Нюкасъл 2-3 Манчестър Сити: Кевин Де Бройне отбелязва гол И асистенция, за да помогне на Сити да стигне отзад и да осигури късна победа на Сейнт Джеймс Парк, след като изоставаше от свраките в трилър с пет гола
Daily Mail | 2024-01-13 | 23:01:52

Винаги е нужен акт на изобретателност, за да се пречупи съпротивата на Нюкасъл, който беше напред благодарение на головете през първото полувреме на Александър Исак и Антъни Гордън.

Само дни след като тяхната йерархия оплака финансовия феърплей като причината, поради която не могат да се конкурират с играчи като Сити, те се насочиха към победа, която би бяха заслужени заради своя дух и превъзходни завършвания.

Бернардо Силва откри резултата за гостите на Сейнт Джеймс Парк, за да излезе от задънената улица

Де Бройне отбеляза триумфално завръщане във Висшата лига с гол и асистенция

Вашият браузър не поддържа iframes.

Едерсон беше заменен контузен през първите десет минути на играта

Стефан Ортега влезе на мястото на Едерсон, след като бразилският стопер не можа да продължи

Но тогава De Bruyne имаше един от своите, които да добави към тази колекция. Беше по-скоро асистенция, наистина. Той тръгна напред и от 20 ярда прекара топката през краката на защитника Фабиан Шар и в долния ъгъл.

Де Бройне се завръща с нов виж също. Веднъж оприличаван на Бъз от „Сам вкъщи“, кръшната коса го прави повече Кевин Маккалистър в наши дни. Но това беше същата стара суперзвезда, дори след пет месеца отсъствие с контузия на подколянното сухожилие.

Манчестър Сити (4-2-3-1): Едерсън 6 (Ортега 8, 6); Уокър 5, Диас 7, Аке 6.5, Гвардиол 6; Ковачич 6,5, Родри 8; Фоден 8, Силва 7.5 (Де Бройне 69, 8.5), Доку 6 (Боб 82); Алварес 6

Резерви: Ортега, Филипс, Грийлиш, Де Бройне, Гомес, Нунес, Боб, Сусохо, Луис

Голмайстори: Силва (26) , Де Бройне (74), Боб (90+1)

Жалбони картони: Родри, Силва

Мениджър: Пеп Гуардиола 8

Играч на мача: Де Бройне

Съдия: Крис Кавана 6

Посещаемост: 52 190

Той също не свърши с еквалайзера си. И в третата добавена минута той нанесе пас към обувката на резервата Оскар Боб в зоната на шест ярда, норвежецът прескочи Мартин Дубравка, преди да вкара първия си гол във Висшата лига.

Това беше подходящ завършек на една брилянтна игра и брилянтността на De Bruyne беше разликата. Понякога беше от край до край и отстрани, Oil Classico, богато на талант и забавление. Съответното равенство 3-3 през миналия сезон през август беше ранен претендент за игра на сезона и това се почувства като ранен вход за 2024 г.

Там беше драма от самото начало. Вратарят на Сити Едерсон беше изгонен в рамките на осем минути. Той продължи да играе, след като контузи коляното си, опитвайки се да защити отменен гол на Нюкасъл само след 90 секунди, сблъсквайки се с Кайл Уокър, когато Шон Лонгстаф обърна центриране на Исак. Доставчикът обаче беше в засада.

Но когато Едерсън почти подари законен гол на домакините, той много бързо махна да бъде заменен. Махането му към дупката не беше толкова неистово като тези на съотборниците му, които не обичаха да защитават гол с вратар на един крак.

Бразилецът току-що изчисти право в гърдите на Мигел Алмирон в наказателното поле. Изчервяването му беше спестено от също толкова пагубните опити на Нюкасъл да отбележи - Гордън пусна пас към Алмирон и Бруно Гимараеш, който лъсна на чист въздух. Все пак Едерсън излезе, а Стефан Ортега влезе. два гола с преднина на Нюкасъл. Преди това той хвърли откриването на Бернардо Силва, чийто удар с пета от вратата беше невероятен. Но Уокър няма да иска да види повторения на триминутния дубъл на Нюкасъл. Исак и Гордън ще го направят.

Фил Фодън не вярваше на страхотния ранен гол на Силва да изведе гостите напред

Исак уволни нивото на домакините след като Силва вкара първия гол, за да изведе Сити напред

Силва беше заменен от Де Бройне в 69-ата минута и белгиецът остави своя отпечатък

Кевин Де Бройне празнува вкарването на втория гол на отбора си, за да ги изравни

Оскар Боб празнува с Родри, след като с неговия гол Сити взе и трите точки в гостуването

Първият, в 35-та минута, дойде, след като Гимараеш измъкна кълбо от въображение и прецизност зад задната линия на Сити, за да го преследва Исак. Уокър беше единственото препятствие между вратата на шведа и Сити и той преодоля защитника на Англия с лекота, като свали рамо, преди да пусне топката в далечния ъгъл от 18 ярда.

Създаването на втория беше малко по-просто, Дан Бърн подаде тъчлинията на Гордън. Но той също направи финала да изглежда лесен, влизайки вътре в Уокър и откривайки същия квадрат от мрежа, който Исак току-що беше набраздил.

Сити бяха изумени. Уокър изглеждаше замаян, подобно на това, което бе правил при защитата на головете. И Гуардиола поклати глава невярващо на тъчлинията. Неговото объркване беше разбираемо, като се има предвид, че Сити беше отличен до този момент.

Голът на Силва в 26-та минута беше сензационен и той щеше да има секунда преди полувремето час Мартин Дубравка не беше блъснал издигащото се воле в напречната греда.

Гордън вкара невероятен гол, за да изведе Нюкасъл с 2-1 напред, но това не беше достатъчно, за да отблъсне требъл победителите на Пеп Гуардиола

Пеп Гуардиола изглеждаше оживен през края на деня, след като отборът му осигури победа на Сейнт Джеймс Парк

Но те можеха и трябваше да изостанат с двама, влизащи в почивката. Люис Майли изби Исак, но неговият нисък удар беше блокиран от Ортега. Това беше първото му спасяване на полувремето.

Германецът беше зрител в началото на второто, докато Сити натискаше за паритет. Щяха да имат, ако не беше Гимараеш, който отстрани от крака Фодън и след това Родри в зоната от шест ярда в 63-ата минута.

Съпротивата на Нюкасъл пречупи тази на Гуардиола и той скоро се обърна към De Bruyne, държан в резерв за 69 минути. Той беше въведен да изпълни свободен удар на границата на наказателното поле и феновете на домакините издадоха подигравателно аплодисменти при вида на очевидния спасител на Сити, който се блъсна в стената.