Ман Юнайтед 3-2 Астън Вила: Расмус Хойлунд и Алехандро Гарначо постигат драматичен обрат за тима на Ерик тен Хаг... след като Джон Макгин и Леандър Дондонкер дадоха преднина от два гола на гостите на Олд Трафорд
Daily Mail | 2023-12-26 | 01:02:38

Но екипът на Ten Hag не е съвсем мъртъв, не само още. Ще бъде изненада, ако Ten Hag оцелее след промяната на нещата на "Олд Трафорд". Той изглеждаше малко импотентен в лицето на сложната съблекалня от известно време. Тук обаче отборът му се събуди и когато го направи, намери начин да се върне от ръба на поредното унижение на гърба на някакъв футбол, напомнящ повече на това, на което хората са били свидетели тук редовно.

Вилата на Унай Емери със сигурност са съучастници. Високата отбранителна линия, която гостуващият отбор използва от първата до последната минута, прикани отбора на Юнайтед, за който широките играчи Маркъс Рашфорд и Алехандро Гарначо превъзхождаха, за да плъзгат топки отгоре и да създават отвори.

Расмус Хойлунд нанесе късен удар, за да завърши обрата на Ман Юнайтед с 3-2 срещу Астън Вила

Алехандро Гарначо вкара гол през второто полувреме, за да върне Юнайтед на ниво

Хойлунд сложи край на чакането си за гол във Висшата лига, след като отбеляза късно за Юнайтед

Спортният директор на групата INEOS сър Дейв Брейлсфорд (в центъра) беше в присъствие за сблъсъка на Манчестър Юнайтед с Астън Вила

Вашият браузър не поддържа iframes.

Въпреки това Юнайтед бяха страхотни в последния час от мача. Гарначо беше отменен гол в началото на второто полувреме, но продължи да вкарва два истински, преди младият Расмус Хойланд да вкара супер воле в мрежата на Стретфорд Енд за първия си гол във Висшата лига след девет минути до края.

Честванията на Хойлунд изглеждаха така, сякаш могат да продължат вечно и нищо чудно. Датчанинът преживя ужасно време, откакто пристигна тук през лятото и от известно време сигурно се е чудил към какъв футболен клуб се е присъединил.

Най-накрая обаче на 20-годишния младеж е позволено да погледне зад завесата. Тук някъде все още има футболен клуб.

Първият гол на Вила беше странен, тъй като Макгин отбеляза с центриране от свободен удар. Но това даде заслужена преднина на отбора на Емери и обобщи всичко, което напоследък не беше наред с отбора на Юнайтед на Тен Хаг.

Удар от свободен удар до далечната аутлиния бе допуснат ненужно от Бруно Фернандеш, капитанът на Юнайтед. Последва оплакване до рефера Крейг Поусън от страна на португалския полузащитник.

След това, когато ударът от свободен удар на Макгин пристигна, един централен защитник на Юнайтед Джони Еванс също беше зает да се бори с противник, за да се опита да избие топката с глава. Другият, носителят на Световната купа Рафаел Варан, не отбелязваше никого, докато вратарят Андре Онана изглеждаше вкоренен на място. Така топката заобиколи всички и влетя. Тогава Фернандеш отново изстена към съдията.

В края на всичко Вила поведе в 21-ата минута и пет минути по-късно те удвоиха преднината си. Отново опасността дойде от стандарт - корнер - и отново Юнайтед не успя да допринесе с нещо, което да наподобява отдалечена компетентност в защита, тъй като подаване към далечната греда намери Клемент Ленглет непокрит.

Когато прехвърли топката с глава през вратата, Дендонкер беше по подобен начин без надзор, за да прати топката към мрежата с най-небрежното воле от шест ярда.

С едва една четвърт от мача, Юнайтед вече изглеждаше готов. В режисьорската ложа Брейлсфорд беше безизразен. От Стретфорд Енд освиркванията паднаха към тези в червено.

Джон Макгин (дясно) даде преднина на Астън Вила, след като неговият пряк свободен удар се озова в мрежата

Лиандър Дендонкер (дясно) след това удвои предимството на гостите с чист удар

Вила имаше, трябва да се каже , беше удобно от самото начало. Те бяха отборът, който играеше по план, подавайки добре топката и правейки ъгли и резки удари. Юнайтед бяха безцелни, търсейки до голяма степен напредък чрез дълги пасове към Маркъс Рашфорд, който беше възстановен в състава на Тен Хаг.

Юнайтед бяха слаби в началото, точно както бяха при загубата от Уест Хям през уикенда. Имаше моментна снимка от Кристиан Ериксен, която бе задържана удобно от Емилиано Мартинес и слаб удар от Рашфорд, който вратарят на Вила спаси ниско отляво.

Това освен , екипът на Ten Hag беше отчайващо познат. Бяха еднократни и плахи, без увереност и амбиция. Наистина, едва когато унижението привлече при загуба от 2-0, домакинският отбор започна да открива нещо, което заплашваше да наподобява сплотен футбол.

Може би това беше усещане за отчаяние, чувство, че нещата не могат да станат по-лоши. Какъвто и да е случаят, Юнайтед показа по-добър футбол в последните 15 минути на началния период и това на свой ред повдигна публиката. стреля встрани и Рашфорд отново работи с Мартинез с два добре нанесени удара. Имаше чувството, че може би не всичко е загубено, ако само Юнайтед успее да отбележи следващия гол. Петнадесет минути в едно увлекателно и на моменти неистово второ полувреме, този гол пристигна.

Гарначо разби топката в задната част на мрежата, преди да се отдалечи в знак на празнуване

С Вила, който играе тип висока отбранителна линия, която може да види отбори, живеещи привидно постоянно на ръба, винаги имаше възможности за бързите играчи на Юнайтед на контра. Ето как Юнайтед в крайна сметка намери начин да застраши Вила през първото полувреме.

Младият Гарначо, широк играч с толкова големи обещания, имаше топката в 48-ата минута, след като бе пуснат през центъра от Рашфорд. Той обаче не беше уредил времето за бягането си и беше установено от VAR в засада с крак.

Това можеше да изсмуче живота на Юнайтед, но на техния те не позволиха това да се случи и се върнаха в играта, когато стигнахме часа.

Този път раната беше самонанесена от Вила като Диего Карлос даде топката в собствената си половина. Тази грешка позволи на Рашфорд да се завърти отляво и този път неговото ниско центриране беше правилно обърнато от Гарначо на далечната греда.

Хойлунд беше вкарвал само в Шампионската лига за Юнайтед преди това до победата срещу Вила

Олд Трафорд вече беше жив. Всъщност сърцето му биеше доста бързо за известно време. Вратарят на Юнайтед Онана трябваше да спасява добре от Леон Бейли почти веднага след попадението, но отборът на домакините имаше инерцията сега и Гарначо пусна Фернандес отдясно в 71-ата минута. Вила отново имаше проблеми.

Фернандес центрира ниско в наказателното поле и когато топката беше наполовина изчистена, Гарначо беше там, за да я разбие чрез отклонение от нещастния Карлос.

Завръщането на Юнайтед беше трудно спечелено и заслужено. Вила обаче беше съучастник и след като Евънс блокира брилянтно удар на Макгин от близко разстояние, за да запази нивото на отбора си, те изглеждаха ясни фаворити да продължат и да спечелят мача.

И девет минути преди края Юнайтед успя да се постави на ръба на тази невероятна победа. Този път Вила беше този, който сбърка всичките си линии от корнер. Топката се завъртя от бедрото на Макгин и когато го изпусна, Хойлунд нанесе красив удар от воле в ъгъла.