Мо Салах стартира партито на Юрген Клоп - но изпълнението на Анже Постекоглу е изтощено
The Mirror | 2024-05-05 | 21:01:34

Мо Салах накара партито на Юрген Клоп да започне цели две седмици по-рано.

За съжаление често има гости, които се обръщат до парти в неподходящо състояние и се засрамват. Това бяха играчите на Тотнъм на Анфийлд, които направиха всичко по силите си, за да останат настрана и да позволят на Ливърпул да направи шоу за напускащия си мениджър.

Тотнъм беше жалък в продължение на 72 минути, когато за втора поредна неделя организираха късна борба, за да възвърне поне известна гордост, дори ако беше твърде малко и твърде късно. Ливърпул се поклащаше, защото бяха свалили крака си от газта и почти позволиха на Тотнъм да се върне в мач, който беше ужасно едностранчив.

Салах беше брилянтен и вкара още един забележителен гол, за да покаже отпадането си от тъчлинията- с Клоп в Уест Хем миналата седмица отдавна е простено. Харви Елиът беше страхотен и вкара крекер, докато публиката на Анфийлд премина през предупредителна рутина с песни на Клоп, за да се подготви за последния му мач тук на 19 май.

Математически Ливърпул все още е в надпреварата за титлата дори ако реалистично свърши, но това не попречи на Клоп да отиде в Kop за предпоследен път, за да се наслади на още един празник с юмруци.

НЕ ИЗПИСКАЙТЕ ПОВТОРЕНИЯТА!

Но, за разлика от това, двата късни гола на Тотнъм послужиха само за маскиране на куца капитулация, която трябва да породи сериозни съмнения за Анже Постекоглу, който видя как отборът му се разпада и уби целия оптимизъм в началото на сезона около клуба.

Колапсът на Тотнъм в края на сезона беше шокиращ. Четири поредни поражения във Висшата лига са най-лошият им резултат от 20 години. Внезапно любимата голяма рутина на Постекоглу с Ange доста отслабна и играчите изглежда също са спрели да слушат, защото нямаше реакция на неговите викове за събиране преди мача.

Поражението на Астън Вила от Брайтън даде на Спърс спасителен пояс по отношение на достигане на четвърто място. Но те не можаха да го приемат и шансовете им да накарат Шампионската лига да изглежда цяла.

Всяка идея, че биха могли да направят услуга на Арсенал, като победят Манчестър Сити във вторник седмицата, изглежда в най-добрия случай фантастична. Първо, те не биха искали да помагат на горчивите си съперници и далеч не са достатъчно добри, за да го направят.

Вратарят на Тотнъм Гулиелмо Викарио сега изглежда проблем и най-добрата му работа беше на полувремето, когато трябваше да дърпа Кристиан Ромеро от Емерсън Роял, докато двамата защитници имаха яростна кавга, когато играчите напуснаха терена.

Салах беше ударил гредата и Ромеро изчисти линията от Елиът дори преди Ливърпул да излезе напред след 16 минути.

p>

Блестящо центриране на Cody Gakpo намери Салах на задната греда и египетският крал мина покрай Викарио, който трябваше да се справи по-добре. Това придвижва Салах до 117 гола във всички състезания на "Анфийлд", което е общо пето в голмайсторската класация на Ливърпул за всички времена.

Беше 2-0 точно преди полувремето. Викарио направи добро спасяване на Салах, но Анди Робъртсън беше на разположение, за да вкара отскочилата топка. Лесно.

Тогава резултатът беше 3-0 след 50 минути, когато центрирането на Елиът към задната греда намери Гакпо, който надникна. Девет минути по-късно Елиът танцува покрай наказателното поле и след това отправи сензационен удар в горния ъгъл. Това беше най-добрият гол в мача.

Тогава Постекоглу започна да отчита промените. Най-накрая те показаха признаци на живот. Ричарлисон беше изваден от мача на Челси, но влезе с точка за доказване. Ниско центриране на Бренан Джонсън в 72-ата минута беше обърнато от Ричарлисън и изведнъж гостите имаха какво да радват.

Тотнъм след това получи още пет минути по-късно, когато Ричарлисън постави на Сон Хюн-мин и капитанът на Спърс стигна до постави финал на трибуната, но въпреки големите шансове и в двата края и дрънкането на нервите, нито един от тях не можа да постигне друг.

и получете ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия