Реал Мадрид 2-1 Байерн Мюнхен (agg 4-3): Проста грешка измести полуфинала на Шампионската лига от ръцете на Хари Кейн в тези на Джуд Белингам, пише IAN LADYMAN
Daily Mail | 2024-05-09 | 02:21:08

С три минути преди края на този прекрасен спортен театър, Байерн отбеляза гол напред и се отправи към финала на Шампионската лига на Уембли. Реал игра добре и доминираше дълги периоди, но единственият гол бе на германците. Беше отбелязан брилянтно от канадския Алфонсо Дейвис 22 минути преди края

И когато Винисиус проби отляво в 88-ата минута, ударът му вероятно беше най-слабият от неговата нощ. Той рикошира пред Нойер, 38-годишен вратар със 117 мача за Германия, и в центъра му, а след това, необяснимо, отново право в аут. Нойер може да се е измъкнал в друг ден.

Джуд Белингам (на снимката) измести своя съотборник от Англия Хари Кейн, за да стигне до финала на Шампионската лига с Реал Мадрид

Отборът на Кейн от Байерн беше трима минути до успех, но ще мине през сезона без трофей

Хоселу вкара късен дубъл от резервната скамейка, когато Мадрид обърна мача с главата надолу в лова си за 15-ия трофей от Шампионската лига

Играй нататък Spotify

Той лесно можеше да го вземе обратно. Но наблизо дебнеше бивш нападател на Стоук Сити – под наем в Реал от Еспаньол – който беше на терена само за няколко минути. Хоселу беше запален и гладен и беше залагал и след милисекунда изравнителният гол беше негов.

Оттам нататък сценарият беше предвидим. Докато Байерн започна да търси продължения и с Кейн, който вече беше на пейката, беше отстранен при резултат 1-0, силата на вярата на Реал ги тласна напред. Трябва да се каже, че те са пътували по този път и преди. И когато Хоселу се оказа непокрит три минути по-късно, той вкара от воле победния гол със забележителна развръзка от шест ярда. Флаг за засада за кратко спря празненствата на Реал, но системата VAR, която работи толкова бързо и толкова добре в Шампионската лига, разкри, че Хоселу е бил в игра.

Байерн се опита да дойде отново в оставащото време и щеше да помогне, ако Кейн все още беше на терена. Решението на Тухел да го извади изглеждаше странно.

Матийс де Лигт наистина вкара топката през нощта, но много след като беше отсъдена друга засада. Байерн и по-специално бившият защитник на Тотнъм Ерик Диер изглеждаше отчаяно разстроен от това. След това Тухел разкри, че е също толкова ядосан.

Но дотогава главите на Байерн трябва да са се въртели. Това беше мач, който беше управляван превъзходно от германците и това, че позволиха резултатът да им бъде откраднат по такъв начин, ще ги последва през лятото и наистина през новия сезон, независимо кой ще бъде заместникът на Тухел като треньор.

Невъзможно е да не изпитваме страхопочитание от Реал, разбира се. Сега те имат шанс да спечелят своята 15-та Европейска купа и шеста за последните единадесет години. Такива неща не се случват случайно. Въпреки това те бяха надиграни от Манчестър Сити в реванша от техния четвъртфинал в Англия и преминаха след дузпи. А сега това.

Белингам беше развълнуван до небесата, когато беше изваден към края и беше облян в сълзи на пълен работен ден. Дебютният му сезон в испанската столица вече му донесе повече от 20 гола и титла в Ла Лига. Докато замине за Германия с Англия за Европейското първенство през юни, той също може да стане победител в Шампионската лига. Той все още е само на 20 години.

Той обаче не беше най-добрият играч на своя отбор тук. Не, Виниций Младши беше. Цяла нощ бразилецът тероризира и ужасяваше десния бек на Байерн Джошуа Кимих. През първото полувреме той уцели далечната греда с блестящ центриран удар – Нойер спаси последвалата атака от Родриго – и в първите десет минути на втория период предизвика такъв хаос, че беше чудо, че отборът му не спечели от нищо от него. Родриго беше най-близо по време на този пасаж от играта, отклонявайки едно изтегляне от колегата си на шест инча в ширина от далечната греда.

Ерик Дайър (в центъра) също игра целия мач, но спечели няма да се върна на Уембли за финал

Мадрид на Карло Анчелоти ще бъде този, който ще се изправи срещу Борусия Дортмунд на Уембли на 1 юни

Междувременно Кейн ще трябва да изчака поне още една година, ако иска да спечели първия си клубен трофей

Алфонсо Дейвис даде донякъде изненадваща преднина на Байерн малко над 20 минути преди края впечатляващ удар

Обаче нормално надеждният Мануел Нойер (вдясно), чиято грешка даде на домакините изравнителния гол

Белингам ще сега се бори за слава на Уембли, изправяйки се срещу стария си отбор в Борусия Дортмунд

Байерн често беше под напрежение, но рядко под обсада. През цялото време те носеха заплаха на почивката. Кейн се справи с вратаря на Реал Андрий Лунин с интелигентен удар от воле от 18 ярда през първото полувреме и след това направи типичен прецизен пас, за да прати Дейвис отляво в 67-ата минута.

Дейвис беше само заради контузията на Серж Гнабри през първото полувреме, но той трябваше да окаже голямо влияние с първия си гол в Шампионската лига. Той все още беше на известно разстояние от целта с ъгъл срещу него, когато отпусна рамо и премести топката на десния си крак. Но последвалият изстрел беше перфектно насочен срещу вратар, който така и нямаше шанс.

Реал почти изравни веднага, но голът на Начо беше изключен от VAR за чист удар на Кимих. И може би това е било. Това може да е достатъчно за Байерн.

Но не. Белингам и резервен нападател, прекарал два сезона в Потърис, ще се борят за слава в Лондон. За Kane и наистина Dier чакането нещо да се постави на бюфета продължава.