Обобщение на НФЛ: Рейвънс грабват номер 1 в АФК с драматична победа за продължения
Снимка: theguardian.com
The Guardian | 2023-12-10 | 00:27:35

Джо Флако води Браунс до решаваща победа над Ягуарс Зак Уилсън се завръща триумфално в Джетс

Тайлън Уолъс върна удар от 76 ярда за тъчдаун в продълженията, за да изведе Балтимор Рейвънс до победа с 37-31 над Лос Анджелис в неделя, прекъсвайки поредицата от три победи на Рамс.

Уолъс, който извърши решаваща дузпа за специални екипи по-рано в мача, която доведе до точки за Лос Анджелис (6-7), избегна няколко борби след удара и остана на крака, когато Шон Джоли направи опит да се хвърли към него покрай лявата странична линия.

Гарваните (10-3) останаха начело в класирането на AFC, с половин мач пред Маями. Делфините са домакини на Тенеси в понеделник вечерта.

Уолъс връщаше този удар, след като Рейвънс загубиха Девин Дюверней, техния основен завръщащ се човек, по-рано в мача с проблеми със гърба. Уолъс отбеляза победния тъчдаун със скок в крайната зона, преди Рейвънс да го хвърли в ъгъла.

Ламар Джаксън и Матю Стафорд хвърлиха по три паса за тъчдаун, преодолявайки мокри условия и изпуснати пасове в игра, която беше много резултатна, но небрежна. Всяко нарушение беше три и аут в продълженията преди последния удар на Лос Анджелис.

Това беше съкрушителен начин да загубят за Рамс, които си пробиха път в гъстотата на състезанието за плейофи на NFC със скорошната им победна серия.

Джаксънвил Джагуарс 27–31 Кливланд Браунс

Джо Флако хвърли 311 ярда и три тъчдауна в своя домакински дебют за Кливланд, а Браунс оцеляха след късното рали на Тревър Лорънс и Джаксънвил за победа с 31-27. 38-годишният Флако показа представянето, което имаше почти всяка година като гост на Балтимор. Флако отбеляза 26 от 45 и се подобри до 10-2 като титуляр в Кливланд. Лорънс игра въпреки изкълчването на десния си глезен в понеделник вечер. Той направи три прихващания, преди да съживи ягуарите през четвъртата четвърт. Третият му пас TD – към Евън Енграм с 1:33 до края – дръпна Jaguars в рамките на четири. Майлс Гарет от Кливланд уволни Лоурънс при превръщането на две точки и Браунс възстановиха удар от страна.

Хюстън Тексас 6–30 Ню Йорк Джетс

Зак Уилсън хвърли чифт подавания за тъчдаун през второто полувреме при завръщането си от два мача на пейката, Ню Йорк затвори Си Джей Страуд, преди звездният куотърбек на Хюстън да напусне късно с сътресение и Джетс (5-8) прекратиха поредица от пет загуби. Уилсън беше отличен, като направи 27 от 36 за 301 ярда. Брийс Хол и Рандъл Коб хванаха подавания за тъчдаун, а Ксавие Гипсън се втурна за гол за Джетс. Страуд напусна с оставащи 6:30, когато беше ударен от Куинън Уилямс, падна назад и главата му сякаш отскочи от тревата. Тексасците (7-6) обявиха, че Страуд е аут и Дейвис Милс го замени.

Индианаполис Колтс 14–34 Синсинати Бенгалс

Джейк Браунинг хвърли два паса за тъчдаун и се втурна към още един във второто си поредно изключително представяне за Синсинати Бенгалс, които победиха Индианаполис Колтс. След като Джо Бъроу е аут за сезона поради контузия на китката, Браунинг запази Бенгалс в битката за плейофите. Той последва пробив от 354 ярда при победа в Джаксънвил миналия понеделник вечер, като завърши 18 от 24 подавания за 275 ярда с прихващане срещу Колтс. Bengals се подобриха до 7-6, а Colts вече имат същия рекорд. Индианаполис бяха изключени след полувремето, тъй като тяхната серия от четири победи приключи.

Детройт Лайънс 13–28 Чикаго Беърс

Джъстин Фийлдс хвърли за тъчдаун и се затича за още един, а Чикагските мечки изиграха най-впечатляващия си мач за сезона, побеждавайки водещия в NFC Север Детройт Лайънс (9-4). Ресивърът DJ Moore направи първия си бърз тъчдаун в кариерата си и хвана точков пас, за да помогне на Чикаго (5-8) да спечели за трети път в четири мача. Мечките вкараха 15 точки за период от около седем минути, за да отворят мач, който беше равен на 13 в края на третата четвърт. Джаред Гоф от Детройт хвърли две прихващания, загуби неуспешен удар и беше уволнен четири пъти. Лъвовете загубиха две от три.

Тампа Бей Бъканиърс 29–25 Атланта Фалкънс

Бейкър Мейфийлд хвърли тъчдаун пас от 11 ярда на Кейд Отън с оставащи 31 секунди, затваряйки дива четвърта четвърт, която тласна Tampa Bay Buccaneers в равенство за първото място в NFC South с победа с 29-25 над Atlanta Falcons . 6-7 Falcons се събраха за преднина от 25-22 с чифт TDs във финалния период, включително точкуването на Дезмънд Ридър от шест ярда с оставащи 3:23. Но Мейфийлд насочи 12-игра, 75-ярдов удар, който даде на 6-7 Buccaneers победа, която трябваше да имат след четири седмици до края на редовния сезон. Атланта получи последен шанс да спечели от Tampa Bay 31, но Дрейк Лондон беше спрян на три ярда от крайната зона.

Каролина Panthers 6–28 New Orleans Saints

Derek Carr се завърна след контузия, за да хвърли пасове за тъчдаун на Chris Olave и Jimmy Graham, а New Orleans Saints победиха нещастните Carolina Panthers. Алвин Камара пробяга девет ярда за тъчдаун, когато Ню Орлиънс направи плъзгане от три игри и стигна до равенство с Атланта и Тампа Бей – всички с 6-7 – за първото място в слабия NFC South. Светците отбелязаха и при опит за удар на Пантърс, който беше задушен от Нефи Сюел и върнат от Д’Марко Джаксън. Каролина загуби шест поредни загуби за втори път този сезон. Новобранецът Брайс Йънг завърши 13 от 36 за 137 ярда и загуби удар. Той беше уволняван четири пъти.

Източник: theguardian.com