Ливърпул в неистова форма, докато четирите най-добри надежди на Спърс отново изглеждат обречени, пише ДЖО БЪРНЩАЙН след победата на Червените с 4-2
Daily Mail | 2024-05-05 | 00:42:09

Все още нищо не е математически със сигурност, но бяха представени всички доказателства защо Ливърпул няма да бъде шампион на Висшата лига този сезон, а Тотнъм няма да участва в Шампионската лига.

Въпреки това гледката на Салах в пълен поток, решен да помогне на Клоп да се сбогува заслужено, беше основният извод за хилядите, които създадоха фантастична атмосфера в The Kop.

Мохамед Салах спори с Юрген Клоп зад него, за да вкара откриващия гол на Ливърпул

Харви Елиът вкара абсолютен крещящ гол, за да вкара Червените с четири гола на Анфийлд

Въпреки късно рали, крайният резултат беше още една неуспех за Анж Постекоглу и Спърс

Играй нататък Ябълка Spotify

Имаше тъга да видя двамата титани на Ливърпул, мениджър и звезда, да се хванат един за друг преди седмица в Уест Хям.

Нито един мъж не заслужава проблемите във връзката им да засенчат затварянето на една славна ера и това няма да стане.

Тотнъм ( 4-3-3): Викарио 7: Поро 6, Ромеро 7, ван де Вен 6.5, Емерсън 4.5 (Скип 61 6); Бисума 5, Сар 5,5 (Ло Селсо 75), Бентанкур 5 (Мадисън 61' 6,5); Кулушевски 6 (Ричарлисън 61' 7), Сон 6.5, Джонсън 6.5

Неизползвани резерви: Остин (Gk), Хойберг, Драгузин, Гил, Мур

Голове: Ричарлисън 72', Сон 77'

Голове: Сар, Емерсън, Бисума, ван де Вен

Мениджър: Ange Postecoglu 6

Рефер: Пол Тиърни 7

Клоп имаше зрелостта да върне Салах в стартовия състав. Играчът оправда решението от първата минута, давайки на левия защитник на Спърс Емерсън Роял най-тежкия от своите 100 изяви във Висшата лига.

Беше почти милостиво, когато Анге Постекоглу отстрани защитника като част от тройна смяна след 61 минути.

Шпорите със сигурност показаха характер през последния половин час, но това не блести над начина, по който по-рано бяха капитулирали пред четвърта поредна загуба – най-лошият им резултат от 2004 г.

Манията да играят отзад, дори когато техните защитници изглеждаха неудобно и Ливърпул натискаха като демони, създавайки им многократни проблеми.

Вратарят Гулиемо Викарио протестира със своите защитници, след като допусна втори гол при удара на полувреме. По-лошото предстоеше, когато Кристиан Ромеро и Емерсън се сблъскаха в интервала, като аржентинският твърд човек сграбчи съотборника си, преди Викарио да ги раздели.

Това „ясно подходът „въздух“ нямаше никакви непосредствени ползи. Шпорите позволиха на Ливърпул бързо да отбележи още два пъти и едва по-късното пристигане на Ричарлисън наистина промени хода на мача.

„Изключително разочароващ резултат. Вероятно има липса на увереност“, призна Постекоглу, който беше първоначалният избор на някои фенове на Ливърпул за заместник на Клоп.

Относно публичните търкания между неговите играчи, Постекоглу добави: „Тъй като ги е грижа, няма абсолютно нищо лошо в това.“

Клоп призна непостоянството на своята страна през 90-те минути: „Бяхме изключителни до не бяхме добри“, каза той.

Шпорите научиха в съблекалнята преди началото на поражението на Астън Вила от Брайтън, но има надежда, че ще да им даде тласък на морала в състезанието им за топ 4, което се оказа фалшиво.

Вместо това, Ливърпул беше вдъхновен от присъствието на Салах.

