Ман Сити 3-1 Копенхаген (6-2 общо): Титулярите на Пеп Гуардиола вървят към четвъртфиналите, след като Ерлинг Хааланд отбеляза 41-ви гол в Шампионска лига само за 37 мача, за да се изравни с клубната легенда Серхио Агуеро
Daily Mail | 2024-03-06 | 01:42:21

< br />

И сега те отбелязаха три гола във всичките осем мача през този сезон, в защита на короната, която се бяха мъчили да вдигнат толкова дълго. Едно нещо е сигурно, когато утре се тегли жребият за четвъртините, всички те ще се стремят отчаяно да избегнат Сити на Пеп Гуардиола.

Има по-големи тестове на хоризонта след галоп за изпращане на Копенхаген. Въпреки че неделният следобед на Мърсисайд няма да определи кампанията в лигата, да си позволиш Кевин Де Бройне, Бернардо Силва и Фил Фодън цяла свободна нощ на този етап е голям лукс. Гуардиола призна, че умората е допринесла. Фодън и Силва му казаха колко са уморени след уикенда.

Ерлинг Халанд изравни головете на Серхио Агуеро в Шампионската лига при победата на Ман Сити с 3-1 над Копенхаген

Мануел Аканджи откри резултата в началото на мача с брилянтен завършек отблизо

Хулиан Алварес имаше късмета да вкара втория си гол, след като стоперът на Копенхаген Камил Грабара направи шокираща грешка

Вашият браузър не поддържа iframes.

„Днес имах нужда от енергия“, каза Гуардиола. „Някои от играчите ми са изтощени. Когато играете в сряда, те ви позволяват да играете в събота във всички други страни по света. Говорих ли с Висшата лига за това? Няма начин. Знаете отговора: телевизионните оператори плащат много пари, така че млъкнете.“

За негово щастие, той има глад в редиците, като Оскар Боб е впечатляващ, а Рико Луис обичайно стабилен, докато Хулиан Алварес и Матео Ковачич играха умно. Други продукти на академията, Мика Хамилтън и Джейкъб Райт, се включиха за третото и второто си участие при старша възраст.

О, и Ерлинг Хааланд вкара. Очевидно.

Дали 2300-те пътуващи поддръжници на Копенхаген действително са се забавлявали с идеята да разстроят европейската йерархия, докато хапваха евтиното пиво Taddy в Oyster Bar на Exchange Square, е донякъде спорно. Може би някои го направиха.

Общото настроение на датските шампиони, които са едва трети в Суперлигата този сезон, е, че това се чувстваше като безсмислено упражнение, но упражнение, което те въпреки това ще прегърне.

Всичко това мина за девет минути. Надеждата, неясна надежда. Те все още пееха зад тази врата, защото защо не и вие, а някои от онези от Скандинавия, които се бяха разпръснали за луксозни места зад пейките, празнуваха всеки мач или изчистване по малко силен, смутен начин.

Надеждата се изви през ръкавиците на Камил Грабара. Голът на Хулиан Алварес, но всъщност принадлежеше на бившия вратар на Ливърпул. Първоначалният ъглов удар на Алварес беше насочен срещу гредата от Родри, непокрит на задната греда, изчистен обратно към аржентинеца и той реши да удари зона около близката греда.

Грабара, с маска, трябваше да я изяде. Вместо това пръстите му се огънаха, докато се опитваше да хване, онзи болезнено забавен момент, когато топката дриблира над линията и вратарят се обръща безпомощно. Грабара имаше скръб, а не Зоро.

Грабара позволи на топката да мине през хватката му до близката греда за втория гол на Алварес

Мохамед Елюнуси вкара за гостите в 29-та минута, за да им даде кратък искрица надежда

Сити вече водеха с две точки, общо 5-1. Първият беше абсурдно лесен, ъглов удар на Алварес, насочен към Мануел Аканджи.

Маркировката на Петер Анкерсен не беше достатъчно плътна, на осем ярда и Аканджи хладнокръвно удари от воле в ъгъла в петата минута. Контролиран финал, който накара номер 9 на Сити да кима одобрително.

Етихад приспи. В един момент Сити задържа топката цели пет минути, без гостите им да я докоснат. И проблемът е, че когато нещата се чувстват толкова лесни, тогава интензитетът и ще намалее – дори междувременно.

Така че когато те се отказаха от притежанието високо на терена и отборът на Джейкъб Нийструп се прехвърли бързо в средата, Мохамед Елюнуси проби опасно за зоната на Едерсон, Копенхаген беше вътре. Бившето крило на Саутхемптън, играейки през средата тук, размени подавания с Ори Оскарсон и се мушна в ъгъла на Едерсон. Играта започва? Вероятно не.

Отборът на Джейкъб Нийструп се прехвърли бързо над средата на подготовката за своя гол, но не успя да регистрира втори

Пеп Гуардиола и Ко се подготвиха за пътуването си до Анфийлд през уикенда по перфектен начин

Притежателите влизат в шапката за следващия кръг като може би отборът, който трябва да победи за своите съперници

Изкълчен пръст на Матеус Нунес беше единствената истинска забележителна контузия за шампионите

Определено не до добавеното време на първото полувреме , Хааланд стовари наетия от Нотингам Форест Скот Маккена на гърба си и заби в близкия ъгъл. Знаменателен гол за Хааланд, който изравни европейския рекорд на Серхио Агуеро от 41 гола в това състезание.

Агуеро, може би най-великият естествен голмайстор в историята на Висшата лига, взе 79 мача, за да достигнат този сбор. Haaland го направи в 37. Друга умопомрачителна статистика, която върви с останалите.

Прословут с предпазливостта си, когато става въпрос за тези нощи, често плаща най-много уважение към поводите, които не би трябвало да създават на Сити осезаеми проблеми, дори Гуардиола осъзна, че равенството е приключило.

Родри – който беше асистирал на Хааланд, точно както по време на дербито с Манчестър – беше закачен, а Серхио Гомес избяга вместо него. Ако някога е имало доказателство, че Сити са се отпуснали, това е то.