Ливърпул 1-1 Арсенал: Артилеристите остават начело във Висшата лига тази Коледа, след като Мо Салах отмени ранния гол на Габриел и Трент Александър-Арнолд удари гредата в епична среща на Анфийлд
Снимка: dailymail.co.uk
Daily Mail | 2023-12-24 | 03:51:23

Но тогава Ливърпул отвърна на удара. Лесно е да се подиграваш на призив за оръжие като този на Клоп, но след като изравниха през първото полувреме чрез Мо Салах, Ливърпул доминираше през второто полувреме почти като че ли беше чрез триумф на колективната воля на техните играчи и феновете, които ги изрева.

Това беше толкова далеч от зашеметяващата безизходица на нулевото равенство на Ливърпул с Манчестър Юнайтед миналия уикенд, колкото беше възможно да бъде. Това е така, защото Арсенал е много, много по-добър отбор от Юнайтед и те дойдоха да спечелят, а не просто да оцелеят. Те ще бъдат по-щастливи с точка от Ливърпул.

Гледайте видео

Трой Дийни направи своя дебют в BBC Celebrity Mastermind в хаотичен стил

Арсенал спечели точка от пътуването си до Анфийлд, след като удар с глава на Габриел (горе) беше отменен от Мохамед Салах

Египетското крило на Ливърпул вкара 12-ия си гол за сезона във Висшата лига, за да спечели равенство на отбора си на Анфийлд

Трент Александър-Арнолд отхвърли златна възможност да спечели своя отбор в мача в последните етапи на второто полувреме

Резултатът показва, че отборът от северен Лондон остава начело в таблицата на Висшата лига - една точка пред Ливърпул - за Коледа

Вашият браузър не поддържа iframes.

Имаше добри изпълнения по целия терен, но, както често, би било трудно да надминеш Деклан Райс в сърцето на този отбор на Арсенал. Ибрахима Конате и Върджил ван Дайк също бяха страхотни за Ливърпул. Уилям Салиба беше изключителен в задната четворка на Арсенал.

Може би това, което този мач направи най-вече, беше да засили съществуващите впечатления. Най-вече беше чувството, че Арсенал е готов да спечели титлата този сезон, но също така напомни на всички, че Ливърпул е много повече от аутсайдери. Те се изправиха срещу Арсенал и стигнаха на малко ас от победата.

В крайна сметка това беше добър резултат за Манчестър Сити, който е на път се върна от Саудитска Арабия, след като спечели Световната клубна купа в Джеда през уикенда. Когато се завърнат, с Арсенал и Ливърпул съответно първи и втори, битката ще бъде отново сериозно.

Арсенал предприе първата си опасна атака в рамките на минута след удара -изключено. Капитанът Мартин Одегаард пусна топката встрани към Букайо Сака, центрирането му бе изведено от Алисон, но само до Габриел Жезус. Ударът му беше водещ, докато не беше отразен в корнер.

Това беше най-кратката отсрочка за Ливърпул. Две минути по-късно Кай Хаверц спечели пряк свободен удар отляво, Одегард го насочи към наказателното поле и Габриел го посрещна, сравнително безпроблемен от защитниците на Ливърпул и на десет ярда, за да го преведе покрай Алисон.

В края на терена на Анфийлд Роуд феновете на Арсенал се натъпкаха в ъгъла и вдигнаха повече от достатъчно шум за всички.

Ливърпул не увехна. Салах стреля от воле в страничната мрежа на задната греда, когато можеше да се справи по-добре, а Арсенал отново избяга, когато Одегаард се измъкна с нещо, което приличаше на игра с ръка – всеки повече контакт и той щеше да дриблира като Майкъл Джордан – докато мушна в собствената си кутия.

Всичко сочеше към изравняване и точно преди половин час изравнителят дойде. Трент Александър-Арнолд направи брилянтен пас отдясно над главата на въртящия се назад Александър Зинченко.

Позиционирането на Зинченко изглеждаше неправилно, но това, което се случи след това, по-лошо. Салах пое бранителя на Украйна и се измъкна от опита му да влезе твърде лесно. Салах направи едно докосване и няколко стъпки и след това отприщи свиреп изстрел, който прелетя покрай Дейвид Рая и изпъкна мрежата.

Играта вече беше жива. Десет минути преди полувремето Сака измъкна Костас Цимикас от топката пред дуг аута и когато Цимикас падна, той извади Клоп в краката и преметна и неговия мениджър. Цимикас изглежда е счупил ключицата си. Той беше заменен от Джо Гомес.

Арсенал трябваше да възстанови преднината си пет минути преди почивката. Сака изскочи капана за засада и се стрелна зад Ван Дайк. Той пое топката около Алисон, но беше изведен встрани и топката премина към Габриел Мартинели.

Мартинели заобиколи защитник, но докато играчите на Ливърпул стояха на стража гол линията, нападателят на Арсенал можеше само да прокара удара си встрани. На тъчлинията Артета гледаше терена невярващо.

Зинченко имаше трудна вечер. Всеки път, когато докосваше топката, изглеждаше, че си създава проблеми и в началото на второто полувреме, докато енергията на Ливърпул смущаваше отбора на Артета, Зинченко отново бе хванат във владение от Салах. Не се получи нищо, но минута по-късно Гомес отправи фин изстрел точно встрани от лявата греда на Рая.

Гледайте видеоклип

Мартин Одегард водеше своя отбор храбро през цялата среща в Мърсисайд, докато топчиите искаха да постигнат огромен резултат

Ливърпул имаше много шансове през второто полувреме, но не успя да ги реализира те се броят по време на неистовите 45 минути на „Анфийлд“

Доминик Собошлай се втурва напред с топката, докато Ливърпул търси победен гол срещу топчиите

Ливърпул доминираха напълно през второто полувреме. Арсенал беше поразен от тях. Всичките им ранни уверения бяха изчезнали. Ливърпул се изливаше напред отново и отново. Резервата Харви Елиът уцели гредата с отразен удар и няколко минути по-късно трябваше да поведат.

Когато Ливърпул изчисти корнер на Арсенал, два Играчите на Арсенал се сблъскаха един с друг на границата на наказателното поле и топката се отби в Салах. Салах се втурна напред, придружен от фаланга спринтиращи съотборници.

Александър-Арнолд беше най-бързият от тях и той направи най-много, така че когато Салах игра с топката напред, беше на пътя му. Александър-Арнолд го посрещна сладко, но не успя да удържи изстрела си и той се отби от лицето на бара и се отдалечи на безопасно място.

На десет минути от В крайна сметка имаше признаци, че Арсенал най-накрая е устоял на бурята. Дори Ливърпул не успя да удържи яростта на пресата си. Арсенал внезапно владееше по-добре и започна да се отплаща.

Сака отново влезе повече в играта. Арсенал имаше енергични призиви за отхвърляне на дузпа, след като Хаверц заяви, че е бил прехвърлен от Александър-Арнолд в наказателното поле. Анфийлд беше замълчал за момент. Това беше почти първият път за цялата вечер.

Източник: dailymail.co.uk