството (10) дойде в състезанието за Купата на лигата, преди Интер Маями да пропусне плейофите на MLS през миналия сезон.

Роналдо, междувременно, вдигна своите 500 само в своя четвърти мач на Saudi Pro League миналия февруари. Той вкара и четирите гола при победата с 4-0 над Ал Уехда и оттогава премести резултата си до 534 гола в лигата от 687 мача.

За разлика от Меси, головете на Роналдо попадат в много по-широк диапазон от състезания. Той вкара три гола в португалския първенство за Sporting CP, преди да премине в Манчестър Юнайтед, където вкара 103 пъти във Висшата лига в два престоя.

КАЖЕТЕ МНОГОТО СИ! Чий рекорд за голове е по-впечатляващ - Лионел Меси или Кристиано Роналдо? Присъединете се към дискусията в секцията за коментари.

По-голямата част от головете му дойдоха и в Ла Лига в разгара на съперничеството му с Меси. Роналдо отбеляза 311 гола за Реал Мадрид за девет сезона. Той също така отбеляза 81 гола в Серия А за Ювентус и сега има 36 гола за Ал-Насър.

По отношение на общите голове Меси вече има 824 гола във всички състезания в 1050 изяви. Роналдо е отбелязал 877 гола в 1208 мача. Това означава, че Меси вкарва средно гол на всеки 105 минути в сравнение с всеки 112 минути за Роналдо.

Въпреки че и двамата са смятани за двама от най-великите играчи на всички времена и дебатът ще продължи да бушува, Меси все още има право да се хвали с броя минути на терена, необходими за постигане на невероятните постижения за отбелязване на голове, които неговият съперник също е постигнал.

и получавайте ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия

Източник: mirror.co.uk