Пеп Гуардиола и Кевин де Бройне в ожесточена битка по време на равенството на Манчестър Сити срещу Ливърпул
The Mirror | 2024-03-10 | 20:22:34

Кевин де Бройне даде отдушник на раздразнението си от Пеп Гуардиола, след като беше изваден по време на равенството 1-1 на Манчестър Сити срещу Ливърпул.

32-годишният Де Бройне беше заменен от Матео Ковачич в 69-ата минута, докато Гуардиола искаше да промени хода на мача и Ливърпул започна да поема контрола.

Сити откри резултата чрез Джон Стоунс през първото полувреме - завъртайки интелигентния ъглов удар на Де Бройне - преди Алексис Макализър да изравни за Ливърпул моменти след почивката. Гуардиола реши да направи промяна с Ливърпул начело.

И Де Бройне, и Хулиан Алварес отстъпиха и белгиецът не беше доволен от решението, изразявайки чувствата си много, много ясно.

Когато Де Бройне тръгна, за да заеме мястото си на пейката, той вдигна ръце във въздуха и изглежда излее гнева си към Гуардиола. Бившият полузащитник на Челси след това продължи да показва раздразнението си, като се развика на членовете на треньорския щаб на Сити, след като Гуардиола седна.

Реагирайки на инцидента, Гари Невил каза в коментар за Sky Sports: „Е, това ви казва всичко, което трябва да знаете за това как Ливърпул контролира този мач. Той има малко хленчене на Пеп Гуардиола, всъщност това е голямо скимтене! Той все още продължава, вижте.

„Този ​​терен им прави нещо, знаем колко добър е Сити, те са един от най-добрите отбори в света, но Анфийлд никога не им върви добре и не беше и през това второ полувреме.“

Какво направи Какво мислите за инцидента? Кажете ни в коментарите по-долу!

Гуардиола и Де Бройне продължиха да обсъждат решението, когато босът на Сити седна до своя талисман на скамейката на резервите. Де Бройне използва жестове с ръце, за да се опита да обясни гледната си точка, докато Гуардиола изрече няколко думи в ухото му, преди да напусне и да се върне към тъчлинията.

Ливърпул натисна да грабне победител, като Луис Диас отхвърли най-добрия шанс, след като бе изведен от вратата на Мохамед Салах, само за да хвърли топката встрани от целта. Сити за малко да си го усвои, след като хубавият удар на Джеръми Доку се удари във вътрешността на гредата и отскочи на безопасно място.

След това Ливърпул поиска дузпа в умиращите завистници, когато MacAllister влезе в наказателното поле, но реферът Майкъл Оливър отхвърли обжалванията и VAR също не се интересуваха.

Попитан за De Bruyne Гуардиола каза, че не е проблем, че Де Бройне е излязъл разочарован и нещастен.

„Това е добре“, провъзгласи той. „Имаме шанс следващия мач да го докажем. Имаме нужда от играч, който пази топката. Не става въпрос за преса. Ковачич е наистина добър в това. Бяхме доволни от Кевин. Това не е проблем. Добре сме.”

Равенството на „Анфийлд“ оставя Арсенал начело в таблицата, с една точка пред Ливърпул, а Сити още една точка назад на трето място.

и получете ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия