Надал губи три мачбола и има медицинско прекъсване преди напускането на Бризбейн
Снимка: theguardian.com
The Guardian | 2024-01-05 | 17:18:33

Испанецът беше оценен от треньор за проблем с горната част на левия крак. Рехабилитация от нараняване на тазобедрената става ще бъде тествана на Australian Open

Рафаел Надал пропусна три мачбола и се нуждаеше от медицинско прекъсване в петък, преди да загуби от Джордан Томпсън на четвъртфиналите на завръщането си в турнира след едногодишно прекъсване поради контузия.

22-кратният мейджър победителят не успя да реализира мачбол в 10-ия гейм от втория сет и още два в тайбрека, преди номер 55 в ранглистата Томпсън да се събере и да спечели с 5-7, 7-6 (6), 6-3 на Brisbane International . С Откритото първенство на Австралия, което започва на 14 януари, рехабилитацията на Надал от контузия на тазобедрената става и операция, която го отстрани през по-голямата част от 2023 г., ще бъде тествана.

37-годишният испанец откри турнирът с поредни сетове победи над Доминик Тийм и Джейсън Кублер, но беше избутан за три часа и 25 минути от Томпсън в това, което беше неговият трети мач за четири вечери. Нивото на енергията му видимо намаля в началото на третия сет. И след като Томпсън направи брейк в четвъртата игра и след това задържа преднина от 4-1, Надал беше оценен от треньора очевидно за горната част на левия си крак. Той напусна корта за медицинско прекъсване, преди да се завърне и да играе още 20 минути.

След като изпрати дълъг удар от бекхенд на мачбол, за да сложи край на най-дългото рали в мача, Надал излезе около мрежата, за да прегърне Томпсън. Той изпрати целувка и помаха на тълпата, докато излизаше от Пат Рафтър Арена около полунощ.

Томпсън също взе надмощие в мач на двойки миналата неделя, когато комбинира с Макс Пърсел да победи Надал и Марк Лопес, олимпийските шампиони от 2016 г. Наградата му този път е полуфинал срещу втория поставен Григор Димитров, бивш международен шампион на Бризбейн.

Топ поставеният Холгер Рун имаше 6-2, 7-6 (6 ) победи над Джеймс Дъкуърт, за да си осигури полуфинал срещу Роман Сафиулин, който победи Матео Арналди със 7-6 (4), 6-2.

Източник: theguardian.com