Маркъс Смит и Арлекинс пренаписват историческите книги с драматичен триумф за Европейската купа
The Mirror | 2024-04-05 | 23:23:19

Маркъс Смит доведе Арлекинс до голям отрязък от историята, тъй като екипът на Лондон спечели елиминации за Европейската купа за първи път.

Отборът на Премиършип продължава да не достига в най-високото ниво на Европа, въпреки че спечели няколко пъти Купата на предизвикателствата, но поправи тези грешки с победа с 28-24 над Глазгоу Уориърс в една влажна априлска нощ в югозападен Лондон.

Шотландците се насочиха на юг от границата с някаква звездна форма зад гърба си, спечелвайки пет на отскок и показаха обещание от третата минута, когато за първи път поведоха. Те също така отговориха с два бързи опита за изравняване през второто полувреме, след като изоставаха с 21-7 в интервала.

Смит центрира за един от трите им опита през първото полувреме, заобикаляйки, преди да пресече бялото поле, и осигури класен удар с чип, за да помогне на Андре Естерхойзен за началния резултат. Той също беше инструмент в опита на Cadan Murley.

Смит, подкрепен от впечатляващия си принос в Шестте нации, имаше момент за забравяне в Европа преди две години, когато пропусна рутинна реализация в 77-ата минута срещу Монпелие. Неговият ритник беше разликата в среща с висок резултат и гарантира, че чакането на Куинс за напредък в Европа ще продължи.

Половинката на живачната муха никога не е позволявала подобни моменти да потиснат блясъка му. The Stoop се забавляваха с неговите качества всяка седмица, откакто той избухна на сцената, а Смит беше необходим, за да направи разликата на отбора си в това, което беше среща с люлка в английската столица.

Още повече, когато Дузпата на Джордж Хорн изведе шотландеца с трите точки напред - преднина, която те запазиха до последните десет минути. Жълтият картон на Джо Марлър за висок удар постави допълнителен акцент върху способността на домакините да управляват играта и да издържат, когато гостите дойдоха със собствена вълна от атака.

Куинс подчертаха европейските си качества с изявена победа над френската страна Racing 92 в първия кръг на състезанието през декември. Удар в Шампионската купа в единственото неотметнато поле за група играчи, спечелили слава на Премиършип през 2021 г.

Заместващата проститутка Сам Райли излезе от пейката, за да се разбие в задната част на ударен удар на 75 минути, извеждайки Куинс отново напред. Смит преодоля преобразуването, за да даде на своя отбор буфер от четири точки в последните моменти. Глазгоу имаше шанс да успокои Стоуп - но защитата на Куинс в крайна сметка спечели деня със сблъсък срещу Бордо или предстоящия Сараценс.