Люк Литлър, 16, ПЕЧЕЛИ своя четвъртфинал на Световното първенство по дартс, за да спечели награда от £100 000 и да се доближи до две победи от трофея, след като победи Брендън Долан с 5-1... и демонстрира на сцената!
Daily Mail | 2024-01-01 | 18:40:35

Относно победата Литлър каза: Аз съм на полуфинал при дебюта си. Радвам се да дойда тук. Заслужих го и представянето ми беше страхотно. Днес всичко мина добре.“

Когато го попитаха какво ще е необходимо, за да му попречи да вземе трофея, Литлър каза: „Аз съм получих добър шанс - сега мечтая. Два мача разстояние. Определено мисля за вдигане на титлата.

Тийнейджърската сензация Люк Литлър (по-горе) си осигури място в полуфиналите на Световното първенство по дартс, като победи Брендън Долан в понеделник следобед

Литлър празнува с публиката в Александра Палас, след като си резервира място в следващия кръг

Беше труден ден за Брендън Долан, който загуби четири сета в мача, преди да върне един

'Водех с 4-0 и бях само на един разстояние. Брендън се върна и спечели сета. И тогава пак имахме почивка. Но просто исках да го прехвърля.

Littler сега ще се изправи срещу световния шампион по дартс за 2018 г. Роб Крос на полуфинала, който също спечели турнира при дебюта си.

"Той беше невероятен при дебюта си", каза Литлър пред Sky Sports, черпейки вдъхновение от Крос. „Но аз бях такъв и очаквам с нетърпение да играя Роб. Не обичах да се събуждам в девет сутринта. Така че утре мога да се отпусна и да се върна вечерта.“

Долан започна добре, като спечели първите два мача от мача. Но бързият старт на 50-годишния играч не попречи на Литлър.

Не след дълго той се оправи и придоби увереност, удряйки обратно, за да вземете следващите три крака и първия сет.

Първите 180 на Littler в четвъртия лег изправиха тълпата на крака, пеейки "има само един Luke Littler". 16-годишният младеж запали феновете, преди да спечели първия сет от четвъртфиналите на Световното първенство.

Увереността на Литлър нарасна, спечели шест крака на тръс и продължи да прегръща атмосферата на тълпата, дори на моменти демонстративно, питайки тълпата какъв номер трябва хвърлям за.

Победата над Долан разшири приказката на родения в Рънкорн играч на дартс – приближавайки 16-годишния младеж една стъпка по-близо до титлата.

В началния си мач Littler влезе в историята, като записа най-високата средна стойност, постигана някога от дебютант на път да победи Christian Kist, преди да изгони Andrew Gilding във втория рунд.

Удивителната серия на Littler продължи с победа над Matt Campbell, преди да победи петкратния световен шампион Raymond van Barneveld, за да си осигури място на четвъртфиналите в понеделник.

16-годишният демонтира северноирландеца Долан, за да претендира за място на полуфиналите и да си осигури минимална печалба от £100 000.

След като спечели втория сет с 3-0, Долан отвърна на удара, печелейки два лега в третия сет, но позволи на Литлър да се върне в мача, с англичанинът взе последните два сета, като хвърли две 180 точки, за да поведе с 3-0.

Littler спечели четвъртия сет, въпреки че загуби първия етап,

Неговото приказно бягане в Ally Pally привлече широко внимание, като 16-годишният младеж заяви, че е лудост да мисли, че преди е гледал Sky Sports News, а сега той е този, който дава интервюта за телевизионните оператори.

16-годишният младеж прегърна атмосферата на публиката и дори си направи селфи с фенове след победата

Тийнейджърската сензация беше доминиращ по време на мача, произвеждайки пет 180s и средно 101 три стрелички

Сега той ще се изправи срещу Роб Крос, който спечели турнира при дебюта си през 2018 г.

Долан никога не е минавал четвъртфиналите на турнира през кариерата си, като също беше нокаутиран на последните осмина през 2019 г.

The двойката показа страхотно спортсменство след мача, като Долан поздрави Литълър за победата

Литлър каза на Sky: „Давам интервюта за Sky Sports. Обикновено ставам сутрин и гледам Sky Sports News. Сега съм в новините. Всичко е невероятно. Приемам всичко спокойно.“

Литлър бе забелязан на домашния терен на Спърс в навечерието на Нова година, след като получи покана от Мадисън. Той беше сниман как се проправя към мястото си до Мадисън и зае мястото си до Крис Доби, който също се бори за спечелването на световната титла.

Говорейки за своя опит в играта, Littler каза: „[Животът ми] вече се промени. На мача [Уест Хям срещу] Арсенал онзи ден хората получаваха снимки с мен.

„Когато си слагах качулката, хората вървяха наоколо пред мен, питайки за снимка и аз си казах: „Какво? Вдигнах качулката си, опитвам се да се скрия. Но е добре, че хората искат снимки, радвам се.