Люк Литлър печели титлата във Висшата лига по дартс при дебюта си като 17-годишен удари ДЕВЕТ ДАРТЕР на път да спечели награда от £275 000 с победа над Люк Хъмфрис в повторение на финала на Световното първенство
Снимка: dailymail.co.uk
Daily Mail | 2024-05-23 | 00:50:50

Лук Литлър спечели първата си голяма титла, след като спечели титлата във Висшата лига 2024 в четвъртък

Литлър стана едва вторият играч, постигнал финал с девет стрели във финала на Висшата лига по дартс

Littler триумфира с 11-7 над съперника си Люк Хъмфрис в демонстративното събитие в O2 Arena

17-годишният младеж се втурна към приятелката си Елоиз Милбърн и неговата семейство, за да отпразнува повода

Това се оказа емоционален момент за Литлър, който, след като спечели финалния етап, отиде при семейството и приятелката си Елоиз Милбърн .

article image

Говорейки пред Sky Sports след победата, Литлър каза: „За всички съмняващи се, вие вече не се съмнявате в мен ! Току-що взех това.

„Много е хубаво да спечеля, но пред семейството и приятелката ми! Не знам какво да правя.

„Ударих девет стрелички на Световните серии, както и Фил [Тейлър] – сега аз уцелих един на финала тук и той също.'

Литлър стана първият играч, който хвърли финал с девет стрелички във финала на Висшата лига, откакто Фил Тейлър го направи два пъти през 2010 г.

Littler си резервира място на финала в четвъртък, след като надви Майкъл Смит с 10-5 по-рано през нощта, за да създаде повторение на финала на Световното първенство.

В онази нощ през януари Хъмфрис излезе на върха след вълнуващ сблъсък 7-4, но в този случай Литлър си тръгна с трофея.

При първото си участие в състезанието, през 16 седмици на действие в лигата, Littler процъфтява и завърши на върха на таблицата с 40 точки след четири победи вечери.

Литлър изрева от радост, преди да заяви, че критиците му „повече не се съмняват в мен“

В интервюто си Литлър призна, че „това е толкова добро да спечеля пред моето семейство и моята приятелка'

Неговата феноменална форма му спечели място във финалната вечер в Лондон, където към него се присъедини Хъмфрис, Смит и Майкъл ван Гервен.

Тези трима мъже имат пет световни титли помежду си, но, както се оказа през последните пет месеца, Литлър не се притесняваше ни най-малко от конкуренцията.

Литлър нарисува емоционална фигура, докато се втурна да прегръща приятелката си Милбърн, която започна да посещава мачовете на 17-годишния едва в началото на месеца.

Те за първи път станаха публични за връзката си по време на Световното първенство, след като се срещнаха на пистата по дартс миналата година, а Милбърн остана до Литлър през 2024 г. .

Хъмфрис, междувременно, също говори пред Sky Sports след поражението си и каза: „Опитвах се да остана там – имаше огромен бриз на сцената цяла нощ и е толкова трудно да се справиш с това.

Литлър имаше сълзи в очите си, след като спечели наградата от £275 000 за победата в състезанието

'Заслуга е на Люк, той се справи толкова добре през цялата нощ. Когато отидох на почивката 5-5, бях останал там.

'Но тогава изведнъж полъхът спря и той игра много по-добре - той е наистина е такъв фантастичен играч.

"Мисля, че аз и Люк сме двамата най-велики играчи в света в момента и това беше още една страхотна битка .

„Просто обичам да играя с него – знам, че губя много [седем от последните девет срещи минаха в полза на Литлър], но просто обичам да играя той и ние ще имаме още много битки в бъдеще.“

Източник: dailymail.co.uk