Мо Салах се ядосва от решението на Юрген Клоп, докато той е резервен преди завръщането на Ливърпул
The Mirror | 2024-04-04 | 22:58:04

Мохамед Салах не можа да скрие разочарованието си, след като беше заменен, въпреки че Ливърпул се нуждаеше от гол срещу Шефилд Юнайтед.

31-годишният Салах беше закачен точно след автогол на Конър Брадли, който направи 1-1 две минути преди изтичането на часа, като Дарвин Нунес даде ранна преднина на Ливърпул през първото полувреме в четвъртък. С невярваща публика на Анфийлд, египетският нападател изглеждаше нещастен, докато тичаше, след като номерът му беше повишен, а съотборникът му Харви Елиът влезе да го замести.

Босът на червените Юрген Клоп протегна ръка за Салах, който дори не погледна мениджъра си, но се подчини.

„Мо Салах влезе в техническата зона и се ръкува с мениджъра – той не беше доволен“, обясни бившият нападател на Висшата лига Дион Дъблин по BBC Radio 5 Live.

Райън Грейвънбърч също беше заменен на мястото на Анди Робъртсън, като Ливърпул се нуждаеше от гол, за да се върне на върха в таблицата на Висшата лига след удобната победа на Арсенал с 2-0 у дома срещу Лутън в сряда, докато Манчестър Сити разби Астън Вила 4 -1. Нунес изведе червените до перфектен старт в 17-та минута, но това беше щастлив гол.

Вратарят на Шефилд Юнайтед Иво Гърбич се бавеше с топката на границата на собственото си наказателно поле и нападателят на Ливърпул удари опита му да ритне нагоре по терена. След това топката отлетя обратно зад Гърбич и в мрежата.

Остриетата получиха своя собствен късмет в началото на второто полувреме, като ударът с глава на Густаво Хамер се върна през вратата, отразен от десния бек Брадли и намери покрай вратаря на Червените Каоимхин Келехер, оставяйки феновете на домакините смаяни. Ливърпул внезапно се оказа отчаян за гол и той дойде след 13 минути оставащо нормално време.

Центриране на Робъртън беше изчистено само наполовина от защитата на Шефилд Юнайтед и топката падна в Алексис Мак Алистър и той отприщи гръмотевичен удар, който прелетя покрай Грбич, който нямаше шанс с този удар. „Ливърпул продължи напред и феновете си мислят, че трябва да им помогнат над линията“, добави Дъблин. „Алексис Мак Алистър, връзки, горен ъгъл – много ви благодаря.“

Анфийлд отново избухна, когато Коди Гакпо направи 3-1, докато Ливърпул възстанови преднината си от два гола на върха - без да има нужда от Салах.

Ваш ред! Ще спечели ли Ливърпул титлата във Висшата лига? Кажете ни вашата прогноза в секцията за коментари.

Египетският крал на Коп е напълно здрав, въпреки че Клоп каза, след като 31-годишният играч отбеляза победния гол при победата им с 2-1 над Брайтън в неделя : „От гледна точка на играта, абсолютно.

„Представете си, че ако Мо би довършил всички ситуации в кариерата си, това щяха да бъдат луди числа, така че е абсолютно добре. Но след това бяхме толкова спокойни в решителния момент, когато трябва да завършим най-големия шанс, който имахме, това беше най-добрата футболна ситуация, която играхме, което прави истински голмайстор, така че съм абсолютно доволен от всичко. Той можеше да играе 90 и нещо минути и сега просто трябва да продължим."