Рафаел Варан говори за проблеми със сътресение, признавайки, че се е оттеглил от мач на Ман Юнайтед след „поредица от удари с глава“ – и разкрива, че е имал нараняване на главата преди ОНОВА шоу на ужасите на Ман Сити
Daily Mail | 2024-04-02 | 11:20:49

Той каза, че симптомите на сътресение са го принудили да се оттегли от мач на Юнайтед този сезон, като каза пред френския спортен вестник: „По време на мач изпълних серия от удари с глава и в следващите дни почувствах необичайна умора, както и силна умора на очите.

„Съобщех на персонала, че не съм готов да играя и те силно препоръчаха да не играя. Направих си тест от лекар, резултатите от който бяха предадени на персонала и не играх за следващия мач.

Бранителят на Манчестър Юнайтед Рафаел Варан призна, че е играл в огромни игри, докато страда от ефектите на сътресение - и се оттегли от мачове този сезон

Централният защитник е изложен на повишен риск от проблеми със сътресение, като се има предвид броят топки, от които се изисква да вкара с глава

В интервю за френския вестник L'Equipe Варан каза, че сега е по-предпазлив да играе след удари в главата

Вашият браузър не поддържа iframes.

„Но ако не бях поискал да направя тези тестове, вероятно щях да ме наредят няколко дни по-късно и, честно казано, се почувствах зле, че го направих „не играйте следващата игра поради мигрена.“

Говорейки, за да помогне за осъзнаването на потенциално фаталните последици от играта със симптоми на сътресение, Варан говори за две значими мачове в бляскавата си кариера, в които той игра, когато наистина не трябваше да го прави.

След като получи удар в слепоочието на последното Световно първенство във Франция през 2014 г. -16 мач срещу Нигерия, което го остави да играе остатъка от мача „в режим на автопилот“, той започна следващия мач срещу Германия.

„Не бях „Няма да пропусна четвъртфинал на Световната купа, защото бях малко уморен“, призна той.

„Почувствах умора в очите. Поглеждайки назад, си казвам: Ако знаех, че е сътресение, щях ли да го кажа, дори ако това означаваше да не играя този мач?

„Персоналът се чудеше дали съм подходящ. Бях отслабнал, но в крайна сметка играх доста добре, дори и да загубих този дуел срещу [Матс] Хумелс [за победния гол на Германия].

'Какво никога няма да разберем какво щеше да се случи, ако бях получил още един удар в главата. Когато знаеш, че повтарящите се сътресения имат потенциално фатален ефект, си казваш, че нещата могат да се объркат много.“

Варан игра за Франция на четвъртфинала на Световното първенство през 2014 г. срещу Германия след получи удар в главата в предишния кръг

Той изтърпя шоу на ужасите, играейки за Реал Мадрид срещу Манчестър Сити в 1/8 на Шампионска лига 2020, няколко дни след като получи удар на главата

Варан игра в мача на стадион "Етихад" и направи две скъпи грешки

През юли 2020 г. Варан получи нов удар в мач от Ла Лига между Реал Мадрид и Хетафе, оставяйки го да се чувства „без енергия“ преди реванша от Шампионската лига срещу Сити.

В поражението с 2-1 на Етихад, Варан загуби топката от Габриел Жезус, който изравни Рахийм Стърлинг, за да вкара гол за Сити в началото на деветата минута.

Варан след това направи още една грешка, когато неговият заден пас с глава не достигна до вратаря Тибо Куртоа, за да даде гол на Жезус през второто полувреме.

"Почувствах го от загрявката. Казах си „събуди се“, каза той. „Не можех да се концентрирам върху това да остана в мача си, бях като зрител.

„Мачът тръгна зле за мен и със задна дата разбрах беше свързано с шока, който бях претърпял.“