Плашещият рекорд на Ерлинг Хааланд подчертава акредитива на Манчестър Сити като втори Требъл се очертава
The Mirror | 2024-03-06 | 00:12:19

Те са отборът, който всеки ще иска да избегне в тегленето на четвъртфиналите следващата седмица.

Манчестър Сити изглежда като най-страховития отбор в Европа и никой не трябва да залага срещу това да повторят миналогодишния Treble. И това е без изобщо да се налага да излизате от първа, камо ли от втора предавка, за да разбиете ФК Копенхаген, тъй като те натрупаха още три гола в ужасно еднопосочно равенство от последните 16 минути.

Ерлинг Хааланд се записа в таблицата с неговият 29-и гол във всички състезания, но една статистика беше още по-показателна за машината за голове на Сити. 23-годишният Халанд вече има 41 гола в 37 участия в Шампионската лига. Той вече беше най-младият играч в историята на състезанието, достигнал 40 гола и продължава да преодолява бариери.

Легендата на Сити Серхио Агуеро отбеляза 41 гола в Шампионската лига в кариерата си, но му трябваха 79 мача, за да достигне това число. Просто е плашещо да си помисля, че Халанд вярва, че все още може да стане още по-добър. Холдърс Сити са фаворити за повторно спечелване на Шампионската лига, те са на четвъртфиналите на ФА Къп и са добре поставени в битката за титлата преди неделното пътуване до Ливърпул.

Те просто изглеждат неудържими и дори успяха да направят големи промени (общо седем от стартовите 11 в неделя), да дадат почивка на играчите на Анфийлд и все още ФК Копенхаген. Да, това беше само ФК Копенхаген, но датчаните наистина извадиха Манчестър Юнайтед от груповите фази на надпреварата този сезон.

На моменти ФК Копенхаген всъщност създаде повече проблеми на Сити, отколкото Юнайтед в неделя, което вероятно е не казвам много. Сити също водеха с 3-1 от първия мач и контролираха скоростта.

Но винаги, когато трябваше, Сити просто увеличиха интензитета и свършиха работата. Те имат толкова много повече съоръжения, за да стигнат, когато трябва да се изправят срещу големите момчета в това състезание.

Сити също имат този прекрасен навик да удрят печеливша серия в бизнес края на кампанията и това беше също и тяхната десета поредна победа в това състезание, серия от миналия сезон.

Те са доминиращата сила в Европа и не губят време, за да поемат контрола на Etihad. Сити водеше в рамките на пет минути. Ъглов удар на Хулиан Алварес от близката греда бе центриран от воле от Мануел Аканджи.

В рамките на девет минути резултатът беше 2-0. Ъгъл на Алварес намери Родри, който уцели гредата. Топката не беше изчистена както трябва, върна се към Алварес и неговият свиреп удар премина през ръцете на вратаря Камил Грабара. ФК Копенхаген изравни в първия мач преди три седмици и бяха решени да имат думата отново.

Бившият полузащитник на Саутхемптън Мохамед Елюнуси поведе контраатака, размени подавания с Ори Оскарсон, преди Елюнуси да стреля покрай вратаря на Сити Едерсон . Но мачът приключи в добавеното време на първото полувреме. Сензационната инчова перфектна дълга топка на Родри извади Хааланд и машината за голове на Сити го овладя, обърна се и нанесе нисък удар точно в близката греда.

Дори Пеп Гуардиола, може би най-оживеният мениджър на всяка аутлиния, изглеждаше като с пура. Той беше толкова спокоен, когато Родри беше заменен на полувремето, Рубен Диас получи глътка въздух и Хааланд в крайна сметка беше бурно аплодиран.

Имаше един ужасен момент, когато Матеус Нунес от Сити излезе с изкълчен пръст . Но това беше толкова страшно, колкото и през цялата нощ. ФК Копенхаген пъхтеше и пуфтеше, но Сити, въпреки че станаха малко небрежни, когато свалиха крака си от педала, просто го превърнаха в тренировка. Рико Люис удари напречната греда в добавеното време, но дотогава всички умове бяха превключени към друг Требъл.

и получете ежедневната си доза съдържание от Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашите