Люк Литлър в неудобен момент с Питър Райт минути след победата във Висшата лига
The Mirror | 2024-02-22 | 00:58:35

Люк Литлър постигна резултата, който искаше срещу Питър Райт в четвъртфинала на Висшата лига по дартс в четвъртък, но двамата бяха принудени да водят неудобни разговори само за моменти по късно.

Литлър, който спечели мястото си във Висшата лига, след като се класира на финала на Световното първенство през януари, искаше да се възстанови след ранно поражение от Гервин Прайс последния път. Той направи точно това, но беше накаран да работи за това, надминавайки Райт с разлика от 6-5.

Средно 103,99 бяха достатъчни, за да премине Littler. Въпреки това нямаше непосредствен шанс да отрази победата си в Нюкасъл - и дори нямаше шанс за Райт веднага да избяга от победителя си.

Веднага след играта двойката беше принудена да скочи в същият малък асансьор в Utilita Arena. Преди това дойде малкият разговор, като Райт размишляваше къде нещата са се объркали за него, преди да предложи ръкостискане и „добра игра“.

Райт имаше шанс да хвърли за мача при 5-4, но не успя да подпечата сделката. Литлър успя да премине с най-малката разлика, като 170 точки по-рано в мача представляваха истински акцент.

Победата на тийнейджъра помогна за организирането на полуфинална среща с Майкъл ван Гервен, човекът, който победи той на финала през втората седмица. Ван Гервен надмина Гервин Прайс в своя четвъртфинал и не изостана нито веднъж при триумфа си с 6-4.

Ван Гервен пропусна шест стрелички за мача срещу Литлър, позволявайки на младежа да форсира решаващ. Това обаче върви по пътя на холандеца, което означава, че чакането на Литлър за първа седмична победа във Висшата лига продължава.

Какво мислите за представянето на Люк Литлър във Висшата лига по дартс? Кажете ни в секцията за коментари

Въпреки загубата си на полуфинал, Littler не изглеждаше неуместно срещу най-добрите в играта. Сега той има един финал, два полуфинала и четвъртфинал, което го оставя в стабилна форма в търсенето на плейофите в края на сезона.

„Трябва да бъда честен с вас, и знам, че той има подкрепата на другите професионалисти, което обичам да виждам“, каза бившият световен шампион Фил Тейлър за Литлър по-рано през годината. „Наистина не гледах дартс, не се интересувах наистина от него и той ме накара да се заинтересувам да го гледам отново.

„Дори гледах част от стрийминга вчера [Players Championship 2], така че това е не съм аз! Но наистина ми беше приятно да го гледам. Той е страхотен малък играч, има страхотна малка личност и това все още не му е повлияло.

Другият полуфинал в Нюкасъл мина по пътя на Нейтън Аспинал. След като загуби началния си мач във всяка от първите три седмици, Аспинал победи Майкъл Смит в своя четвъртфинал и Роб Крос в неговия полуфинал, за да уреди среща с Ван Гервен.