Полузащитникът на Манчестър Сити Родри признава, че има нужда от почивка след 65 мача без загуба
The Mirror | 2024-04-10 | 13:13:35

Полузащитникът на Манчестър Сити Родри призна, че има нужда от почивка, след като се наложи до краен предел за победителите в Требъл този сезон.

Родри важността за Сити се подчертава от факта, че той стартира 22 от последните им 24 мача във всички състезания и вярва, че сега има нужда от почивка, ако иска да продължи да дава най-доброто от себе си.

Той не е губил в 65 последователни състезателни мачове за клуба и страната, доказателство за постоянната класа на испанската звезда, но се бореше да даде най-доброто от себе си във вълнуващото равенство 3-3 на Сити срещу Реал Мадрид.

На този фон Родри ефективно помоли шефа на Сити Пеп Гуардиола да го остави извън съботния сблъсък с Лутън във Висшата лига, така че той да получи пълна почивка за реванша от четвъртфиналите на Шампионската лига в сряда с испанския гранд Реал.

„Имам нужда от почивка“, каза Родри. „Нека да видим как говорим, как изживяваме ситуацията. Понякога е каквото е. Трябва да се коригирам. [Почивката] е нещо, което планираме, да. Всеки от нас може да се справи по-добре, дори аз самият. Но трябва да си починем, ако трябва да бъда честен.”

Носителят на требъл Сити остава на път да повтори историческото постижение от миналия сезон, като отборът на Гуардиола е на точка от върха във Висшата лига и в полу- финалите на ФА Къп.

За да останат в търсенето на требъл и да запазят защитата си на Шампионската лига, Сити ще трябва да победи Реал следващата седмица, като Родри приветства характера, който показаха на Бернабеу.

„Показахме нашия манталитет да се завърнем, ако трябва да бъда честен.“ каза Родри. „Медиите говориха за почивка и това е важно.

„Те бяха малко по-свежи от нас през първото полувреме, това е нормално. Но мисля, че манталитетът на отбора да излезе срещу тях и да се върне с тези голове обобщава шампионите, които сме.

„Това беше добър резултат за нас от гледна точка на играта и всичко е отворен. Това е един мач в нашия дом сега и ние сме много силни там.“

Сити разби Реал с 4-0 на Етихад миналия сезон на полуфиналите и Родри е категоричен, че хората на Гуардиола могат да подобрят 14-то победители извън Европа за втори пореден сезон.

„Разбира се, че можем да го пресъздадем“, каза Родри. „Знаем колко сме силни в нашия дом. Ключовото нещо в Мадрид беше, че знаехме каквото и да се случи, че няма да свърши – ако спечелим или загубим.

„Имаме равенство, което е същият резултат, който имахме през миналия сезон. От гледна точка на играта, това е добър резултат от гледна точка на усещането на отбора.

„Сега се местим в Манчестър, в нашия дом и знаем колко сме силни там. Ако копираме първите 20-30 минути от второто полувреме, ще им бъде трудно. Но ние ще се нуждаем от нашата публика, за да бъде до нас.“

и получавайте ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашите