ОЦЕНКИ НА ИГРАЧИТЕ НА МАН СИТИ: Смъртоносните завършвания на Ерлинг Хааланд и заместник Кевин Де Бройне направиха разликата в победата на Евертън... но Матеус Нунес се оказа разочарование
Daily Mail | 2024-02-10 | 18:50:51

Ето рейтингите на Сити от мача на Етихад с любезното съдействие на Адам Шерголд.

Ерлинг Халанд вкара два пъти късно, за да донесе на Манчестър Сити победа с 2-0 над Евертън в събота

Норвежецът вкара гол за шампионите в 71-ата минута, за да даде на Сити решаваща преднина

Той удвои сметката си за мача на контраатака , прехвърляйки усилията си покрай Джордан Пикфорд

Вашият браузър не поддържа iframes.

Ederson

Едва ли имаше какво да прави, тъй като Евертън рядко можеше да се измъкне от собствената си половина. Понесе лек удар в началото, когато Бен Годфри се нахвърли върху него, което изискваше медицинска помощ, но никога не беше тестван. 6

Джон Стоунс

Далеч от най-натоварения следобед, тъй като бившият му клуб се бореше да напредвайте и представлявайте заплаха. Композиран върху топката, когато е необходимо, докато Сити извеждаше топката отзад. 6

Рубен Диас

По същия начин рядко е бил облаган с данъци от предната линия на Евертън. Имаше битка с Доминик Калвърт-Люин до тъчлинията в началото и успя да го накара да мълчи през по-голямата част. 6

Нейтън Аке

Успя да се концентрира върху подкрепата на атаката на Сити с малко направи в защита. Щастлив съм да предоставя заплаха от стандартни позиции, от които имаше много, като Сити форсира девет корнера. Потърси асистенцията за откриващия гол на Хааланд, след като го докосна до него сред битка в наказателното поле. 6.5

Мануел Аканджи

Like Ake успя да се придвижи напред и да отправи удар към вратата точно преди полувремето беше блокиран от Джеймс Тарковски, което ВАР провери за игра с ръка, която не беше дадена. 6

Мануел Аканджи вижда удар през първото полувреме, блокиран от Джеймс Тарковски точно пред вратата

Родри

Толкова метрономичен както винаги в халфовата линия и спомогна за увеличаване на темпото през второто полувреме, когато Сити настояваше за революционния гол. 7

Фил Фодън

Включен силно през първото полувреме по дясната страна и тества защитата на Евертън с няколко удара, които бяха добре блокирани. Малко избледня във влиянието си след полувремето. 7

Матеус Нунес

Направи няколко добри ранни бягания отзад, но иначе никога не сте усещали, че той ще повлияе на играта. Не е изненадващо заменен от Кевин Де Бройне точно преди час. 5

Матеус Нунес се бореше да окаже голямо влияние за Сити и беше изваден от Де Бройне

Юлиан Алварес

Не беше прекалено влиятелен и не се свързваше с Хааланд с много интуиция. Видях няколко полу-шанса да идват и да си отиват. 6

Джеръми Доку

Винаги участваше, тъй като създаваше проблеми на Ашли Йънг и Бен Годфри по левия фланг, особено през първото полувреме. Способен да победи своя човек, но крайният продукт най-вече липсваше. 7

Джереми Доку беше нетърпелив да се намеси по левия фланг през първото полувреме

Ерлинг Хааланд

Едва ли е участвал, докато най-категорично не беше. Вкара първия гол с отрова, след като топката падна идеално за него в наказателното поле и след това никога нямаше да пропусне втория, след като надделя над Джарад Брантуейт. Отведе го до 16 гола в лигата за сезона и до върха на голмайсторската класация. 8

SUBS

Кайл Уокър (за Akanji, 57 минути)

Предложи повече занапред и помогна на Сити да ускори темпото след часовата маркировка. 7

Кевин Де Бройне (за Нунес, 57 минути)

Неразделна част от победата на Сити като предложи превключване на предавките нагоре. Създаде втория удар на Хааланд с брилянтна топка от собствената му половина. 7

Кевин Де Бройне (вдясно) започна на пейката, но направи значително въздействие, след като влезе в игра