Манчестър Юнайтед се люлее между шамболия и сензация в една и съща вечер, пише КРИС УИЛЪР, докато Коул Палмър нанася съкрушителен удар на първите четири надежди в трилър 4-3
Снимка: dailymail.co.uk
Daily Mail | 2024-04-05 | 02:02:22

Удивително, но това беше петият мач 4-3, в който Юнайтед участва този сезон, като загуби три и спечели две. Това дойде пет дни, след като те водеха дълбоко в контузии на пътя в Брентфорд и успяха да изпуснат точки и там.

Този път те все още бяха 3 -2 напред след 99 минути и 17 секунди преди Палмър да изравни с втората от двете си дузпи, отсъдени за фаул на Диого Далот срещу резервата Нони Мадуеке. Никой отбор не е водил толкова късно в мач от Висшата лига и е загубил.

Коул Палмър запази самообладание, за да вкара два пъти след 90 минути и да подпечата зашеметяващ обрат, първият от които дойде от 12 ярда

Късното удвояване на Палмър предизвика хаос на пейката на Челси, с 82 секунди между головете в добавеното време

Той отпразнува зашеметяващ хеттрик, за да отбележи 15-ия си гол за сезона при смъртта

Вашият браузър не поддържа iframes.

Но ударът дойде в 101-та минута, когато доста спекулативното усилие на Палмър отне тежко отклонение от Скот Мактоминей покрай Андре Онана и Стамфорд Бридж избухна.

MAN UNITED: Онана; Уан-Бисака, Варан (Евънс 45', Камбвала 66'), Магуайър, Далот; Каземиро (Мактоминей 75'), Майноо; Антоний, Фернандес, Гарначо (връх 85'); Хойлунд (Рашфорд 66')

Резерви: Амрабат, Ериксен, Диало, Хийтън

Гол: Гарначо 34', 67', Фернандес 39'

Мениджър: Ерик тен Хаг

Съдия: Джаред Гилет

Ето какво се случва, когато давате на отборите толкова много удари към вратата. След като се сблъскаха с общо 81 опита в предишните си три мача от Висшата лига срещу Манчестър Сити, Евертън и Брентфорд, Юнайтед позволи на Челси зашеметяващите 47 тук.

Ten Hag може да говори за постигане на напредък, но думите му ще звучат напълно празно, докато Юнайтед продължават да се справят по този начин.

Играха добре, имайте предвид. Много по-добре, отколкото в Брентфорд в събота. Алехандро Гарначо вкара два пъти и Антони оправда решението на мениджъра да го пусне пред Маркъс Рашфорд.

Но този отбор е по-пропусклив от покрива на Олд Трафорд. Вкарайте един гол срещу тях и имате всички шансове да вкарате още един. Просто попитайте Палмър.

В този най-странен от сезоните Юнайтед се люлееше между хаос и сензация и всичко останало между тях. Рядко обаче им се е случвало да успеят всичко в една и съща вечер.

А какво да кажем за Челси, който беше също толкова непредвидим този сезон? Два нефункционални клуба, които се справят много под теглото си, но може да се срещнат отново във финала за ФА Къп следващия месец. Какъв повод би бил това.

Завръщането на Челси нямаше да е необходимо, ако бяха погрижили повече за преднина от два гола, установена в първите 18 минути .

Те наказаха неуместното подаване на Коби Майноо след по-малко от четири минути, когато Енцо Фернандес захрани Мало Густо, чието ниско центриране се отклони от Рафаел Варан към Палмър, който помете за първи път .

Алехандро Гарначо беше звездата на Манчестър Юнайтед въпреки загубата им с 4-3 от Челси

Младокът беше два пъти сред головете в впечатляващо представяне, когато Юнайтед показа страхотен характер да отвърне на удара, преди да се разпадне в края

Конър Галахър даде летящ старт на Челси, след като се записа в таблицата само за четири минути

Галахър изскочи в средата на наказателното поле, за да завърши добре след блестящо начало на домакините

След това Палмър удвои преднината от място с дузпа хладнокръвно преобразуван на 19 минути

Точковият удар беше 14-ият от сезона на английския национал, докато той настоява за място в Англия

Скоро стана още по-лошо за Ten Hag. Двубоят на Марк Кукурела с Антони беше един от най-важните моменти в мача, но бразилецът позволи на Кукурела да го вземе от грешната страна, когато получи обратен пас от Михаила Мудрик и повали испанеца с тромаво предизвикателство.

Реферът Джаред Гилет посочи мястото и Палмър не пропусна. Двете му усилия снощи означават, че той е вкарал осем от осем опита сега.

На този етап Юнайтед не можеше да направи нищо правилно. Ударът от воле на Гарначо беше толкова широк, че излезе за вкарване и Далот изпрати пас право към трибуните.

Но някак, от нищото, те бяха ниво преди полувремето. Първият гол беше почти комичен, започвайки със своенравния пас на Бруно Фернандеш, който изглеждаше, че излиза от игра в 34-ата минута. но дори и той смяташе, че Мойсес Кайседо държи ситуацията под контрол. Въпреки това, Кайседо изигра ужасен пас направо в пътя на Гарначо и той се втурна към Беноа Бадиашиле, за да стигне до дома.

Въпреки това Гарначо изтегли един назад за гостите, за да предизвика пет минути двойна вълна

След това Бруно Фернандеш направи 2-2 и изравни условията от остър ъгъл в 39-та минута

Гарначо се прибра вкъщи за втори гол, за да направи 3-2 и да преобърне мача

Вторият гол на аржентинеца дойде след една от асистенциите за сезона на Антони

След като вкара дузпа в 100-ата минута на мача, Палмър отбеляза победа в 101-вата

Сърцата на Юнайтед бяха смазани за 82 секунди, тъй като допуснаха два пъти в добавеното време

Фернандес изравни в 39-ата минута, насочвайки удар с глава през Джордже Петрович в далечния ъгъл, когато центриране на Далот към далечната греда го намери непокрит. >

Галахър разтърси гредата преди полувремето, но във второто полувреме, което беше още по-лудо от първото, Юнайтед изглежда беше този, който взе решаващо предимство в 67-ата минута.

Този път Бадиашиле беше виновникът, давайки притежанието на Антони близо до половината. Бразилецът насочи топката с външната част на десния си крак към Гарначо на границата на наказателното поле. Петрович излезе, но това беше грешен ход, давайки на Гарначо простата задача да кимне покрай него.

Юнайтед обаче вече имаше проблеми. Варан беше напуснал на полувремето, както и неговият заместник Джони Еванс. Този отбор не може да се защитава в най-добрия момент, камо ли с петима старши защитници извън игра.

Челси усети своя момент и отхвърли предпазливостта на вятъра . Отплати се щедро – и доста невероятно.

Източник: dailymail.co.uk