Макгин изговаря „T-word“, след като Вила потопи Арсенал, докато Артета се прехапва за езика
Снимка: theguardian.com
The Guardian | 2023-12-10 | 11:18:19

Мениджърът казва, че клубът „трябва да бъде мотивиран“ след победа с 1-0 Третият Астън Вила на две точки зад лидерите ЛивърпулБен Фишър във Вила Парк, събота, 9 декември 2023 г. 16.46 EST Последна промяна на неделя, 10 декември 2023 г., 03.46 EST

Унай Емери каза, че Астън Вила трябва да се научи да се справя с натиска да бъдат обявени за претенденти за титлата, след като Микел Артета стана последният мениджър, който подкрепи техните акредитиви. Три дни след като надминаха действащия шампион Манчестър Сити, Вила победи Арсенал с 1-0, за да спечели 15-та поредна победа у дома, за да се приближи на две точки от новите лидери, Ливърпул, и на една зад Арсенал, водейки техния голмайстор и капитан Джон Макгин, да се пошегува, че забранява „T-думата“.

Попитан дали неговите играчи могат да се справят със засилените разговори за титлата около Вила, Емери отговори: „Да, по-добре е за нас. Ние сме там, защото го заслужаваме. Те ще говорят повече за нас. Все още ще бъде същото послание, което им изпращам, изпращам на вас [медиите] и на поддръжниците. Трябва да сме развълнувани, трябва да сме мотивирани. Сега сме трети, но все още има седем отбора, които са по-големи претенденти от нас да бъдат в първите седем. Ако стигаме до 30-ия или 32-ия мач от сезона, в същата позиция, мога да изпратя друго съобщение.“

McGinn каза: „Забранявам T -дума. Играта е 16-та седмица, така че има дълъг път. Ние уважаваме всички около нас, които са били на тези позиции от години. Толкова са опитни. Ние сме начинаещи, можем ли да продължим? Не знам. Ще видим. Надяваме се, че... целите са преразгледани... трябва да се опитаме да подобрим формата си като гост, което не е ужасно, но може да се подобри. , прехапа езика си при решенията на длъжностните лица да не отсъдят на Арсенал дузпа през второто полувреме и да отменят изравняване в 90-ата минута. Артета беше озадачен от решението на Джаред Гилет да не отсъди дузпа две минути след второто полувреме, когато Дъглас Луис изтри Габриел Жезус, след като ритна петата на своя бразилски сънародник в наказателното поле.

След това мениджърът на Арсенал можеше само да агонизира на трибуната, докато видео асистент-реферът Майкъл Солсбъри преразгледа решението на Гилет да отмени гола на Еди Нкетия в 90-ата минута. Кай Хаверц беше наказан за игра с ръка, след като предизвика Мати Кеш да посрещне центриране на Мартин Одегаард. Артета каза, че има „голямо мнение“ относно искането за дузпа, но отказа да разшири това.

Попадението на МакГин в седмата минута беше разликата, но бившият вратар на Арсенал Емилиано Мартинес направи няколко умни спасявания и Ødegaard, капитанът на Арсенал, беше сред тези, които пропуснаха ключови положения. „Мисля, че заслужавахме много повече от това, което получихме“, каза Артета. „Не съм виждал отбор да прави това, което направихме на Вила, откакто спечелихме тук през февруари.

„Не беше достатъчно да спечелим, защото ни липсваше точността в противниковото поле, за да вкара топката в задната част на мрежата с количеството ситуации, които генерирахме.”

Източник: theguardian.com