Мейдстоун Юнайтед, който не е в лигата, шокира лидерите на Чемпиъншип Ипсуич, за да достигне до 1/8 на ФА Къп с бившия защитник на Висшата лига Джордж Елокоби, който води своя отбор до историческа победа с 2-1
Daily Mail | 2024-01-27 | 18:50:22

Не е чудно в сцените на ликуване при последния съдийски сигнал, когато популярният мениджър Джордж Елокоби и неговите играчи празнуваха с 4500 фенове като гост и бяха любезно аплодирани от хиляди фенове на домакините.

Elokobi започна деня, като изведе своите играчи извън стадиона преди мача, за да се обърне към някои от тези привърженици с послание да се насладите на деня.

Играчите на Мейдстоун празнуват заедно, след като Сам Корн (вторият вляво) вкара победния гол

Корн запази хладнокръвие, след като бе изигран от вратата, за да се класира под напрежение

Историческата победа на Мейдстоун беше организирана от бившата звезда на Висшата лига Джордж Елокоби

Вашият браузър не поддържа iframes.

Мейдстоун бяха добре запознати със стъпката нагоре в класа. Те успяха да преминат през опозицията от Лига Втора и Лига Първа, за да стигнат до тази фаза, но Ипсуич, летящ високо в Чемпиъншип с погледи към завръщане във Висшата лига, беше съвсем различен тест.

Сякаш за да подчертае тази точка, отборът на домакините излезе със свирепо темпо, засипвайки вратата на Коволан със свистене и шумни изстрели от всички ъгли. Два пъти издрънчаха дограмата. Сармиенто, даден под наем от Брайтън, удари една греда, а Омари Хътчинсън, даден под наем от Челси, уцели другата с отразен удар.

За Коволан, Бразилия Национал под 20 години, който започна кариерата си с Филипе Коутиньо в юношеските редици на Васко да Гама, може би беше като връщане назад във времето, когато той защити вратата си от този бараж от криволичещи усилия от далечно разстояние.

Пред него жълтите фланелки се събраха, за да го защитят с героични блокове и изчиствания. Коволан показа обувка, за да спаси от Нейтън Броудхед, след което направи гмуркащи спасявания, за да разочарова Хътчинсън и Сам Морси. Ипсуич се разочароваха и тяхното завършване стана нетърпеливо.

Джордж Едмъндсън стреля с глава чудесен шанс в ъгъла на задната греда и Соне Алуко блесна един встрани, за да последва хор от стенания. Коволан изпита облекчение, когато сладкото устремление на Сармиенто се отклони и прехвърли летвата на пътя.

Мейдстоун се възползваха от късмета си, както направиха срещу Стивънидж, но увереността нарасна. Преди половин час левият защитник Хари Киприану изпълни едно от онези екстравагантни обръщания, популяризирани от Зинедин Зидан, за да избяга от Хътчинсън.

Гостите започнаха да заплашват пробив, но това беше за учудване на всички присъстващи, когато те поведоха малко преди полувремето, когато пробивният пас на Лиъм Соул освободи Рейнолдс и той показа на нападателите на Ипсуич как да завършат под напрежение.

Ламар Рейнолдс (вдясно) изведе Мейдстоун напред малко преди полувремето с деликатен чип

Той беше нападнат от съотборниците си, но Ипсуич отвърна на удара след почивката

Джереми Сармиенто изравни Ипсуич в 56-ата минута с прецизен завършек от границата на наказателното поле

Това беше първият му удар гол за Мейдстоун, откакто се присъедини от Брейнтрий миналото лято и предизвика бурно празненство с участието на всички резерви, много от треньорския щаб и вратаря Коволан, който спринтира по дължината на терена.

Кой може да го вини? Това са златните моменти за футболисти извън лигата, представящи се на голяма сцена пред близо 28 000 души. Възможности като тази се появяват рядко и могат да бъдат мимолетни. Така изглеждаше, когато Ипсуич изравни скоро след подновяването на играта.

Сармиенто влезе навътре с десния крак и намери долния ъгъл от границата на наказателното поле и реакцията на Маккена беше да изпрати трима от редовните си играчи от първия отбор. Два от тях комбинираха веднага, като Конър Чаплин стреля от пряк свободен удар на Лейф Дейвис.

Сетвата на Ипсуич бяха изострени в търсене на втори, но те бяха хванати отново отзад от скоростта на Рейнолдс, който проби отляво и пусна Корн, който прие паса в движение, продължи и стреля ниско покрай Крисчън Уолтън.

Вратарят на Мейдстоун Лукас Коволан показа вдъхновено представяне, за да задържи Ипсуич на разстояние

Той хареса всяка минута от мача, докато Мейдстоун направи голямо разочарование

Беше страхотно спокойствие от страна на Корн, точно както беше в третия рунд, когато вкара решителната дузпа при победата срещу Стивънидж.

McKenna хвърли още заместници. Уес Бърнс се приближи и Коволан спаси от Чаплин, когато малко отчаяние пропълзя във въздуха. Едмъндсън получи жълт картон за гмуркане в търсене на дузпа.

Мейдстоун беше задържан, а Коволан направи може би най-доброто си спасяване за следобед в 84-ата минута , рефлексна реакция за предпазване от усилие на Чаплин от близко разстояние, след което направи още една почти толкова добра, за да откаже Бърнс.

Осем минути бяха добавени от Мейдстоун, задържан и се преместете в последните 16.