Пеп Гуардиола издаде мрачна информация за контузията на Едерсон, след като бе принуден да напусне в Ливърпул
Снимка: mirror.co.uk
The Mirror | 2024-03-10 | 00:03:18

Пеп Гуардиола призна, че Едерсон „не изглежда добре“, след като стражът на Манчестър Сити беше изгонен при равенството с Ливърпул.

Бразилецът беше ключова част от последните пет спечелени титли на Сити във Висшата лига и до голяма степен се смята за един от най-добрите вратари в света. Но изглежда, че Гуардиола е изправен пред възможността да остане без звездата си за продължителен период от време.

Той излезе 11 минути след второто полувреме, след като контузи крака си, когато фаулира Дарвин Нунез, за ​​да отсъди дузпата, от която Алексис Мак Алистър отбеляза изравнителния гол за Ливърпул. След като реферът Майкъл Оливър посочи мястото, Едерсън прекара повече от две минути в помощ.

Десет минути по-късно бразилецът падна на земята, а Сити подготви Стефан Ортега да влезе. Едерсън надлежно излезе, насочвайки се направо по тунела към съблекалнята на Сити на Анфийлд.

И след мача, шефът на Сити Гуардиола призна, че се е страхувал от най-лошото, след като е бил информиран за състоянието на Едерсон от медицинския персонал на клуба. Той каза пред beIN Sports: „Не изглежда добре.“

Гуардиола беше доволен от представянето на своя отбор, въпреки че видя, че неговият отбор подари на Ливърпул изравнителен гол чрез гръб на Нейтън Аке в лошо време, което доведе до дузпата. Вместо това той настоя, че Сити се е справил добре в борбата с „цунамито“ на Ливърпул.

„Добри моменти и от двете страни. Започнахме наистина добре. Никога не трябва да забравяме, когато играем на този стадион, иначе не Нямам шанс, знаейки, че ще бъде толкова трудно“, каза той.

КАЖЕТЕ МНЕНИЕТО СИ! Кой беше играчът на мача, когато Манчестър Сити завърши наравно с Ливърпул? Коментирайте по-долу.

„Беше стегнат мач на моменти. Не е мач, в който отборът го контролира през цялото време. Голяма заслуга на Ливърпул. Те отново доказаха, че това, което са направили, е невероятно за това съперничество Знам колко е трудно да дойдеш тук и да спечелиш.

„Играчите дадоха всичко. Давам заслуженото на съперниците и взимам точката. Знаехме, че ще имаме 10-15 минути, когато е цунами и трябва да оцелееш. Ние сме там, бихме се радвали да спечелим, но можехме да загубим. Това е, каквото е."

Невил вярва, че инцидентът, при който Ливърпул спечели дузпата, е "момент на лудост" от страна на Сити. Легендата на Манчестър Юнайтед критикува както Едерсън, така и Аке за техните роли.

„В момент на лудост, Ake просто оставя задния си пас къс и Ederson, който обикновено е толкова спокоен, никога не успява да стигне до там! Той просто издига Нунес във въздуха! Просто обикновено бих очаквал Едерсън да прочете, че обратният пас е твърде кратък," каза той.

"Да се ​​опитам да накарам Нунез в лош ъгъл, но той просто се ангажира с това и го изтрива. [Mac Allister отбелязва] Играта започва! Нека хаосът започне! Той върви по правилния път, Едерсън, но силата е тази, която го побеждава."

и получавайте ежедневната си доза съдържание от Mirror Football. Ние също така предлагаме на членовете на нашата общност специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашите

Източник: mirror.co.uk