Пистънс се сринаха до рекордна 28-а поредна загуба в НБА, след като намалиха преднината си от 21 точки
Снимка: theguardian.com
The Guardian | 2023-12-29 | 17:27:49

Селтикс победиха Детройт със 128-122 в OT след изоставане с 21 точки Пистънс изравниха 76ers за най-дълга обща серия от загуби от 28 мача

28-ата поредна загуба на Пистънс беше различна от многото, много други поражения, дошли преди тях в това, което сега е свързано с най-дългата серия от загуби в историята на НБА.

Резултатът беше същият.

Детройт откри преднина от 21 точки срещу най-добрия в лигата Бостън Селтикс в четвъртък вечер и след това се възстанови от изоставане от шест точки в последните минути за форсиране на продълженията, преди Селтикс да се възстановят и да спечелят със 128-122. Това беше първият път през целия сезон, когато Пистънс водеха с повече от 20 точки и първият път, когато стигнаха до продължения през двата месеца след последната им победа.

„Аз Невероятно се гордея с групата, начина, по който я довеждат,” каза треньорът на Пистънс Монти Уилямс. „Те са чували всички неща за нашия отбор и просто продължават да го представят. Знам, че ще се отплати.“

Детройт падна до 2-29 и се изравни с „Доверете се на процеса“ Филаделфия 76-ърс с 28 последователни загуби; Пистънс се нуждаят от победа у дома срещу Торонто в събота вечер, за да избегнат подобряване на рекорда на НБА за най-дълга поредица от загуби.

В големите северноамерикански спортове само Чикаго Кардиналс от NFL, които загубиха 29 поредни от 1942-45 г., имаха по-дълга серия от загуби.

„Не ме интересува просто да спечеля още една игра тази година – разбирате ли какво имам предвид? За да спре това. Това би било меко според мен,” каза гардът на Пистънс Кейд Кънингам, който вкара 22 точки през първото полувреме, но пропусна потенциално печеливша тройка седем секунди преди края на редовното време.

„Нашите цели са много по-високи от това. Имаме всичко необходимо, за да спечелим мач, това е нищо. Но да съберем игри заедно, да намерим нашата система, да намерим какво щрака и да ни позволи да продължим да печелим. Това е всичко, което търсим.“

Бостън изтри преднина от 66-45 във втората четвърт с поредица от 19-5 в третата, която превърна дефицит от 15 точки в игра 77-76. Кристапс Порзингис отбеляза осем от най-високите си за сезона 35 точки в серия от 10-0, която превърна изоставането от четири точки в преднина на Бостън със 106-100 в последните две минути от редовното време.

Джейдън Айви вкара шест поредни точки за Детройт, за да изравни резултата, а след това, след като Джейсън Тейтъм беше кредитиран с пауза при повторно потвърдено обаждане за вратар, Боян Богданович върна пропуснатата тройка на Кънингам, за да го изпрати в OT.

Но Дерик Уайт вкара 10 от своите 23 точки в продълженията, а Порзингис имаше шест в продълженията – потапяне след подаване от целия корт на Тейтъм и след това потапяне на чифт наказателни удари за да стане 125-117.

„Колкото и да ги боли в момента, боли ме за тях“, каза Уилямс. „Но аз им казах: „Ако внесем такъв вид твърдост и изпълнение – минус оборотите – няма да спечелим само един мач. Ще съберем нещо заедно.“

Тейтъм имаше 31 точки и 10 асистенции за Бостън, който спечели четвъртата си поредна победа и девета в последните 10 мача. Селтикс, които бяха без Джейлън Браун, имат 15-0 у дома този сезон и имат най-добрия рекорд в лигата, 24-6.

„Ние сме на едно ниво срещу които всички тези отбори играха“, каза Кънингам, който имаше 31 точки и девет асистенции. „Няма отбор, който някога съм срещал в НБА, където да се чувствам сякаш отивам в кланица. Никога през живота си не съм се чувствал така, влизайки в баскетболен мач.

„Така че всеки мач трябва да можем да се бием с отбори и да им налагаме волята си. Направихме това рано. Донякъде пуснахме въжето малко през третата четвърт. Но има много растеж и нещо, от което можем да се поучим и определено да вземем в следващия мач.“

Айви имаше 22 точки и 10 борби, Джалън Дюрен имаше 15 точки и 14 борби и Богданович имаше 17 точки и 12 борда.

Пистънс поставиха рекорда на НБА за най-много поредни загуби в сезон във вторник вечер с 27-ата си поредна загуба, 118- 112 загуба от Бруклин. Поредицата на Sixers се простира в два сезона, 2014-15 и 2015-16.

Източник: theguardian.com