Оставащите мачове на Ливърпул, Ман Сити и Арсенал с Артилеристите отново контролират надпреварата за титлата
The Mirror | 2024-04-07 | 19:23:49

Съдбата на Арсенал във Висшата лига вече е в техните собствени ръце, след като Ливърпул успя да постигне само равенство 2-2 като гост на Манчестър Юнайтед.

Артилеристите се бяха придвижили до върха на таблицата, след като победиха Брайтън, но щяха да бъдат прескочени, ако отборът на Юрген Клоп спечели и трите точки в Манчестър. И това изглеждаше пред очите, след като Луис Диас завърши доминиращата игра през първото полувреме с гол.

Но момент на опортюнистична брилянтност на Бруно Фернандес изравни резултата след почивката, преди Коби Майноо да вкара брилянтен удар, за да изведе Юнайтед напред. Мо Салах вкара от място, за да гарантира, че червените печелят дял от плячката, резултат, който ще бъде приветстван както в Северен Лондон, така и в Манчестър Сити съответно.

Двата съперника на Ливърпул за титлата вече бяха постигнали победи, като превъзходната голова разлика на Арсенал означава, че те остават лидери по голова разлика със седем мача преди края.

Сити бяха първите, които играха този уикенд - и бяха изплашени рано от Кристъл Палас. Жан-Филип Матета изведе „орлите“ напред, преди Кевин Де Бройне да вкара скандален изравнителен гол.

И това беше както обикновено за шампионите след почивката, тъй като голове на Рико Луис, Ерлинг Хааланд и втори за Де Бройне поставиха маркер за мача на техните съперници.

Поне на хартия Брайтън като гост изглеждаше един от най-трудните оставащи мачове на Арсенал. Дани Мърфи го беше посочил като един от трите мача - заедно с мачовете срещу Спърс и Юнайтед - които ги поставиха в голямо неизгодно положение.

Но Брайтън едва сложи ръкавица на страната на Микел Артета и резултатът никога не беше под съмнение, след като Букайо Сака отбеляза дузпа през първото полувреме. Кай Хаверц и Леандро Тросард отбелязаха след почивката, за да увеличат головата разлика, която вече е значително по-добра от съперниците им за титлата.

Следващия уикенд Артилеристите отново имат следващата най-трудна задача, изправяйки се срещу бившия шеф Унай Емери и четирите най-добри надежди Астън Вила. Отборът на Емери ги победи в Уест Мидландс, но Арсенал ще се възползва от шансовете си пред собствените си привърженици.

Както Ливърпул, така и Сити ще очакват да съберат максимален брой точки с домакинските мачове съответно срещу Палас и Лутън.

Гледайки по-напред, Арсенал е този, който ще има най-много препятствия за преодоляване, особено с гореспоменатите мачове срещу Ман Юнайтед и Спърс - както и друго лондонско дерби с Челси.

Ливърпул има собствено дерби срещу Евертън на Гудисън Парк, както и пътувания до Уест Хям и Вила. Сити изглежда има най-добрия сблъсък, като гостуването на Брайтън изглежда най-трудно, преди да бъде изритана топка.

и получавайте дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия