Мичиган изпреварва Алабама в класическия мач на Rose Bowl, за да достигне мача за титлата на CFP
Снимка: theguardian.com
The Guardian | 2024-01-02 | 04:18:04

Wolverines печелят с 27-20 в OT, за да достигнат мача за националната титла. Мичиган ще се изправи срещу победителя от Тексас-Вашингтон на 8 януари

Блейк Коръм се втурна за тъчдаун от 17 ярда във втората част от продълженията и поставеният на първо място Мичиган напредна към първия си шампионат в плейофния мач на колежанския футбол с победа с 27-20 над четвъртата поставена Алабама в Rose Bowl в понеделник.

Защитата на Мичиган приключи едва втория продължен мач в 110-те издания на Rose Bowl, когато куотърбекът на Алабама Джейлън Милро беше категорично спрян без никаква печалба, когато се опита да се промъкне по средата на четвърто място от Мичиган 3 .

Върколаците на треньора Джим Харбо (14-0) ще играят за първата национална титла на своята школа от 1997 г. срещу Вашингтон или Тексас на 8 януари в Хюстън, но само след късно завръщане и настръхващ косите финал на дядото на всички тях.

Роман Уилсън направи TD улов от четири ярда с 1:34 оставащо време в регламента за Wolverines, които не бяха t вкара през второто полувреме до онзи жесток удар от 75 ярда, воден от Джей Джей Маккарти.

След това Корум се нуждаеше само от две щракания, за да отбележи в първия продължен период, прекъсвайки опитите и завъртането диво при второто си пренасяне в крайната зона.

Милроу се свърза с Джърмейн Бъртън в Мичиган 3 при трети гол в продълженията, а Алабама разчиташе на атлетизма на своя куотърбек на последното обаждане за игра – но Милро се натъкна право на защита на Мичиган, която го чакаше.

Източник: theguardian.com