Пиърс Морган сравни звездата на Арсенал с Диего Марадона след сензационно представяне
The Mirror | 2024-02-17 | 22:03:04

Пиърс Морган сравни Кай Хаверц с Диего Марадона, след като германският национал отбеляза петия гол на Арсенал при победата им над Бърнли.

Отборът на Микел Артета направи пътуването до Turf Moor, който се стреми да поддържа темпото на Манчестър Сити и Ливърпул във Висшата лига и постигна, като отбеляза пет гола за втори пореден мач като гост. Арсенал подкрепи удара си с 6-0 над Уест Хем с нова цялостна победа.

Мартин Одегард откри резултата след само четири минути срещу тима на Винсент Компани, след което Букайо Сака направи двубой и Леандро Тросард направиха четири гола на топчиите. Усилията на Хаверц обаче получиха високи похвали от фена на Арсенал Морган.

Бившата звезда на Челси Хаверц вдигна топката високо отляво, когато Дара О'Шей се изключи, преди да вкара в наказателното поле. След това 24-годишният футболист прокара топката през краката на Ханес Делкроа със скорост и хладно завърта в корнер.

Не липсваха похвали за усилията му, най-вече Морган сред тях. Той каза на X: „Боже… @kaihavertz29 току-що вкара мини-Марадона.. сензационен гол.“ Морган по-късно добави: „Страхотно представяне, Кай.. предизвикваш много критици, включително и мен, яж нашите думи.“

Артета беше доволен да види как екипът му отново показва безмилостната си страна отпред на целта. Арсенал е вкарал два или повече гола във всеки от мачовете си във Висшата лига през 2024 г.

Испанецът каза на пресконференцията си след мача: „Показваме висока ефективност пред вратата в момента. Виждате целта, когато играем, че винаги искаме да играем напред и да бъдем заплаха.

„Играчите отпред се чувстват наистина свързани в момента. Това е различна история, защото ни дава много повече спокойствие, за да завършим игрите."

Артета подчерта, че неговият отбор е добре наясно с важността на головата разлика, когато нещата са напрегнати на върха на Висшата лига. Отборът от северен Лондон остава на две точки зад Ливърпул.

Той добави: „Ние искаме повече и знаем колко е важно да сме там в головата разлика. Всеки играч, който доведете [на], независимо дали това е една минута или 30 минути, приносът, който те са готови да дадат на отбора, е наистина положителен. Нека продължим да го правим."

и получавайте ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия