Лудият по футбол принц Уилям е видян да аплодира Астън Вила на полуфинала на Лигата на конференциите на УЕФА
The Mirror | 2024-05-02 | 22:23:03

Принц Уилям е видян в тълпата да аплодира Астън Вила на полуфинала на Лигата на конференциите на УЕФА срещу Олимпиакос тази вечер във Вила Парк.

Отборът на Унай Емери се стреми към победа тази вечер, за да вземе предимство с тях на стадион Караискакис следващия четвъртък. Победителят от тази двустранна среща ще се изправи срещу Клуб Брюж или Фиорентина на финала в сряда, 29 май.

Вила влиза в сблъсъка на фона на равенството 2-2 с Челси последно тайм аут и са непобедени в пет домакински мача във всички турнири. Те спечелиха всичките си шест мача от Лига на конференциите Европа у дома този сезон.

Миналия месец принц Уилям беше видян с принц Джордж да гледат как Вила играе с Лил в техния четвъртфинал на Лига на конференциите Европа. Престолонаследникът беше видян на трибуните с 10-годишния си син, който пляскаше и аплодираше, когато Оли Уоткинс откри резултата при победата на Вила с 2-1 в този мач.

Тази нощ навън отбеляза първия път, когато Уилям или Джордж са били снимани публично, откакто принцесата на Уелс обяви, че е получила диагноза рак. През март тя разкри, че се лекува от рак в емоционално видео съобщение и оттогава семейството на Уелс прекарва лично време заедно по време на Великденските празници.

След мача Нийл Моксли, гл. спортен писател на Sunday People, дъщерното издание на Mirror, успя да попита принца на Уелс какво мисли за играта. В публикация в X, бивш Twitter, той каза, че е попитал Уилям: "Ваше височество - след мача с Мостар ви видяхме и вие казахте, че 1-0 е добър резултат в Европа. Как беше това?" На което той казва, че Уилям отговорил: „Две-нула щеше да е по-добре.“

Виждайки, че 10-годишният Джордж е изобразен на трибуните с шал на Villa, Нийл каза, че е попитал принца : "Сега Джордж част ли е от гордостта?" Гордостта е как феновете на клуба от Уест Мидландс наричат ​​себе си. И Уилям разкри привързаността на сина си към клуба с думите: „О, да, той го обожава.“