Невероятният хеттрик на Фил Фодън дава енергия на кандидатурата на Ман Сити за титлата и слага край на дебата за Англия
Снимка: mirror.co.uk
The Mirror | 2024-04-04 | 02:57:35

Не, Ерлинг Халанд, няма проблем за Манчестър Сити, особено когато имате Фил Фодън.

Докато Хааланд почива на резервната скамейка, английският полузащитник Фодън се активизира, за да вкара втория си хеттрик за сезона и да изведе резултата си за кампанията до най-добрите 21 в кариерата си.

И като си помисля, че имаше дори дебат дали Фодън ще бъде автоматично титуляр за Англия на Евро 2024 това лято.

23-годишният играч просто не можеше да се играе тук, неговите голове държаха Сити на курса за историческа четвърта поредна титла в лигата с победа, която показа намерението им да настояват докрай.

Само 24 часа след като Хааланд стана най-добрият нападател в света, в отговор на критиките на Рой Кийн към нападателя на Сити, Гуардиола се появи изненада, като го посочи сред своите заместници.

Кевин Де Бройне също беше на резервната скамейка, тъй като Гуардиола направи четири промени в тима, завършил наравно 0-0 със съперника за титлата във Висшата лига Арсенал през уикенда.

Босът на Вила Унай Емери беше принуден да смени вратаря, като Емилиано Мартинес се разболя по време на загрявката, което означаваше, че Робин Олсен беше привлечен в стартовия състав.

Последното поражение на Сити дойде във Вила през декември, като Гуардиола описа загубата с 1-0 като най-лошото им представяне за сезона, на което те отговориха, като направиха серия от 24 мача без загуба.

Четвъртият Вила пристигна на Етихад в серия от пет мача като гост без загуба в лигата и искаше да подкрепи стремежа си за място в Шампионската лига – но Сити беше в безмилостно настроение след безизходицата в неделя.

Ще спечели ли Ман Сити Висшата лига? Кажете мнението си по-долу.

Както се очакваше, всяко негово докосване на Джак Грийлиш беше освирквано от пътуващите фенове на Вила, които не му простиха, че ги напусна, за да се присъедини към Сити в сделка за £100 милиона през лятото на 2021 г.

Грийлиш създаде първия шанс след две минути, като прокара топката към Хулиан Алварес, който уцели страничната мрежа с усилието си под ъгъл.

Ранният натиск на Сити беше превърнат в твърдата валута на гол след 11 минути, Фил Фодън открива Джеръми Доку, чието центриране е реализирано от Родри, ударът остава след проверка на ВАР за потенциална засада.

Това трябваше да е платформата за Сити да изгради преднина и да постави мач отвъд Вила, но гостите изравниха в 20-ата минута със страхотен гол на почивката.

След прекъсване на атаката на Сити, Вила премести топката на терена, Джон Дюран вкара с клиничен завършек под ъгъл след размяна на подавания с Морган Роджърс.

Голът породи вълнение сред феновете на Сити, което се разпространи на терена, главно с Грийлиш, който беше наказан за несъгласие, след като първоначално избяга предупреждение за циничен фаул срещу Дъглас Луис.

Олсен изведе добре спаси с изпънатия си десен крак, за да откаже Алварес в 36-ата минута, докато Сити постави Вила под безмилостен натиск в търсене на гол, за да възстанови преднината си.

Те го направиха в първата минута на добавеното време, като Фодън спечели и след това реализира свободен удар през стената на Вила и отвъд статичния Олсен.

Сити трябваше да стигне до 3- 1 напред три минути след подновяването на играта, но Олсен блокира удар на Бернардо Силва с гърди.

Стефан Ортега направи жизненоважни последователни спасявания, първо от Дъглас Луис, след това от Дюран, за да запази Слаба преднина на Сити.

Фодън даде на Сити необходимото пространство за глътка въздух в 61-ата минута с невероятен завършек за първи път, след което подпечата своя хеттрик с още по-добър удар осем минути по-късно, мачът- победител, който спечели овации, когато излезе 10 минути преди края.

и получавайте дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия

Източник: mirror.co.uk