Ravens победиха предразположените към грешки Jaguars с 23-7 за 4-та поредна победа и спечелиха място в плейофите на AFC
Снимка: independent.co.uk
Independent News | 2023-12-18 | 06:51:19

Jaguars (8-6) загубиха третата си поредна загуба – всички срещу отборите на AFC North – и изпаднаха в равенство с Хюстън и Индианаполис на върха на AFC South. Самопричинените грешки бяха честа нишка в поднасянето на Джаксънвил.

Тревър Лоурънс се провали два пъти в последното разочарование, включително едно през четвъртата четвърт, което по същество подпечата осмата победа на Балтимор в последните му девет игри.

Това може да е било скъпо за Гарваните.

Обещаващият новобранец Кийтън Мичъл контузи лявото си коляно в началото на четвъртата четвърт и бързо беше изключен. Повторенията показаха, че коляното му се огъва неловко по време на бягане. Той показа знак с вдигнат палец, докато напускаше страничната линия на количка.

Гарваните също загубиха стартовия ляв бой Рони Стейли (сътресение) и свободния безопасен Маркъс Уилямс (слабините).

Джаксън, Едуардс, Ликли и елитна защита направиха достатъчно, за да преодолеят нараняванията.

Джаксън хвърли 171 ярда – 70 от тях към Ликли – и избяга още 97. Едуардс добави 58 на земята, а Мичъл имаше 73 преди контузията си.

Лорънс хвърли 264 ярда, включително тъчдаун от 65 ярда на Джамал Агню, който даде живот на Ягуарс след нулево първо полувреме. Но Рейвънс отговориха с невероятна игра.

Джаксън избегна уволнението на Давуан Смут, превъртя се надясно и хвърли пас за грабване близо до голлинията. Вероятно надхитри корнербека Дариъс Уилямс и безопасността Андрю Уингард за приема. Едуардс отбеляза две игри по-късно.

Ягуарс имаха четири положения за гол през първото полувреме, но не успяха да се възползват от нито едно от тях. Те успяха да постигнат 181 ярда, което беше най-много от отбор в първото полувреме този сезон, който не отбеляза гол.

Брандън МакМанъс пропусна два гола от полето от повече от 50 ярда, а Лоурънс необяснимо се обърка при Балтимор 18- дворна линия. Лорънс просто изгуби топката, докато се бореше при трета и 17 игра. Той нямаше да вземе първия даун, но Джаксънвил със сигурност беше в обсега, който Макманъс можеше да направи.

Втората грешка на Лорънс беше още по-главоломна. След като се свърза със Zay Jones за 36 ярда и постави Jaguars на 5 с 15 секунди оставащи до полувремето, Lawrence вероятно трябваше да хвърли топката и да спре часовника. Вместо това той хвърли къс аут на новобранеца Паркър Уошингтън, който не можа да излезе извън границите и безпомощно гледаше как часовникът изтича. в антракта. Вместо това те изоставаха с 10-0.

СЪМНИЛЕН НО-КОЛ

Първият от двата грешни гола от полето на МакМанус беше 50-ярдов удар, който се разби от дясната линия през първата четвърт. Вероятно е трябвало да го прегледат.

Длъжностните лица не успяха да хвърлят флаг върху Мичъл, след като той се натъкна на Макманъс, докато той завършваше проследяването си. Притежателят Логан Кук ожесточено спореше с длъжностните лица, които по-късно дойдоха до страничната линия, за да се обяснят с Кук и треньора Дъг Педерсън. Пенсионираният рефер от НФЛ и настоящ анализатор на правилата на NBC Тери Маколи каза, че Рейвънс е трябвало да бъдат наказани с 5 ярда при игра на четвърти и 7-ми. рекорд на NFL, като записва поне халф-сак в 11 последователни игри. Мадубуике уволни Лорънс в четвъртия, за да изравни рекорда, държан от Джаред Алън, Крис Джоунс, Трей Хендриксън и Шон Елис.

КЛЮЧОВИ ТРАВМИ

Jaguars WR Зей Джоунс, който наскоро се завърна от нараняване на коляното, опънато сухожилие в четвъртото. Ravens S Кайл Хамилтън игра с контузия в коляното, която го постави в списъка като съмнителен. Той завърши със седем битки.

Балтимор: Играе в Сан Франциско на Коледа, друг мач в най-доброто време между лидерите в дивизията на противоположния бряг.

Джаксънвил: Играе се в Тампа Бей на 24 декември, също мач с участието на лидери в дивизията.