Питсбърг Стийлърс се изправят срещу Рейвънс без Ламар, за да запазят надеждите за плейофите живи
Снимка: theguardian.com
The Guardian | 2024-01-07 | 03:56:04

Стийлърс победиха Рейвънс със 17-10, но се нуждаят от помощ, за да стигнат до плейофите Тексасци и Колтс се срещат в събота вечер за място в плейофите

Мейсън Рудолф хвърли пас от 71 ярда за тъчдаун към Дионтей Джонсън в първата игра от четвъртата четвърт и Питсбърг Стийлърс направи крачка към постсезона с победа със 17-10 над Балтимор Рейвънс в събота.

Рудолф изведе Питсбърг (10-7) до три поредни победи, за да затвори сезона, а сега Стийлърс чакат. Те ще стигнат до плейофите в неделя, ако Бъфало загуби от Маями или Джаксънвил загуби от Тенеси. Те също имаха шанс да се класират, ако мачът Хюстън – Индианаполис в събота вечер завърши с равенство.

Имаше някои лоши новини за Стийлърс. Ти Джей Уот – който имаше два уволнения, за да поеме еднолично лидерството в НФЛ с 19 – напусна през третата четвърт с контузия в коляното.

Рейвънс (13-4) вече задържаха топ поставения в AFC и те извадиха любимия MVP Ламар Джаксън от тази игра, заедно с шепа други ключови играчи. Тайлър Хънтли започна като куотърбек и на двата отбора им беше трудно да преместят топката в дъждовен и ветровит ден.

При равен резултат 7, Рудолф намери Джонсън над средата за една голяма игра, от която Питсбърг се нуждаеше. След като Гюс Едуардс от Балтимор изгуби един удар, Стийлърс вкараха филдгол при оставащо 3:13. Рейвънс не са изоставали с повече от седем точки през целия сезон дотогава.

Джъстин Тъкър вкара гол от игра 16 секунди преди края, но Балтимор не можа да стигне до последващ удар отстрани. Рейвънс прекъснаха поредица от шест победи.

Рудолф беше 18 от 20 за 152 ярда.

Всеки отбор загуби два фамбла.

Питсбърг откри резултата след тъчдаун от шест ярда, изпълнен от Наджи Харис през първата четвърт. Рейвънс не успяха да отбележат първи до втория, но в крайна сметка изравниха резултата след подаване от 27 ярда от Хънтли към Айзая Лийкли.

Стийлърс спечелиха седем от последните осем срещи с Балтимор, всички от които бяха решени със седем или по-малко точки. Четирите поредни победи на Питсбърг на M&T Bank Stadium са най-много от гостуващ отбор, откакто самите Стийлърс спечелиха пет поредни победи от 1998 до 2002 г.

Източник: theguardian.com