СЪР КЛАЙВ УУДУЪРД: Късната героика на Англия може да бъде отправна точка за ерата на Стив Бортуик... това беше най-доброто им представяне на Шестте нации от километър и е огромна стъпка в правилната посока
Daily Mail | 2024-03-10 | 02:31:35

Хората на Бортуик все още могат и трябва да внесат по-голям импулс в своите действия. Но не може да има съмнение, че този успех на Туикенъм срещу толкова добър отбор като Ирландия е огромна стъпка в правилната посока за всички в английското ръгби. Наистина се надявам тази победа да представлява началото на ерата на Бортуик.

Англия хвърли кухненската мивка по хората на Анди Фарел в пълнокръвно състезание и начина, по който те го спечелиха чрез падащ гол на Маркъс Смит беше просто брилянтен.

Победата на Англия срещу Ирландия беше най-доброто им представяне в ерата на Стив Бортуик

Те хвърли кухненската мивка по хората на Анди Фарел и начинът, по който го спечелиха, беше просто брилянтен

Не трябва да се омаловажава колко огромна е тази победа за Англия. Гледах в Туикенхам и беше страхотен ден да бъда в дома на английското ръгби.

Печеленето на турнири от Големия шлем не е лесно. Дори спечелването на един турнир от Големия шлем далеч не е лесно, нещо, което знам от собствената си треньорска кариера.

Това няма да навреди на Ирландия безкрайно. Ще трябва да се върнат, дори ако продължат да спечелят титлата. Преди този мач написах, че за да има някакъв шанс срещу Ирландия, Англия просто трябва да играе с главоломна скорост, която да хване опозицията неподготвена.

Те започна добре. Искрено вярвам, че играчите на Бортуик бяха прочели колоната ми преди мача, защото бяха толкова бързо излезли от блоковете.

Те вкараха добър опит чрез Оли Лорънс.

Оли Лоурънс вкара добър опит и домакините бързо се измъкнаха от блока

Първата четвърт на Англия показа, че се подобряват - беше много по-добре, отколкото сме виждали

Първото тримесечие на Англия показа, че се подобряват. Беше много по-добре, отколкото сме виждали в тези Шест нации досега. Англия игра добре. Чудех се през първите 40 минути дали наистина вярваха, че могат да спечелят мача. Но с напредването на мача тази вяра нарастваше.

Можете да кажете, че Ирландия знае, че участва в състезание по факта, че главният им треньор Фарел и Бортуик са участвали в язвителен разговор близо до тунела малко преди полувремето.

Показател за това колко добра е Ирландия е, че Англия беше отлична през първото полувреме и все пак стигна на почивката с 12-8 изоставане. Когато Джеймс Лоу вкара гол в корнер, трябваше да се тревожите за Англия.

Но те заслужават огромна почит за начина, по който отговориха. Ако бъда наистина придирчив, мисля, че Англия все още можеше да играе по-бързо от аута. Имаше ненужно празнуване на дузпи, което мразя. Но те бяха повече от компенсирани от енергията, страстта и точността, предоставени от Англия.

Англия контраатакува впечатляващо. Както писах преди мача, те поставиха Ирландия под напрежение. Белите скачачи се вдигнаха във въздуха, за да поставят под напрежение хвърлянето на Дан Шийън.

При поражението от Шотландия за Купата на Калкута Англия се опита да атакува, но направи толкова много грешки и изкашляха толкова много топка, че никога нямаше да спечелят мача.

Когато Джеймс Лоу (на снимката) вкара гол в корнер за Ирландия, трябваше да се тревожиш за Англия

Но срещу Ирландия атаката им беше обещаваща. Те играха добре на прехода, наистина добър пример за това беше опитът на Джордж Фърбанк, който се втурна в ъгъла.

Англия имаше своите шансове да вземе точките и поддържайте таблото с резултати. Призовах ги да избират постовете винаги, когато могат.

Но не може да има съмнение в решението им да излязат в ъгъла след жълтото на Питър О'Махони картата се изплати с опита на Бен Ърл. Те доказаха, че критиците им грешат.

Не съм единственият, който е бил строг към отбора. Имаха много критици.

Но те се изправиха, за да бъдат отчетени, когато това беше най-важно. Бях изненадан от решението да сваля първия ред, включително капитана Джейми Джордж, толкова рано.

Смит се върна обратно в джоба и неговият героичен момент можеше да бъде старт за Англия

Отново се изплати. Пейката направи голямо впечатление. Това, което най-много ме зарадва, беше намерението на Англия. Гледаха да разтоварят. Имаха играчи, които бягаха в пространството.

Не сме виждали това от дълго време. Колкото и добра да беше Англия, си помислихте, че няма да е достатъчно, когато Лоу получи втория си опит.

И бях станал от мястото си и крещях, когато Дани Кеър рита топката с Англия в атака при последните размени. Оказа се момент на лудост.

Но Англия се върна. Imanuel Feyi-Waboso, който имаше страхотна игра, поведе атаката.

Смит пусна обратно в джоба и останалото е история. Излитане за Англия. Наистина се надявам, че това е началото на нещо специално в английското ръгби.