Манчестър Юнайтед оцелява в страха на Лутън, докато Расмус Хойлунд продължава да отбелязва голове – 5 точки за разговори
The Mirror | 2024-02-18 | 21:22:36

Победата на Манчестър Юнайтед продължи на Кенилуърт Роуд в неделя, като ранните голове поставиха отбора на Ерик тен Хаг на път срещу Лутън Таун, но беше по-близо, отколкото може би са се надявали в крайна сметка.

На Расмус Хойлунд му трябваше по-малко от минута, за да открие резултата, след като се възползва от грешка на Amari'i Bell, и бяха две в рамките на 10 минути, когато датчанинът отбеляза вторият му. Карлтън Морис обаче върна един в рамките на първия четвърт час, като смело обърна отразеното усилие на Тахит Чонг отвъд Андре Онана.

Лутън спечели увереност след първия си гол, като Морис и Коули Удроу отхвърлиха шансове да изравнят . Мачът остана отворен през второто полувреме, като Юнайтед заплашваше на почивката и Лутън хвърляше хора напред, но гостите спечелиха, след като последният шанс на домакините видя, че Рос Баркли с глава удари горната част на гредата.

За няколко минути отборът на Ten Hag изглеждаше така, сякаш е на път за лесна победа. На Хойлунд бяха нужни само седем минути, за да направи дупка, като втората дойде, когато отрази удар на Алехандро Гарначо извън вратаря на Лутън Томас Камински, но всички те се броят.

Лутън обаче нарасна с увереност, след като върна един гол и обсади вратата на Юнайтед. Това ги отвори за контра, разбира се, но те дадоха всичко възможно, с отчаян блок на Алберт Самби Локонга, който лиши Бруно Фернандеш от това, което изглеждаше като сигурен гол, а Камински направи редица важни намеси.

Това беше изпълнена с екшън игра, в която всичко беше заложено на карта чак до смъртта. Ето и тезите на Mirror Football от мач, който накара феновете да са на ръба на местата си.

1. Хойлунд, пълен с увереност

Кой ви впечатли най-много в Лутън Таун срещу Манчестър Юнайтед? Уведомете ни в секцията за коментари

Странно е да мислим за Расмус Хойлунд като за човек, на когото му трябваха четири месеца, за да вкара първия си гол във Висшата лига, такава е увереността, с която той играе от началото на година. Това вече са шест поредни мача, в които бившият играч на Аталанта е отбелязал гол, и първият път, когато отбеляза два пъти в лигата на Червените дяволи. но Хойлунд от есента може би не беше толкова сигурен, че ще пропусне шанса. В този случай обаче той нито веднъж не изглеждаше като изчезнал, когато се нахвърли върху вратата на Камински.

Жалко, че някои от съотборниците на датчанина не можаха да покажат същото спокойствие. И Бруно Фернандеш, и Алехандро Гарначо се озоваха в гол през второто полувреме, но не успяха да направят това, което направи Хойлунд, и да дадат на отбора си малко повече място за глътка въздух.

2. Лутън разтърсен от загубата на Адебайо

Контузия по време на загрявката никога не е лесна за отбора да се приспособи, но това е още по-вярно, когато партията е толкова влиятелен играч като Илайджа Адебайо. Нападателят е най-добрият голмайстор на Лутън през този сезон, а заместникът Коули Удроу имаше по-малко от 90 минути футбол в първенството този сезон.

Имаше елемент на паника в защитата на домакините за откриването гол и честно казано им отне малко време да се установят. Освен че е заплаха за гол, Адебайо осигурява фокусна точка отгоре, което иначе можеше да помогне за стабилизирането на отбора на Роб Едуардс.

След като влязоха в играта, Лутън остана в нея, въпреки че разчитаха на Камински да поддържа връзка един-два пъти. Само ако не бяха загубили фокуса си още в началото.

3. Щастливото бягство на Каземиро

Каземиро бе изгонен три пъти през 2023 г., два пъти в лигата и веднъж в Европа, и мнозина смятат, че е имал късмета да избегне още едно червено в Лутън. Бразилецът вече беше в книгата, когато се хвърли срещу Рос Баркли, но реферът Дейвид Куут задържа картоните си в джоба си и Каземиро беше изтеглен, преди да успее да спечели още един жълт.

Добър като бившия Реал Мадридчанинът беше в първия си сезон, не е участвал в състезанията през този сезон. Той трябваше да осигури стабилност и опит пред защитата, но това не се случи - поне не след червения му картон срещу Галатасарай и последвалата контузия.

Ранното отпадане на Юнайтед от Шампионската лига дойде след няколко случаи да стават твърде лесни за игра, като домакинската среща с Галатасарай е най-тревожният пример, но не и единственият. Откровеността може да е била по-скоро по необходимост срещу Лутън, тъй като Юнайтед чувстваше, че имаш нужда да победиш в мач с висок резултат, вместо да се защитаваш в по-страшна афера.

4. Залагането на Шоу се проваля

Назад е 20:20, разбира се, но използването на Люк Шоу в тази игра винаги е изглеждало потенциално проблематично. Защитникът на Англия издържа само 45 минути последния път срещу Астън Вила и беше изтеглен дори по-рано този път.

Ако физическата форма на Шоу беше проблем, той като титуляр срещу Чиедози Огбене беше амбициозен. Ирландското крило имаше достатъчно пространство отдясно, като Шоу просто не можеше да поддържа темпото му на моменти.

Сега Юнайтед ще се сблъска с нервно чакане, за да види колко дълго Шоу отсъства. Продължаващото възстановяване на Tyrell Malacia от контузия може да помогне за облекчаване на удара, но все още е нещо, без което можеха да минат.

5. Саутгейт получи две прослушвания за Англия

Формата на Коби Майноо за Манчестър Юнайтед предизвика покани за повикване за старши отбор на Англия, но тийнейджърът не беше единственият човек на терена на Кенилуърт Роуд, заложил претенции. Рос Баркли не е представлявал страната си през това десетилетие, но формата му в цветовете на Лутън го върна почти към най-доброто от себе си.

Баркли изглеждаше изгубен на моменти по време на неблагоприятните заеми в Астън Вила и Ница, но изглежда на дом в Лутън. Той водеше контра след контра за домакините, като често показваше многократния победител в Шампионската лига Каземиро.

Междувременно Майноо отново спечели аплодисменти след поредната спокойна игра. С въпросителни над Калвин Филипс и Джордан Хендерсън на международно ниво, може ли селекционерът на Англия Гарет Саутгейт да се изкуши да хвърли заровете?

и да получите ежедневната си доза съдържание от Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия