Люк Литлър посочва момента, в който е загубил финала на Световното първенство: „Умът ми се изпразни“
Снимка: mirror.co.uk
The Mirror | 2024-01-04 | 11:56:04

Люк Литлър вярва, че е загубил финала на Световното първенство на PDC, когато не успя да поведе с 5-2 в края на седмия сет.

Литлър, на 16, за малко не успя да стане най-младият световен шампион по дартс в Александра Палас в сряда вечер. Той поведе с 4-2 срещу Люк Хъмфрис, само за да може новият номер 1 в света да вземе пет последователни сета, за да спечели със 7-4.

Хъмфрис беше просто неудържим по време на задния край на финала, но Littler беше агонизиращо близо до това да вземе преднина от три сета. Тийнейджърът се нуждаеше от 112, за да спечели седмия сет, но погрешно насочена стреличка го видя да уцели две тройни 18, оставяйки го да има нужда от двойно две.

Литлър трябваше да се консултира със съдията Ръс Брей, преди да отдели малко време да събере мислите си и да стреля с последната си стреличка, която се приземи точно извън целта. Хъмфрис се възползва от грешката на Литлър, като удари двойно 14 и спечели първата си световна титла.

Говорейки след мача, Littler разкри съжалението си, че е пропуснал двоен две. „Умът ми се изпразни, спрях ритъма си и не го взех“, каза той пред Sportsboom.com.

Въпреки че пропусна шанса си за слава, Литлър все още се гордееше със зашеметяващото си постижение. Момчето от Рънкорн се противопостави на шансовете, като победи шампиона от UK Open Андрю Гилдинг, петкратния световен шампион Реймънд ван Барневелд и световния шампион от 2018 г. Роб Крос – наред с други – за да стигне до финала на Световното първенство на PDC в дебютното си участие.

Мислите ли, че Luke Littler трябваше да спечели PDC World Championship? Уведомете ни в коментарите по-долу!

Littler е най-младият световен финалист по дартс, като подобри рекорда на Kirk Shepherd от 21 години и 88 дни от последното му поражение през 2008 г. от John Part. Най-младият победител в световното първенство на PDC е Майкъл ван Гервен, който постигна това постижение на 24 години през 2014 г. Йеле Клаасен спечели вече несъществуващия световен шампионат на BDO на 21 години през 2006 г.

Литлър, който сега е номер 31 в света, добави: „Беше невероятно. Както казах, просто исках да спечеля една игра, да се върна след Коледа и това беше. Това са единствените цели, които си поставих. Така че, това е просто огромен, огромен бонус."

Хъмфрис също вярва, че Литлър ще продължи да печели много трофеи. Той каза пред Sky Sports веднага след победата си: „Люк беше невероятен талант – не само на дартс, той беше фантастичен с всички медии. Той понесе поражението толкова добре там.

„Никога няма да вижте 16-годишно дете толкова земно като него - той е просто нещо друго. Той е един от най-добрите играчи в света, в това няма съмнение."

Присъединете се към новата ни WhatsApp общност! Щракнете, за да получите ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на членовете на нашата общност специални оферти , промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашите

Източник: mirror.co.uk