Реакцията на Юрген Клоп с една дума за преместването на Ливърпул в горната част на таблицата говори много
Снимка: mirror.co.uk
The Mirror | 2023-12-26 | 23:11:33

Юрген Клоп се нуждаеше само от една дума, за да опише чувствата си, след като Ливърпул се премести на върха в таблицата на Висшата лига - и дори тогава той не го направи означава го.

„Фантастично“, каза той саркастично. „Едва мога да държа ръцете си надолу!“

Головете на Дарвин Нунез и Диого Хота накараха Ливърпул да спечели с 2-0 над затруднения Бърнли на Търф Мур и да изпревари Арсенал – преди срещата си със Запада Хам в четвъртък. Но шефът на Коп призна: "Четиридесет и две точки. Това е наистина приятно, това е наистина страхотно, защото първата част от сезона приключи. Беше абсолютно добре това, което направихме. Не е перфектно, но добре.

„Сега ни държи това, че не можем да сме на повече от точка от върха на таблицата, ако Арсенал победи, това е на голямо разстояние.“

Германецът беше възхитен от представянето на Ливърпул в четвъртия им мач мач за 10 дни, дори ако Бърнли ги натисна силно.

„Изиграхме супер мач“, каза той. „Наистина ми хареса мачът, но трябваше да вкараме повече. Но мачът остана отворен и Бърнли имаше огромни шансове за гол. Но в крайна сметка ние заслужавахме да спечелим и това бяха двама перфектни голмайстори в лицето на Дарвин и Диого.“

Клоп също твърди, че е „безумно“ ударът на Харви Елиът беше отменен Клоп беше разгневен, когато реферът Пол Тиърни отбеляза резултата на Елиът за 1-0, когато VAR каза на Саймън Хупър, че Мохамед Салах е в засада.

Хупър предизвика възмущение в Манчестър Сити, когато ги върна за фаул срещу Ерлинг Халанд когато Джак Грийлиш завърши в последните секунди на равенството им срещу Тотнъм.

„Ще ни кажат отново, че това е засада или каквото и да е“, каза босът на Ливърпул. „Лудост е - честно. „Този ​​човек, ако никога не е играл футбол, тогава може да се случи. Мислите си „правило за засада, дай да видя, страница седма, има някой между него и вратаря“ – това е абсурдно.

„Всички имаме нужда от съдии, но имаме нужда от тях с правилно тълкуване на правилата. Как може тази ситуация да не е цел? Това е ясна цел.“

Присъединете се към нашата нова общност на WhatsApp! Кликнете, за да получите дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия.

Източник: mirror.co.uk