Манчестър Юнайтед унизен от Уест Хям, тъй като натискът върху Ерик тен Хаг расте - 5 точки за разговори
Снимка: mirror.co.uk
The Mirror | 2023-12-23 | 17:13:50

Манчестър Юнайтед беше победен с 2-0 от Уест Хям в това, което беше едно от най-мрачните им прояви за катастрофален сезон досега.

Отборът на Ерик тен Хаг направи пътуването до източен Лондон, знаейки, че Чуковете ще ги изпреварят в таблицата с победа и точно това се случи, след като звездното представяне през второто полувреме от хората на Дейвид Мойс гарантира, че и тримата точки останаха в столицата.

Беше напълно безпроблемно начало на сблъсъка, като нито една от страните не успя да създаде нещо смислено в началните размени. Първата възможност дойде в 34-ата минута, когато Алеханадро Гарначо стреля кротко към Алфонс Ареола, когато вратата беше изиграна чисто.

Джарод Боуен тества Андре Онана в началото на второто полувреме с стрелба с глава, но номер едно на Юнайтед беше повече от равностоен на усилията. Минути по-късно "Чуковете" бяха в предни позиции и Боуен беше сред головете след сензационен пас на Лукас Пакута.

Мохамед Кудус не беше нищо друго освен откровение, откакто се присъедини към Уест Хем от Аякс, а асът от Гана вкара гола втори, за да постави резултата извън всякакво съмнение, след като Коби Майноо беше виновен за това, че му отне погледа на топката при натрупването.

Mirror Football анализира пет от основните точки на играта след поредния нещастен следобед за Юнайтед .

Боуен удря отново

Въпреки че голът на Боуен беше особено щастлив в начина, по който попадна в задната част на мрежата, нямаше нищо късмет в натрупването, като Лукас Пакета игра един от подаванията за сезона.

С характерния си бразилски нюх и безпроблемна елегантност, халфът проби сръчна топка в пътя на Боуен. Английският национал видя, че Онана осуети усилията му, но спасяването само отскочи в пътя на Боуен, който го отклони над линията. сезон, изравнявайки го с Мохамед Салах и гарантирайки, че само Ерлинг Хааланд е вкарал повече досега.

Борбите на Хойлунд продължават

Чакането на Расмус Хойлунд за гол във Висшата лига продължава, тъй като 15-ото му излизане се провали да донесе гол. Натискът върху човека със 72 милиона паунда се увеличава да намери задната част на мрежата в страната, но рядко той изглеждаше така, сякаш притеснява Чуковете.

За една внушителна фигура, Хойлунд често не успяваше да надделее над Константинос Мавропанос и Кърт Зума, въпреки че едва ли беше залят от услуги от широкото дуо Антони и Гарначо.

Поканването на Антоний пас през лицето на вратата подмина Хойлунд, в пасаж от игра, който подчерта, че може би движението му в и около полето с шест ярда все още се нуждае от подобрение. Неговият следобед приключи преждевременно, когато той беше изтеглен на мястото на Маркъс Рашфорд малко преди да изтече часът.

По-широките атакуващи неволи на Юнайтед

Един от най-големите проблеми на Ten Hag през този мандат безспорно идва под формата на атака на неговата страна. Юнайтед вкара само 18 гола в лигата този сезон, което е най-малкото от всички отбори в първите 15 позиции.

Шансовете бяха малко и далече в този сблъсък, но малкото, които Юнайтед успяха, често бяха пропилявани. Гарначо беше виновната страна през първото полувреме, когато аржентинският национал не успя да завърши, въпреки че имаше време и пространство в наказателното поле на Уест Хям.

Червените дяволи доминираха в притежанието на топката през голяма част от равенството, но не успяха да превърнат това в продължителен период на атакуващ натиск. Юнайтед бяха принудени да кротят центрирания и своенравни далечни удари, такава беше решимостта на техните домакини в защита.

Отборът на Тен Хаг вече има четири мача без гол, нещо, което Юнайтед не е успявал от 1992 г.

Дебютът на Уили Камбвала

19-годишният централен защитник Уили Камбвала получи своя дебют в Манчестър Юнайтед в резултат на изглеждащата безкрайна криза с контузии в клуба.

Ten Hag получи късен удар в навечерието на мача, когато Raphael Varane беше поразен от болест, докато Harry Maguire и Victor Lindelof остават настрани с наранявания в слабините, последният от които беше принуден да се подложи на операция.

Първата игра на Камбвала за клуба дойде заедно с Джони Евънс, който направи собствения си дебют за Юнайтед през 2008 г., когато днешният му партньор беше само на три години. Сдвояването отбеляза 10-тото различно централно защитно партньорство, което Ten Hag опита досега този сезон.

Тийнейджърът почти не сбърка, но не успя да издържи пълните 90, след като беше изтеглен на мястото на Sergio Reguilon в по-късните етапи на второто полувреме.

Какво означава това за таблицата

Юнайтед вече са загубили повече мачове, отколкото са спечелили във всички състезания този сезон и след ново поражение, Червените дяволи падна до осмо място в таблицата на лигата.

Тяхната загуба е печалба на Уест Хем, като Чуковете се придвижиха от девето до шесто място след впечатляващата победа. Отборът на Мойс сега е само на четири точки от местата в Шампионската лига, въпреки че е изиграл мач повече от четвъртия Манчестър Сити.

В ярък контраст, пейзажът изглежда все по-мрачен за Юнайтед. Отборът на Ten Hag е на шест точки от четвъртия и перспективата за футбол в Шампионска лига през следващия сезон сега се чувства по-далечна от всякога.

Присъединете се към нашата нова общност на WhatsApp! Кликнете, за да получите дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия

Източник: mirror.co.uk