Манчестър Юнайтед измъкна Ковънтри с дузпи, тъй като епичното завръщане за ФА Къп просто не успя - 5 точки за говорене
The Mirror | 2024-04-21 | 19:33:38

Манчестър Юнайтед се нуждаеше от дузпи, за да победи Ковънтри и да стигне до финала за ФА Къп, след като изхвърли преднина от три гола и оцеля в тесен решение за засада в продълженията.

Ковънтри направи чудотворен обрат, за да победи Уулвс с 3-2 на четвъртфиналите и някак си почти успя да го подобри на най-голямата сцена. Но Расмус Хойлунд запази хладнокръвие, за да вкара победната дузпа за Юнайтед.

Скот Мактоминей откри резултата с центриране от ниско центриране на Диого Далот, преди Хари Магуайър да центрира с глава от корнер, за да направи 2 -0 преди почивката.

Отразеният удар на Бруно Фернандеш направи 3-0 и изглеждаше, че Юнайтед контролира, преди Ковънтри да се върне. Елис Симс даде нещо за аплодисменти на 36 000 фенове на Sky Blues, като прониза Андре Онана за първи път, преди ударът на Калъм О'Хеър да отклони огромно отклонение от Аарон Уан-Бисака и да заобиколи в ъгъла, за да даде надежда на Ковънтри.

Онана направи зашеметяващо спасяване, за да предотврати удар от воле на Виктор Торп, но мачът се обърна, когато Уан-Бисака беше наказан за игра с ръка, след като Луис Бинкс избута топката към него от няколко ярда. Хаджи Райт запази хладнокръвие от мястото, за да изпрати мача в продължения.

Фернандес удари гредата и Райт нанесе удар встрани на почивката, преди Симс да нанесе удар в гредата в последните минути на неистов период на допълнително време. Изглежда, че Торп го спечели в последната минута, но скандалът беше прекратен, когато VAR откри, че Райт е в засада при натрупването, за да изпълни дузпи.

Небрежното усилие на Каземиро беше спасено първо от Брад Колинс, но Onana спаси от O'Hare, за да изравни, а Ben Sheaf пропусна, за да позволи на Hojlund победния момент. Ето основните теми от един драматичен следобед на Уембли.

Мактоминей прави своя отпечатък

Юнайтед ще бъде в още по-лоша позиция този сезон без Мактоминей. Разногласният полузащитник вече има 10 гола за сезона – най-добрият му резултат за Юнайтед, въпреки че се бори да задържи титулярно място в отбора на Ерик тен Хаг. Само Расмус Хойлунд има по-добро съотношение минути на гол от него този сезон.

Мактоминай вкара два пъти при забележителната победа с 2-1 над Брентфорд през октомври. Той вкара два пъти при победата с 2-1 над Челси през декември. И също така отбеляза победата при победата с 2-1 над Астън Вила през февруари. Неговата способност да засича бяганията си в района е недооценена, което беше показано на Уембли. Шотландецът беше този, който прати топката в аут към Алехандро Гарначо и той беше там в наказателното поле, за да реализира центриране на Далот секунди по-късно, след като влезе като призрак.

27-годишният футболист вероятно ще продължи да разделят мненията сред феновете на Юнайтед. В зависимост от вашата гледна точка, той е или невероятно полезен завършил академия, който работи упорито и отбелязва големи голове, или ограничен, склонен към грешки играч, който е символ на това колко далеч са паднали стандартите в някога великия клуб. Като се има предвид какво последва, този гол едва ли ще промени мнението на хората.

Изкупителната арка на Магуайър

Подобно на Мактоминей, сезонът беше труден за Магуайър, който беше близо до присъединяването към Запад Хем през лятото и прекара началото на сезона, гледайки мачовете на Юнайтед от пейката за резерви. Помогна му окаяното досие на Юнайтед с контузии, като Лисандро Мартинес, Рафаел Варан, Джони Евънс и Уили Камбвала липсваха на Уембли.

Наличността е голямо нещо за всеки играч и Магуайър се завръща в добрите книги след центриране с глава от корнер точно преди полувремето. Трудно е да не се почувстваш доволен от него – всеотдайният играч, лишен от капитанската лента, защитник, който е претърпял малтретиране и се завръща. Подобрената му форма идва в добър момент за Гарет Саутгейт, като първият мач на Англия на Евро 2024 е само след 56 дни.

Симс нанася удари

Небесносините изпратиха Оксфорд Юнайтед, Шефилд Уензди, Мейдстоун и Уулвс, за да резервират второ пътуване до Уембли в рамките на една година. Те претърпяха сърдечен удар във финала на плейофите срещу Лутън през май, но духът в страната на Робинс е нещо друго.

Симс беше във формата на живота си напоследък и не трепна когато центрирането на Фабио Таварес падна леко зад него. Той замахна с десния си крак и въпреки че удари пищяла му, той все пак прелетя покрай Онана на близкия стълб. 23-годишният играч вече отбеляза 15 гола в последните си 14 мача – което е още по-забележително, като се има предвид бавният му старт на сезона. Неговият гол даде искрица надежда на Ковънтри, преди О'Хеър да получи огромна частица късмет, за да намали още повече разликата.

Гласът на феновете на Юнайтед се чува

Беше щастлив ден за феновете на Юнайтед в северозападен Лондон, но това не им попречи да освиркват. Не екипът или длъжностните лица предизвикаха този отговор, а изпълнителният съпредседател Аврам Глейзър, който рядко се появяваше, за да гледа играта на отбора си.

Той се появи на големия екран в началото на втората наполовина, седеше редом до сър Джим Ратклиф, който го преодоля от търговския център, след като завърши Лондонския маратон с най-добро лично време от 4:30:52. Освиркванията бяха незабавни и силни – и само за да е ясно за кого бяха предназначени, феновете ги последваха със скандиране „Искаме Глейзър да се махне!“

Ратклиф може да е поел контрола над спортната страна от закупуването на миноритарен дял през февруари, но Глейзър все още са замесени – и някои фенове няма да бъдат щастливи, докато не си отидат. Милиардерът INEOS Ратклиф призова за търпение, след като пробяга 26,2 мили. „Феновете са нетърпеливи“, каза Ратклиф пред BBC. „Това е пътуване, те трябва да бъдат търпеливи. Това не е ключ за осветление. Ще обърнем нещата."

Ковънтри яхна вълната

Ковънтри изглеждаше мъртъв и погребан при загуба от 3-0. Но всеки, който е гледал победата им над Уулвс в предишния кръг, щеше да има ти каза да не бъдеш толкова глупав, че да се обаждаш рано, Робинс погледна към резервната си скамейка, натисна промените и Небесносините се върнаха, яхнали вълна от емоции от своите фенове и нервност от страна на Юнайтед.

Голът на Симс дойде от пищяла му На Ковънтри не им пукаше, че те спечелиха без дузпи, когато Торп се намеси след центриране на Райт, но ВАР жестоко им отне гола и това отново беше тъга за Небесносините.

и получиха. вашата дневна доза съдържание на Mirror Football Ние също така предлагаме на членовете на нашата общност специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия