Мартин Одегард беснее, докато Ерлинг Хааланд е принуден да се извини в социалните медии
The Mirror | 2024-03-27 | 13:33:33

Мартин Одегард беше в основата на гневна битка със съдията по време на противоречивото равенство на Норвегия със Словакия.

Скандинавската нация беше държана 1 -1 във вторник вечерта. Бившият нападател на Кристъл Палас Александър Сорлот поведе на отбора си в началото.

Той си помисли, че има секунда точно преди почивката, когато кимна вкъщи от ъгъла на Одегаард. Празненствата на нападателя бяха ограничени, след като голът беше записан от рефера за това, което той възприе като натискане на Сорлот.

Това решение не се хареса особено на Норвегия. Odegaard беше в основата на протестите след обаждането и последващото решение на VAR.

Той - заедно с Ерлинг Хааланд - спори с рефера. Това продължи, докато изсвири свирката на полувремето, докато той страстно протестираше с четвъртия съдия, докато Сорлот отново изложи оплакванията си на рефера.

Разочарованието на Норвегия нарасна само минути след почивката. Те получиха дузпа, след като бившето крило на Саутхемптън Мохамед Елюнуси беше повален в района.

Звездата на Манчестър Сити Хааланд пое отговорност за своята нация, но видя как усилията му бяха отхвърлени от словашкия вратар Марек Родак. Той се извини в социалните медии малко след мача.

Кой трябва да спечели играч на сезона във Висшата лига? Споделете вашите предложения в коментарите по-долу

Словакия в крайна сметка успя да изравни резултата чрез Ондрей Дуда в 87-ата минута. Въпреки че и Одегаард, и Хааланд имат трудни моменти, съотборникът на звездата на Арсенал скочи в негова защита. Оскар Боб предположи, че Одегор е един от най-добрите на своята позиция в света.

„Мечтая да играя с Мартин. Да имаш един от най-добрите номер 10 в света до себе си го прави много по-лесно“, каза звездата на Манчестър Сити пред TV2.

Оттогава Одегард върна услугата, след като Боб спечели сравнения със своя съотборник в Арсенал Букайо Сака. Той каза: „Те са двама фантастични играчи и двама играчи, които са много добри с топката. Оскар може би е повече играч на топка и е бил повече халф, така че малко по-различен тип.

„Играх със Сака от дълго време, познавам го добре и [нашата връзка] работи много добре. Последния път играх с Оскар и почувствах, че имаме много добра връзка. Намерихме се и се разбрахме. Винаги е хубаво да играеш с качествени играчи. Можете да видите движението, което показа срещу Чехия. Той има X-фактор.“

Одегаард, Хааланд и Боб ще участват това лято, докато Норвегия се изправя срещу Косово и Дания в приятелски мачове. Те обаче няма да играят на Евро, след като Норвегия завърши трета след Испания и Шотландия в своята квалификационна група.

и получавайте дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия