Мейсън Грийнууд вкарва втория гол на Хетафе срещу Лас Палмас, като наетият от Манчестър Юнайтед заобикаля вратаря, за да го вкара - но те изпуснаха преднина от два гола, за да изравнят 3-3
Снимка: dailymail.co.uk
Daily Mail | 2024-03-03 | 18:52:05

Хайме Мата изведе Хетафе напред три минути преди голът на Грийнууд да даде на домакините два гола преднина в Колизеума.

Сандро върна един гол за гостите десет минути преди полувремето, но Неманя Максимович успя да възстанови преднината от два гола на Хетафе преди почивката.

Мейсън Грийнууд вкара втория гол на Хетафе, когато те бе домакин на Лас Палмас в събота

Грийнууд дриблира топката около вратаря на Лас Палмас Алваро Валес, преди да вкара топката

Вашият браузър не поддържа iframes.

Защитникът на Лас Палмас Серхи Кардона намали изоставането за гостите пет минути след второто полувреме, преди полузащитникът Мунир да изравни резултата в 57-ата минута.

След шест гола през първия час, нямаше повече пробиви за двете страни и мачът завърши 3-3.

Феновете на Манчестър Юнайтед побързаха да коментират гола на Грийнууд, особено когато собствената им фронтова линия от време на време пропускаше удари, особено Антони.

Един фен написа в X (бивш Twitter): "Той е с мили по-добър от Антони", докато втори каза: "Антъни няма да вкара това".

Една трета смята, че бразилецът е „видът брат, който ще се опита да се намеси в тази точна ситуация“, вместо да действа клинично като Грийнууд.

„Ето кой трябва да замени Антоний“, каза друг. „Но клубът ми ще пропилее милиони.“

Въпреки че в крайна сметка спечели мача срещу Лутън Таун с 2-1, предната линия на Ман Юнайтед пропусна няколко шанса, подобни на този, който Грийнууд отбеляза гол на Колизеума и феновете бързо отбелязаха това.

Един написа: „Това е същият шанс, който Бруно [Фернандес] и [Алехандро] Гарначо получиха срещу Лутън ??“, докато друг каза „Двама от нашите играчите пропуснаха това в един мач“.

През септември 2023 г., след като служители на Манчестър Юнайтед реши, че близкото бъдеще на Грийнууд е другаде, той успя да осигури трансфер в Хетафе.

Той се доказа като полезен за своя клуб под наем, с гол срещу Лас Палмас, неговият осми гол, откакто се присъедини към клуба.

След като частичното му поглъщане на Ман Юнайтед беше потвърдено, сър Джим Ратклиф изглежда предположи, че клубът може да го върне обратно, като 22-годишният играч има договор до 2025 г.

Въпреки това, това доведе до твърдения, че Грийнууд няма желание да се връща в Манчестър Юнайтед, тъй като чувстваше, че клубът не успя да го подкрепи по правилния начин.

Феновете на Манчестър Юнайтед смятат, че Грийнууд е по-добър играч от Антони пред вратата

Хетафе се стреми да задържи услугите на Грийнууд, или заем или като постоянно подписване

Хетафе искат да обсъдят запазването на Грийнууд, или като го подпишат за постоянно, или го вземат отново под наем.

Пътуването на Хетафе до Валенсия и домакинския мач от лигата срещу високо летящия Жирона са оставащите им срещи преди международната пауза в края на март.

Източник: dailymail.co.uk