Мохамед Салах пропуска още една дузпа, но звездата на Ливърпул е спасен от задната част на вратаря
The Mirror | 2024-01-08 | 12:45:34

Мохамед Салах претърпя допълнителни проблеми от дузпата, след като пропусна още един опит за Египет срещу Танзания в приятелски мач преди Купата на африканските нации..

Но имаше късмет в игра за фараоните, тъй като опитът му се върна от гредата и се отби в задната част на вратаря на Танзания Айши Манула, преди да влезе. Официално беше регистриран като автогол на Манула , което означава, че звездата на Ливърпул вече не успя да реализира пет от последните си 13 удара от 12 ярда.

Салах също не успя да вкара дузпа при победата над Нюкасъл Юнайтед за Нова година - само за да реализира от втори опит . Той два пъти не успя да победи вратаря на Борнемут Нето през последните 10 месеца, отбелязвайки гол от една борба, и пропусна друг опит срещу Арън Рамсдейл от Арсенал при равенство 2-2 в края на миналия сезон.

След пропуска на Арсенал, мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп каза, че ще се проведе разговор дали Салах ще бъде отстранен от дузпа.

Но 31-годишният играч продължи оттогава и е най-добрият голмайстор на Висшата лига след 20 мача, заедно с Ерлинг Халанд от Манчестър Сити. Общият му резултат от дузпи вече гласи 10 пропуска, 38 отбелязани.

Египет спечели приятелския мач в Кайро с 2-0, докато засилва подготовката си за Купата на Африканските нации, която започва в Кот д'Ивоар идните уикенд. Салах направи асистенция за началния гол на Махмуд „Трезеге“ Хасан.

Фараоните ще се надяват да се справят по-добре в този случай – след загуба във финала на последното издание от сенегалски отбор, воден от неговия тогавашен Съотборник в Червените Садио Мане.

Общо 32 играчи от Висшата лига ще се състезават в AFCON, като Нотингам Форест е засегнат най-тежко, тъй като половин дузина от техните звезди са избрани да представляват своите нации. Допълнителни осем играчи заминаха за Купата на Азия, която се провежда едновременно, а най-голямото замесено име ще бъде капитанът на Тотнъм Хотспър Хюнг-мин Сон.

Бърнли, Манчестър Сити, Нюкасъл Юнайтед са единствените отбори, които нямат играчи.

Междувременно Ливърпул е в шапката за равенство в четвъртия кръг на ФА Къп след победата си с 2-0 като гост на Арсенал вчера вечерта.

Присъединете се към новата ни WhatsApp общност! Кликнете, за да получите дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия