Микел Артета изпраща остро послание до Ливърпул и Манчестър Сити след последната победа на Арсенал
The Mirror | 2024-03-09 | 00:45:18

Микел Артета е спокоен при перспективата да гледа как съперниците за титлата Ливърпул и Манчестър Сити се сблъскват в неделя, след като Арсенал се завърна на срещата на Висшата лига.

Артилеристите знаеха, че победата над Брентфорд на Емирейтс ще ги изпрати на върха в лигата, като отборите над тях ще играят един срещу друг в неделя. И въпреки че го напуснаха късно, Арсенал свърши работата срещу пчелите, побеждавайки ги с 2-1.

Хората на Артета вече имат една точка пред Ливърпул и две от действащите шампиони преди мача на недоволството им на Анфийлд. И испанецът е готов да седне и да гледа как съперниците на Арсенал за титлата се опитват да вземат точки един от друг, след като видя как отборът му се възстановява след ужасяваща грешка на Арън Рамсдейл, която заплашваше да развали деня на топчиите.

Говорейки след мача пред Sky Sports, той каза: „Наистина труден съперник за игра и контролирахме мача при 1-0, но допуснахме и след това имахме красиво предизвикателство през второто полувреме. Бяхме толкова агресивни и бяхме възнаградени .

"Грешките са част от футбола и това е как реагираш на това. Толкова съм щастлив за Арън [Рамсдейл] и съм толкова щастлив, че спечелихме мача. Трябва да спечелиш всеки мач с нивото на Манчестър Сити и Ливърпул. Няма място за грешки. Наистина трябваше да отговорим на предизвикателството през второто полувреме и да покажем нашата зрялост. Бяхме емоционално наистина зрели.

„Целият мач по начина, по който феновете реагираха и начинът, по който натискат отбора, е невероятен. Радост е да си там и да се насладиш на футболен мач с твоите привърженици.

„Най-трудното нещо в елитния спорт е да го правиш на всеки три дни. Желанието сред групата е наистина специално. Ще имам спокойна неделя."

Присъединете се към дебата! Какво мислите за представянето на Арсенал срещу Брентфорд? Уведомете ни тук.

Рамсдейл изглеждаше отчаян, когато напусна терена на почивката, след като беше хванат от Йоан Виса за гола на Брентфорд. А неговите съотборници не само му спестиха изчервяването, но и се събраха около него в съблекалнята.

Победителят в мача Кай Хаверц каза пред Sky Sports: „Не беше хубаво, особено когато отстъпваш толкова много на свирка. Но тогава всички говорихме помежду си и се уверихме, че сме се събрали един около друг, защото не мисля, че заслужавахме да допуснем, но грешките са част от играта.

„Имах няколко грешки, които можеха да доведат до голове, така че искахме да обърнем нещата, говорихме помежду си и показахме добър манталитет."

и получавайте ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също се отнасяме към членовете на нашата общност към специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашите