Ливърпул организира финал за Карабао Къп срещу Челси след страх от Фулъм - 5 точки за говорене
The Mirror | 2024-01-24 | 00:23:08

Ливърпул ще се изправи срещу Челси на финала за Карабао Къп, след като работи усилено и вложи всичките си резерви, за да победи Фулъм в полуфиналния си реванш.

Червените на Юрген Клоп взеха малко предимство от 2-1 във втория мач, след като стигнаха отзад, за да победят на Анфийлд. Отне им по-малко от 15 минути, за да увеличат предимството си, като отразеният удар на Луис Диас се изви зад вратаря на домакините Бернд Лено и в долния ъгъл.

Фулъм отвърна, като Андреас Перейра стреля срещу гредата от тесен ъгъл в началото на второто полувреме, докато Дарвин Нунес беше на сантиметри от това да удвои преднината на Ливърпул тази вечер. Гол на Иса Диоп 15 минути преди края на мача притесни гостите, но това не беше достатъчно, тъй като Ливърпул сега се готви да се изправи срещу Челси на Уембли, след като сините разбиха Мидълзбро.

Навлизайки в мача, и двата отбора знаеха, че мач с Челси ще бъде наградата за достигането до Уембли. Сините на Маурисио Почетино преминаха със стил във вторник вечерта, като вкараха шест гола пред Мидълзбро на Стамфорд Бридж.

Фулъм бяха наясно, че ще трябва да балансират между преследването на гол и задържането на плашещия отбор на Ливърпул на разстояние и бяха за малко да бъде хванат рано, когато Луис Диас стреля извън целта. В другия край обаче Каоимхин Келехер беше почти хванат от грешно центриране на Тимъти Кастане, преди Жоао Палиня да стреля от воле от фантастична позиция.

Домакините накараха Kelleher наистина да заслужи парите си, като ирландецът трябваше да бъде нащрек, за да отблъсне опасно подаване на Antonee Robinson, преди Bobby Decordova-Reid да може да се хвърли. Въпреки това Ливърпул все още беше опасен и Лено сигурно е почувствал, че трябваше да се справи по-добре с усилията на Диас в 12-ата минута.

Ще победи ли Ливърпул Челси на финала? Кажете мнението си в секцията за коментари

Втори гол на Ливърпул през нощта беше записан, като Дарвин Нунез се отклони от засада, преди да уцели гредата и да види отбитата топка извън Лено. Добрата атака на Диоп обедини феновете на домакините и притесни гостите, но в крайна сметка това не беше достатъчно. Ето точките на Mirror Football от една натоварена нощ под светлините.

1. Приказка за двама вратари

С играта толкова деликатно подготвена преди началото, имаше всички шансове да се превърне в тесни полета. Вратарите трябваше да бъдат в най-добрата си форма, а Бернд Лено беше всичко друго, но не и това в началото.

След остра игра от противниковия номер Келехър в началото, германският стопер на Фулъм не беше толкова убедителен. Да, изстрелът на Диас получи отклонение - вероятно две от тях - но той все още беше много бавен, за да стигне до земята.

Келехер беше извикан отново точно след половин час, слизайки рязко, за да натисне Усилие на Раул Хименес от долния ъгъл и се нуждаеше от твърда ръка, за да задържи Хари Уилсън при 1-1. Понякога обаче вратарят може да живее или да умре в зависимост от това дали нервните му моменти са наказани.

В случая на Kelleher, той ще въздъхне с облекчение, след като се размине с едно. Той беше твърдо вторият най-добър, когато предизвика Тосин за висока топка, което доведе до златен шанс за Перейра, но играчът на Фулъм не успя да вкара топката в непазената мрежа.

2. Брадли няма да позволи да бъде набелязан

Ударът на Конър Брадли като десен бек продължи в Крейвън Котидж и Фулъм изглеждаше готов да се насочи към младежа от самото начало. Левият защитник Робинсън се чувстваше сякаш играе като крило на моменти, а Уилиан се носеше отляво, за да подкрепя американеца срещу Брадли.

Имаше предизвикателства, разбира се, с 20-годишния играч, който беше хванат твърде високо нагоре, за да остави място за атака на Фулъм след почивката. Въпреки това, той не изглеждаше обезпокоен, върна се към задачата си и все още намираше време да подкрепи атаките на собствения си отбор, като веднъж спечели високо топката, за да предостави на Райън Грейвенбърч шанс за стрелба.

Помощник на Ливърпул Мениджърът Пеп Лийндерс посочи преди мача, че Трент Александър-Арнолд, първият избор на позицията на Брадли, може да е на разположение да се изправи срещу Норич Сити в Купата на Англия. Дори и да се окаже, че това е последната игра на Брадли за известно време, той не изглежда не на място.

3. Добре дошъл при завръщането на Робъртсън за Червените

Трябва да се върнете повече от три месеца назад за последния път, когато Анди Робъртсън излезе на терена с фланелка на Ливърпул. Той изигра всичките 90 минути срещу Брайтън на 8 октомври, само за да получи контузия в рамото четири дни по-късно, докато играеше за Шотландия.

При отсъствието на опитния защитник Клоп опита няколко подхода отляво. Той дори избра да отзове Оуен Бек от наем, давайки на младежа дебют във Висшата лига в Борнемут, докато Джо Гомес беше този, който започна отляво срещу Фулъм.

Робъртсън не беше повикан по този повод, но самото виждане на името му на пейката се чувства като стимул. Той може да бъде от решаващо значение за Ливърпул от сега до май.

4. Елиът може да се възползва от отсъствието на Салах

Имаше момент към края на първото полувреме, когато Харви Елиът показа истински момент на качество. Първо имаше перфектното му събиране на топката, а след това той изпрати криволичеща, ужасяваща топка, на която защитата на Фулъм нямаше отговор.

Дарвин Нунес не успя да я намали неговото заклинание, но дирижирането на Елиът по желание е нещо, с което Червените може да свикнат през следващите седмици. Контузията на Мохамед Салах може да повлияе на начина, по който отборът на Клоп използва топката отдясно, независимо колко скоро Трент Александър-Арнолд се завръща готов да играе цели 90, а това означава възможности за техния номер 19.

Някои членове от публиката на домакините изглеждаше така, че да напомни на бившия си подопечен откъде идва, но Елиът не позволяваше това да го разсейва. Той беше хладнокръвен и спокоен с топката през цялото време, като забавяше играта и я ускоряваше, както диктуваха моментите.

5. Ливърпул избягва мисията за отмъщение на Челси

Финалът е повторение на шоуто от 2022 г., което дойде в сезон, в който Ливърпул победи Челси и в двата финала за националната купа. Докато финалът за ФА Къп беше мрачна афера, срещата през февруари беше много по-забавна, що се отнася до нулевите равенства.

Този мач ще бъде запомнен най-добре с епично изпълнение на дузпи. Вратарят на Челси Кепа Аризабалага беше привлечен за точните удари, но в крайна сметка не успя да направи Келехър Ливърпул победител в мача.

След тези два финала Ливърпул и Челси изиграха още три равенства в Висша лига. Ще се измъкне ли нещо следващия път или може отново да чакаме дузпи?

Присъединете се към новата ни WhatsApp общност! Щракнете върху тази връзка, за да получите дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия