С кого могат да се изправят Ливърпул, Уест Хем, Брайтън и Рейнджърс в осминафиналите на Лига Европа?
The Mirror | 2024-02-22 | 01:22:18

Жребият за осминафиналите на Лига Европа се провежда в петък - и Ливърпул, Рейнджърс, Уест Хем и Брайтън вече видяха списъкът на потенциалните им противници се стесни.

Плейофният кръг на Лига Европа се изигра, като непоставените страни се изправиха срещу отбори, пристигащи в надпреварата от Шампионската лига, които искат да заслужат своето място сред 16-те страни, които ще останат в надпреварата. Успешните сега съставляват списъка с отбори, срещу които могат да се изправят тазгодишните британски участници.

Към четирите страни се присъединяват Аталанта, Байер Леверкузен, Славия Прага и Виляреал като отбори, спечелили групата си по-рано в надпреварата и се считат за поставени. Те не могат да се изправят един срещу друг.

Всеки ще приветства успешна страна от елиминационния плейоф на турнира, след като равенствата стигнаха до решение в четвъртък вечерта. Mirror Football изброява отборите по-долу.

Бенфика - Португалският отбор продължи напред след нулево равенство като гост на Тулуза, след като надделя с 2-1 в първия мач.

Карабах – Отборът от Висшата лига на Азербайджан загуби с 2-0 в редовното време от Брага, за да се откаже от преднината си от 2-1 от първия мач. Въпреки че бяха с човек по-малко, те успяха да поведат като общ резултат в продълженията благодарение на Матеус Силва, преди дузпата в 115-та минута на Симон Банза да остави играта предназначена за точкови удари. Карабах успя да нанесе последния удар след 122 минути и да продължи напред благодарение на късния опит на Нериман Аксунзаде.

Фрайбург – Брайсгау-Бразилианер се нуждаеше от допълнително време, за да победи Ланс след равенство 2-2 в редовното време. Изравнителният гол на Роланд Салай в 92-ата минута запази надеждите живи, преди Майкъл Грегорич да раздели страните в първото полувреме на продълженията.

Милан – Росонерите паднаха с 3-2 срещу Ланс, но имаха достатъчно преднина от първия мач, за да продължат напред с обща победа 5-3.

Спортинг – Победа с 3-1 като гост на Йънг Бойс означаваше, че португалският отбор имаше стабилна вечер у дома в четвъртък, за да си проправи път.

Марсилия – Тъй като мачът на Марсилия с Шахтьор Донецк изглеждаше настроен за продължения, бившата звезда на Уотфорд Исмаила Сар се появи с основен гол, за да даде преднина на френската страна с общ резултат 4-3. Джефри Кондогбия добави трети гол през нощта, след като Пиер-Емерик Обамеянг по-рано изключи откриването на Георги Судаков.

Спарта Прага – Червеният картон на Каан Айхан за Галатасарай доведе до гол на Спарта Прага два пъти късно, за да надделее с 3-1 през нощта и общо 5-4 срещу турския си опонент.

Рома – дузпите бяха необходими да разделят Рим от Фейенорд след равенство 1-1 в редовното време. Николас Залевски вкара победната дузпа, след като Ромелу Лукаку направи първия пропуск в дузпите. Давид Ханко и Алиреза Джаханбахш обаче гарантираха, че холандската страна няма да може да се възползва от собствените си пропуски.

Кога ще се състои жребият за Лига Европа?

Осминафиналите на Лига Европа Жребият ще се проведе в петък, 23 февруари в Нион, Швейцария, в централата на УЕФА. Процедурите ще започнат в 12:00 ч. централноевропейско време (11:00 ч. по Гринуич).

Първите мачове са насрочени за 7 март, а реваншите една седмица по-късно на 14 март.

и получавате ежедневните си мачове доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашите