Мечтата на Ема Хейс за слава в Шампионската лига с Челси приключи след загубата на Барселона
Снимка: mirror.co.uk
The Mirror | 2024-04-27 | 22:04:34

Барселона разби мечтата на Ема Хейс да осигури титла в Шампионската лига за жени с Челси.

Барселона успя да преодолее изоставането си в първия мач, като спечели с 2-0 на Стамфорд Бридж в събота и се класира за финала. Фридолина Ролфо отбеляза от дузпа само 15 минути преди края на часовника, подпечатвайки обща победа с 2-1 за защитаващите титлата. Това се случи, след като Челси беше намален до 10 играчи след уволнението на Кадейша Бюканън.

Преди защитникът на Челси да получи червения картон, Барса вече беше изравнила равенството благодарение на страхотен гол на носителя на Златната топка Айтана Бонмати. Бюканън беше изгонен, след като тя стовари крака си върху глезена на Патри Гиджаро, докато посегна към свободна топка в централния кръг, което накара рефера Юлиана Деметреску да й покаже втори жълт картон без колебание.

В това, което е на Хейс през миналия сезон като мениджър на Стамфорд Бридж, Челси се бори храбро, за да даде шанс на напускащия си шеф да напусне на високо ниво на финала следващия месец в Билбао. Въпреки това, въпреки че Барса беше прикован в собствената си половина, времето изтече за домакините, които бяха елиминирани на полуфиналите за втори пореден сезон.

НЕ БРАХУВАЙТЕ ПОВТОРЕНИЯТА!

Мачът започна тихо, като първите 20 минути преминаха почти без инциденти. Едва когато Хана Хамптън най-накрая влезе в действие, като се спусна ниско, за да събере слабото воле на Каролин Греъм Хансен с десния крак от границата на наказателното поле.

Мачът се нуждаеше от момент на блясък или късмет за излизане от задънената улица и получи и двете на 25-ата минута. Топката намери своя път до Бонмати, който с интелигентна крачка подмами Ниам Чарлз, преди да стреля, който рикошира в протегнатия крак на Бюканън и мина покрай Хамптън, за да изравни.

Барселона успя да постигне своя удар, но Челси почти отговори моментално. Катарина Макарио пусна пас през левия канал към Лорън Джеймс, която отряза топката от линията за непокрита Мелани Лойполц. Шест ярда и с гола на нейна милост, тя дръпна назад левия си крак и изпрати удар, който се разби в гредата.

Макарио беше следващият, който заплаши, изтръгна топката от въздуха и стреля брилянтно от 20 ярда, само за да бъде отказан от превъзходно ниско спасяване от Ката Кол. Златна възможност за изравняване на резултата се появи точно преди изтичането на часа. Джеймс достави дълга топка в левия канал, където пристигаше Ашли Лоурънс.

Тя я отряза за Нускен, чийто плъзгащ се удар се плъзна от мократа повърхност и се завъртя агонизиращо към гредата. Надеждите на Челси увиснаха на косъм малко по-късно с изгонването на Бюканън.

След това дойде решението за дузпа, Джес Картър блъсна Бонмати в гърба, който след това падна върху Лорънс. VAR провери и не откри проблем с решението и Ролфо се засили, за да прати Хамптън по грешния път.

Капитанът Мили Брайт се появи за първи път от ноември, като игра последните 10 минути като спешен централен нападател. Това обаче не беше предназначено да бъде за Хейс, която ще напусне Челси следващия месец, без да осигури европейската корона за своя отбор.

и получавайте дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия

Източник: mirror.co.uk