ОЦЕНКИ НА ИГРАЧИТЕ: Два провала на Манчестър Юнайтед отбелязват само 3/10 след ужасяващо поражение с 4-0 на Селхърст Парк, докато Майкъл Олизе блести за Кристъл Палас
Daily Mail | 2024-05-06 | 01:31:22

Тирик Мичъл и вторият от Олизе помогнаха на Кристъл Палас да завърши съкрушителна победа.

Крис Уилър от Mail Sport оценява играчите с тежкото поражение, оставяйки Ман Юнайтед осми в Висшата лига.

Майкъл Олисе вкара два пъти за Кристъл Палас при огромната победа над Манчестър Юнайтед

Тежкото поражение на Ман Юнайтед нанесе сериозен удар на надеждите им да осигурят европейски футбол

Кристъл Палас вече записа три последователни домакински победи във Висшата лига

Играйте нататък Ябълка Spotify

КРИСТАЛЕН ДВОРЕЦ (3-4-3)

ДИЙН ХЕНДЕРСЪН 6.5 – Вероятно не можеше да повярва колко лесна вечер има срещу стария си клуб. Интелигентно спасяване от Каземиро и победен с друго усилие на бразилеца, което не беше зачетено за ясен тласък от Хойлунд, но иначе имаше почивка.

НАТАНИЕЛ КЛАЙН 6.5 – Имаше пълни ръце с Гарначо на моменти, но като цяло изглеждаше комфортно. Той имаше няколко големи битки срещу Юнайтед през годините, но тази не беше една от тях.

ЙОАХИМ АНДЕРСЕН 7 – Наслади се на физическата битка със своя съотборник от Дания Хойлунд което пламна през второто полувреме, когато нападателят на Юнайтед реши, че трябваше да има дузпа. Продължи напред, за да постави третия гол.

КРИС РИЧАРДС 6.5 – Потуши заплахата на Антоний отляво на двореца. Няма да има по-лесна вечер през целия сезон.

ДАНИЕЛ МУНОС 7 – Получи наградата си за енергично представяне, когато отстрани Каземиро, за да вкара четвъртия гол за Olise.

Адам Уортън впечатли в сърцето на халфовата линия на Кристъл Палас по време на впечатляващата победа

УИЛ ХЮЗ 7 – Задайте тон с отличен ранен бой на Маунт. Почти вкара също и с полуволе от границата на наказателното поле.

АДАМ УОРТЪН 7 – изглежда истинска перспектива и подчерта своите качества тук. Чете играта добре и направи няколко страхотни прихващания.

ТИРИК МИТЧЕЛ 7 – Никога не спираше да тича и беше на разположение, за да вкара третия гол от близко разстояние .

МАЙКЪЛ ОЛИЗ 8 – Вкара зашеметяващ свободен удар в този мач миналия сезон и направи още два тук. Нищо чудно, че Юнайтед е сред множеството клубове, желаещи да го подпишат.

Майкъл Олизе отбеляза с двата си гола блестящите моменти за отбора на Оливър Гласнър

Жан-Филип Матета продължи зашеметяващата си голова серия с блестящ втори гол за Палас

ЖАН-ФИЛИП МАТЕТА 7,5 – Разби втория гол и вече отбеляза във всеки от първите шест домакински мача на Оливър Гласнър във Висшата лига.

EBERE EZE 7 – Неговото представяне заслужаваше гол и той трябваше да го вкара, но се изви само с Онана да победи в началото на второто полувреме.

Резерви: Матюс, Уорд, Гуехи (за Клайн 78, 6), Аю (за Езе 85), Шлуп (за Олизе 85), Едуард (за Матета 68), Ахамада, Ридевалд (за Хюз 68, 6), Рак-Саки.

Голмайстори: Олизе 13 , 66, Матета 40, Мичъл 58

Записан: Едуард

Мениджър: Оливър Glasner 7

MAN UTD (4-3-2-1)

АНДРЕ ОНАНА 5 – Не можеше да направи много за нито един от головете и благодарен, че неговият пост дойде на помощ в друг случай, за да избегне по-нататъшно унижение.

ААРОН УАН-БИСАКА 4 – Палас отхапа ръката на Юнайтед, когато предложи £50 милиона за Уан-Бисака през 2019 г. и той прекара голяма част от последните четири години и половина, за да покаже защо. Поне той излезе с прихващане, за да откаже Едуард в края.

CASEMIRO 3 – Жалка нощ отново да играеш като спешен централен защитник. Трябваше да бъде по-силен в предизвикателството преди първите два гола, а след това Муньос му дръпна панталоните за четвъртия. Абсолютна отговорност. По ирония на съдбата, от другата страна, той вероятно беше най-голямата заплаха за гол на Юнайтед.

Капитанът за нощта Каземиро претърпя кошмарна вечер като заместник на централния защитник

ДЖОНИ ЕВАНС 4.5 – Върна се след контузия като единственият здрав централен защитник и изглеждаше недостиг на острота в мача, когато Матета го остави да умре, за да разбие при втория гол.

DIOGO DALOT 5 – Игра на Палас отстрани за третия гол и след това беше надминат от Андерсен, за да постави Мичъл, докато се оплитаха за топката.

KOBBIE MAINOO 4.5 – Друг плосък дисплей от тийнейджъра, но всеки би се затруднил в този отбор. Почти пусна Олизе с подхлъзване през първото полувреме.

КРИСТИАН ЕРИКСЕН 4 – Отблъснат твърде лесно от Олизе за първия гол и всичко тръгна надолу от там. Стандартните фигури също не доведоха до нищо. Изглежда, че започва да усеща възрастта си.

АНТЪНИ 3 – Напълно неефективен и имаше неудобството да бъде заменен от Амрабат веднага след третия гол, когато Тен Хаг опита за да ограничи щетите.

Антъни беше неефективен и имаше неудобството да бъде заменен след третия гол

Ерик тен Хаг преживя още една трудна нощ тъй като Ман Юнайтед претърпя съкрушителна загуба

Мейсън Маунт 3.5 – Замени Фернандес на номер 10, но отново се бореше да окаже влияние. Първият му сезон в Юнайтед се превърна в отписване.

АЛЕХАНДРО ГАРНАЧО 6 – Жив през първото полувреме, избледнял през второто. За него се иска твърде много, за да извади този отбор от калта.

РАЗМУС ХОЙЛУНД 5 – Отново много упорита работа, но му липсва финес – и обслужване . Не мога да осигуря головете, от които този отбор на Юнайтед силно се нуждае.

Резерви: Байиндир, Хийтън, Амрабат (за Антони 60, 5), Диало (за Маунт 80 ), Collyer, Amass, Ogunneye, Jackson, Wheatley (за Hojlund 80)

Жертифициран: Амрабат

Мениджър: Erik ten Hag 3

Съдия: Jarred Gillett 7