Социалните медии обвиниха играча за кавгата му с Клоп, но Анфийлд явно искаше да продължи напред и аплодира името на Салах изключително силно, когато беше прочетено преди началото.

Клоп и Салах се сблъскаха по време на равенството 2-2 на Ливърпул срещу Уест Хем миналата седмица

Центиране на Трент Александър-Арнолд (вляво) към Анди Робъртсън ( вдясно) видях Червените да получават втория си

Вече има четири поредни поражения за Тотнъм, като превъзходният им старт на сезона изчезва

Коуди Гакпо и Елиът отбелязаха голове през второто полувреме, за да усложнят още повече нещастието на гостите

Не му отне много време, за да окаже влияние. Дръзко центриране с външната част на ботуша му, блъснато в напречната греда и пробив по любимия му десен канал, завърши с добро спасяване на Викарио, като Ромеро отби рикошета на Харви Елиът от линията.

Не беше изненада Ливърпул отбеляза след 18 минути. Коуди Гакпо центрира към далечната греда, където Салах беше загубил маркера на Емерсън, позволявайки му да вкара отблизо.

По телевизията Гари Невил каза: „Това е 18-ият гол на Салах в лигата за сезона. Това е адски добра статистика, достигайки тези числа, когато хората казват, че няма добър сезон. свобода, която подхождаше на слънчевите лъчи в късния следобед.

Натовареният Викарио спаси от Харви Елиът, Гакпо и Луис Диас, който също се приближи с акробатичен воле.

Шпорите, с главния създател Джеймс Мадисън на резервната скамейка, не можаха да нанижат два подавания заедно. Това беше особено тревожно, като се има предвид колко пъти те се опитваха да запазят притежанието в последната си трета – и не успяха.

Неизбежният втори гол пристигна при удара. на полувремето.

Викарио отново направи чудеса, за да удържи удара на Салах от упора, но топката попадна любезно към входящия Робъртсън, който вкара от близко разстояние.

Ако Постекоглу се надяваше, че чатът в съблекалнята ще помогне, не стана. След 48 минути Емерсън беше толкова зает да се концентрира върху Салах, че позволи на Елиът да го овладее.

Елиът изви красиво центриране към наказателното поле и Гакпо успя да виси във въздуха в стила на Майкъл Джордан, за да влезе с глава.

Когато Салах накара Елиът да отбележи най-добрия гол в мача след 59 минути, за да направи 4 -0 – младежът удря пощенската марка в горния ъгъл от 25 ярда – ужасеният Постекоглу направи тройна смяна.

Клоп получи огромни ревове от публиката на края след предпоследния си мач на Анфийлд

Страхотният удар на Елиът извън наказателното поле влезе в горния ъгъл на мрежата на Гулиелмо Викарио

Късните голове на Ричарлисън и Сон Хън-мин намали наполовина дефицита, но щетата беше нанесена

Забележително е, че това промени доста драстично купонджийското настроение на Анфийлд. Ричарлисън изглежда се радваше да бъде малтретиран за това, че е бивш играч на Евертън, и постави Спърс на борда с прецизно завършване отстрани от центриране на Бренан Джонсън след 72 минути.

Пет минути по-късно бразилецът остана встрани, за да се справи със Сон, който изпълни финала си над Алисън.

Анфийлд внезапно се разтревожи. Салах пропусна златен шанс от три ярда, за да направи играта безопасна и имаше звукови пъшкания, когато се сигнализираха седем минути добавено време.

Алисън направи няколко спасявания и Джо Гомес трябваше да бъде нащрек, за да изчисти, след като Мадисън се изви в наказателното поле при изпълнение на слалом. . Както за победата, така и за факта, че ще могат да поздравят и Клоп, и Салах, вместо да бъдат принудени да избират страна. Не че мениджърът ще признае, че има фаворити. Запитан за ентусиазираната му реакция на удара на Елиът, той отговори: „Усмихнах се на всички голмайстори!“