Нотингам Форест `иска Роб Джоунс да бъде ЗАБРАНЕН да ръководи мачовете им, след като направи второ оплакване относно неговото съдийство този сезон` - докато шефът на реферите Хауърд Уеб `потвърждава грешката на Уили Боли`
Daily Mail | 2023-12-25 | 02:01:04

Това е вторият път, когато Форест подава жалба срещу Джоунс до PGMOL този сезон, след като го направиха след загубата си с 3-2 от Манчестър Юнайтед през септември.

Джоунс беше дежурен във ВАР, когато подкрепи рефера Стюарт Атуел при две спорни обаждания срещу Форест: отстраняването на Джо Уоръл за нарушение срещу Бруно Фернандес като последен играч , и печелившата късна дузпа, вкарана от Фернандес, след като Данило беше оценен като фаул на Маркъс Рашфорд.

Нотингам Форест пусна жалба срещу рефера Роб Джоунс до PGMOL

Длъжностното лице направи грешка, като показа на Боли втори жълт картон в поражение от Борнмут

Вашият браузър не поддържа iframes.

Боли беше изгонен в 23-ата минута за два жълти картона, като реферът Роб Джоунс размаха втория, въпреки че защитникът очевидно спечели топката при единоборство с Адам Смит.

Доминик Соланке продължи да разбива сърцата на Форест, след като направи хеттрик, завършвайки с победа в петата минута на добавеното време.

Нуно Еспирито Санто призова за промяна на правилата, след като първият му мач начело на Нотингам Форест беше съсипан от червения картон, тъй като неговият отбор загуби.

Нуно, който пое поста от уволнения Стив Купър по-рано през седмицата, остана разочарован от правилата, които означават, че VAR не може да се намеси, за да понижи жълтия картон и иска за да видите промяна.

„Много лошо решение“, каза Нуно. „Решение, което тотално промени играта.

„По-скоро е разочарованието да знаеш, че подходът на рефера е лош и законът казва, че не можеш отмени решението, защото това са два жълти картона. Това е нещо, което трябва да гледат, защото няма смисъл.

'Първо, подходът на рефера е лош. Боли има първи жълт картон, което е справедливо, но след това при втория кракът на Боли е под крака на играча на Борнемут, така че подходът (от страна на съдията) трябва да бъде по-предпазлив.

Джоунс беше дежурен във ВАР и подкрепи рефера Стюарт Атуел в две спорни обаждания срещу Форест при поражението с 3-2 от Манчестър Юнайтед през август

„Чакай малко малко за помощта на асистент или помощта на VAR, задръжте решението си и те ще ви кажат. Но след това той не може да отмени решението.

„Нашите фенове заслужават по-добри решения. Те идват тук, за да гледат футбол и изведнъж виждат нещо, което наистина променя играта.

"Гледах го отново и отново и отново, за да се опитам да разбера, защото Уважавам рефера. Знам, че това е трудна работа. Виждал съм го много пъти и не мога да го разбера, не мога да го разбера. Лошо беше. Това е грешка, огромна грешка.“

Ten-man Forest продължи напред чрез Антъни Еланга, преди два гола за седем минути от Соланке да изведат черешките напред .