Пеп Гуардиола разкрива защо е заменил Кевин Де Бройне рано, след като белгийската звезда се ядоса на шефа си, че е бил изваден рано по време на равенството на Ман Сити с Ливърпул
Daily Mail | 2024-03-10 | 01:20:19

Каталунецът описа играта на "Анфийлд" срещу отбора на Юрген Клоп като "като цунами", след като "червените" заляха Манчестър Сити с вълни от шансове в 25-минутен период през второто полувреме, за да спрат контрола на шампионите върху мача.

Мачът можеше да се развие и в двете посоки, но Гуардиола беше възхитен от това как отборът му се справи с натиска на Ливърпул през второто полувреме, след като Алексис Мак Алистър отмени Джон Откриването на Стоунс от дузпа.

Кевин Де Бройне имаше необичайно тиха вечер срещу Ливърпул на Анфийлд

Белгийският полузащитник беше изваден през второто полувреме и се ядоса на шефа Пеп Гуардиола

Вашият браузър не поддържа iframes.

"Започнахме много добре още преди гола и играхме с огромна личност", каза мениджърът на Сити. „След първото полувреме беше трудно, защото те имат (Уатару) Ендо и (Алексис) Мак Алистър, така че имат допълнителни подаващи и качество за игра, докато преди беше по-директно.

'През второто полувреме, на този стадион... нямаш време. Подадохме дузпата и рано или късно, за 15-20 минути, се усеща като цунами! О, Боже мой, това идва за всички, те имат топката и всичко останало.

"Но след като имахме Матео (Ковачич, резерва през второто полувреме), особено когато той влезе, можехме да направим допълнителни пасове. Те са наистина силни в своята преса и контрапреса, на този стадион не е лесно. Но ние никога не спирахме да се опитваме да играем.

„С Матео и Джон (Стоунс) и Родри тогава имахме качеството да играем и да държим топката. Ние имахме своите шансове, те имаха своите шансове. Искаме да задържим топката, но понякога не можете, но те са най-добрият отбор, който някога съм виждал в пресата.“

Гуардиола описа играта на „Анфийлд“ срещу отбора на Юрген Клоп като 'като цунами'

Арсенал са новите лидери, като Ливърпул изостава по голова разлика, а Сити изостава на точка.

В битката за титлата Гуардиола каза: „Ливърпул е наш опонент от седем или осем години, винаги сме там. Това, което направихме срещу отбора на Юрген, дайте ми повече заслуги за това, което направихме! Тридесет точки за игра, една точка разлика. Ние сме там.“